در حالیکه دعوا بر سر میزبانی جام جهانی 2018 به تازگی به پایان رسیده نگاهی داریم به برخی از بازیکنانی که در حال رشد هستند و امکان دارد در سالهای آینده ستارگانی بزرگ شوند.


ابتدا در مورد کشورهایی صحبت می کنیم که به طور حتم تا آن زمان در سطح اول دنیا باقی می مانند سپس در مورد کشورهایی بحث می کنیم که ممکن است با درخشش استعدادهایی جدید به جمع بزرگان بپیوندند.
کشورهای صاحب فوتبال:
اسپانیا
نام: تیاگو آلکانتارا
پست: هافبک
سن در جام جهانی 2018: 27
باشگاه فعلی: بارسلونا B
اگر یک بازیکن باشد که بتواند ادامه دهنده راه ژاوی در جام جهانی 2018 در تیم اسپانیا باشد این تیاگو است. بعضی ها او را ترکیبی از ژاوی و رونالدینیو می بینند و دلیلشان هم قدرت کنترل توپ فوق العاده او، دید و قدرت پاس دادن بالای او و توانایی رائه فوتبال سامبای برزیلی او به خاطر پیشینه اش است.این بازیکنان 19 ساله تا کنون در تمام رده های سنی برای تیم ملی اسپانیا بازی کرده است و قهرمان زیر 17 ساله های اروپا در سال 2008 شده و برای مدال در زیر 19 ساله ها در سال 2010 دورخیز کرده است.

هلند
نام: لوک کاستاینوس
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 25
باشگاه فعلی: فاینورد
او تازه وارد 18 سال شده است ولی یکی از گلزنان فاینورد در این فصل بوده است.او مورد توجه باشکاههایی همچون آرسنال،لیورپول و چلسی بوده است ولی او قرارداد خود با فاینورد را تمدید کرد. سبک بازی او بسیار شبیه تیری آنری در اوج، است و بی تردید یکی از ستارگان دنیای فوتبال خواهد شد.او برای تیم زیر 19 ساله های هلند بازی کرده است ولی عجیب نیست اگر او را در تیم ملی هلند در سال 2014 ببینید.

آلمان
نام: ماریو گوتزه
پست: هافبک
سن در جام جهانی 2018: 26
باشگاه فعلی: بورسیا دورتموند
ماتیاس سامر او را یکی از بهترین استعدادهایی می داند که آلمان تا کنون به خود دیده است.او به تازگی اولین بازی ملی برای تیم بزرگسالان آلمان را انجام داده است. یک هافبک تهاجمی خلاق که می تواند با استمرار در کار و صبر یکی از بازیکنان موثر آلمان برای سالهای سال باشد.

برزیل
نام: لوکاس
پست: هافبک/مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 26
باشگاه فعلی: سائو پائولو
یکی از استعدادهای این فصل برزیلرائو(لیگ برزیل) که بسیار باتکنیک و سریع است. او می تواند به عنوان بال راست و هافبک میانی بازی کند. در چند بازی اخیر لیگ او در بال راست بازی کرده و چند حرکت مشابه مسی به سمت میانه دفاع حریف داشته و با دریبل مدافعان گلهای زیبایی را به ثمر رسانده است.

آرژانتین
نام: سرخیو آرائوخو
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 26
باشگاه فعلی: بوکا جونیورز
او به راحتی به عنوان مهاجم دوم و در پست شماره 10 بازی می کند. او با گامهایی سریع، قدرت کنترل توپ بالا، پاسهای در عمق خوباکر به وضعیت جسمانی خود هم توجه کند می تواند یکی از بزرگان آینده باشد. او با قرار گرفتن در بوکا می تواند از دو ستاره بزرگ یعنی خوان رومن ریکلمه و مارتین پالرمو درسهای زیادی را بیاموزد و اگر بتواند از این دو نفر به قدر کافی استفاده کند هیچ مرزی برای پیشرفت جلوی او نخواهد بود.
پرتغال
نام: نلسون اولیویرا
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 26
باشگاه فعلی: پاکوش دفریرا (به صورت قرضی از بنفیکا)
مدتهاست که در کشورش در مورد نلسون صحبت می شود و دلیل آن هم کمبود مهاجم تراز اول در پرتغال است و بسیاری امیدوارند او به یک تمام کننده عالی در نوک پیکان تهاجمی پرتغال تبدیل شود.او که محصول آکادمی بنفیکا است چون فرست بازی در استادو دالوز را پیدا نکرد به صورت قرضی به پاکوس دفریرا رفته است تا فرصت بازی برای عقابها را به دست آورد.

انگلستان
نام: جک ویلشر
پست: هافبک
سن در جام جهانی 2018: 26
باشگاه فعلی: آرسنال
او که فصل موفقی را به صورت قرضی در بولتون پشت سر گذاشته است است این فصل در آرسنال خود را به عنوان یکی از استعدادهای آینده انگلستان معرفی کرده است. این هافبک میانی چپ پا درک بالایی از بازی و انرژی تمام ناشدنی دارد که آینده بسیار خوبی را در پیش روی خود می بیند. او قبلا در تمرینات انگلیس شرکت کرده است ولی بعید نیست که در آینده و پس از جدایی کاپلو در قلب خط میانی انگلستان قرار بگیرد.

ایتالیا
نام: ماریو بالوتلی
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 27
باشگاه فعلی: منچستر سیتی
او در سن بیست سالگی کوله باری از تجربه با یک قهرمانی جام قهرمانان و سه اسکودتو است. او یکی از خبرسازترین مهاجمان اروپاست.در هشت سال آینده او می تواند در اوج دوران آمادگی قرار داشته و یکی از بهترین بازیکنان دنیا باشد.گامهایی سریع، پاهایی قوی، شوتهایی سهمگین، درک فوتبالی بالا،غرور و پیروزی طلبی او باعث می شود که او ستاره ایتالیا در جام جهانی 2014 باشد.

