اخباری از اپل به گوش می رسد که خبر از استفاده از پردازنده های اينتل در مک بوک ها دارد. اما این که چیز تازه ای نیست؟ در واقع پردازنده هاي نسل بعدي مک بوک ها از نوع Sandy Bridge هستند که پردازش موازی GPU ها را با CPU