فرانسه
نام: گائل کاکوتا
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 27
باشگاه فعلی: چلسی
او امید فوتبال فرانسه و چلسی است. بال موفقی که تجربه قهرمانی در بازیهای زیر 19 سال اروپا در تابستان امسال را دارد. او تکنیک و دید مورد نیاز برای ستاره شدن را دارد. حال اگر بتواند تعداد بازیهایی خود در لیگ برتر را افزایش دهد می تواند جا پای هم تیمی خود فلورن مالودا بگذارد.


سایر کشورها
نیجریه
نام: احمد موسی
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 26
باشگاه فعلی: ونلو
او در فصل اول خود موفق شد رکرد کانوی 20 ساله با 17 گل در لیگ برتر نیجریه را بشکند.او در این فصل به تیم نیجریه B که در جام غرب آفریقا بازی می کند دعوت شد. گامهای سریع او و توان دفاعی او مهمترین مشخصه های وی هستند. او می تواند در آینده یکی از امیدهای نیجریه باشد.

غنا
نام: آندره آیف
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 30
باشگاه فعلی: مارسی
او تیم زیر 20 ساله های غنا را به قهرمانی آفریقا در سال 2009 رسانده است. این بازیکن 22 ساله به احتمال قوی بازوبند کاپیتانی غنا در جام جهانی 2018 را بر بازو خواهد بست. او تیزهوشی و شجاعت کافی را برای رهبر تیم بودن دارد. او که پسر اعجوبه آفریقا عابدی پله است می تواند به تاریخ فوتبال غنا بپیوندد.
کلمبیا
نام: ادوین کاردونا
پست: هافبک/ مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 25
باشگاه فعلی: اتلتیکو ناسیونال
وقتی که جیووانی مورنو بازیکن سمت چپ اتلتیکو ناسیونال در آگوست 2010 به آرژانتین رفت ادوین جانشین او شدو بسیار خوش درخشید.یک هافبک خلاق و طراح و با تکنیک که شوتهای از راه دور او فوق العاده است.او با زدن 7 گل در مسابفات زیر 17 سال در سال 2009 سهم بسزایی در کسب رده چهارمی کلومبیا داشت.

بلژیک
نام: روملو لوکاکو
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 25
باشگاه فعلی: اندرلخت
در حال حاضر استعدادهای فراوانی در بلژیک وجود داردند ولی عمده نیاز فوتبال این کشور داشتن یک مهاجم تمام عیار است که جا پای بزرگانی پون پل ون هیمست و لوک نیلیس بگذارد و روملو نشان داده با این 16 ساله است از پس این مسئولیت چه برای باشگاه و چه برای تیم ملی بر می آید.
ترکیه
نام: ایلکای گون‌دوغان
پست: هافبک
سن در جام جهانی 2018: 27
باشگاه فعلی: نورنبرگ
او که در آلمان به دنیا آمده می تواند به شماره 10 آلمان بازی کند و یا گزینه بازی برای تیم ملی ترکیه را انتخاب کند. او که آینده درخشانی پیش رو دارد دارای تکنیک و مهارتی بالا و شم گلزنی فوق العاده ای است. او که در حال حاضر برای نورنبرگ بازی می کند یکی از بازی سازان با استعداد بوندس لیگا است.

اروگوئه
نام: گونسالو بارتو
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 26
باشگاه فعلی: لاتزیو
بعد از اینکه پاراگوئه در جام جهانی مقام چهارم را کسب کرد و در ضمن هواداران پاراگوئه امیدوارند که دیگو فورلان توپ طلا را کسب کند. بارتو یک بازیکن ریز قامت و سریع است که در ایتالیا چهره شده است و در تیم ملی جوانان اروگوئه ستاره شده و می تواند روند رو به رشد اروگوئه را برای سالها ادامه دهد.
سوییس
نام: نسیم بن خلیفه
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 26
باشگاه فعلی: وولفسبورگ
چستچوها در سوییس برای پیدا کردن جانشین الکساندر فری شروع شده است کسیکه 40 گل در بازیهای ملی به ثمر رسانده است و یکی از گزینه های جانشینی او بن خلیفه است که در جام جهانی زیر 17 سال نیجریه 4 گل به ثمر رسانده است. او دارای شم گلزنی بالا و جاگیری فوق العاده و سرعت بالایی است که مدافعان را به اشتباه می اندازد.
استرالیا
نام: متیو لکی
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 27
باشگاه فعلی: آدلاید یونایتد
این بازیکن هم قدرت و هم تکنیک و سرعت بالایی دارد. او با قدرت به سمت هر مدافعی که در مقابل او ایستاده است حرکت می کند او در حال حاضر برای آدلاید یونایتد بازی می کند ولی به زودی به آنسوی آبها میرود. او یک تمام کننده عالی است و هیچ دلیلی وجود ندارد که او نتواند به سطح بالای فوتبال برسد.
ژاپن
نام: شینجی کاگاوا
پست: مهاجم
سن در جام جهانی 2018: 30
باشگاه فعلی: بورسیا دورتموند
اگر تا به حال به هر دلیلی چیزی در مورد شینجی کاگاوا نشنیده اید، این بازیکن دورتموند در اولین فصل حضورش در بوندسلیگا غوغایی به پا کرده است. او تمام خصوصیات یک ستاره در آینده را دارد.این الماس ناب و سریع با قدرت دریبلینگ و تمام کنندگی بالا در این سن کاملا به یک استعداد ناب تبدیل شده است. تصور کنید که او وقتی به سن بالاتر برسد چه بازیکنی می شود.

منبع : سايت گل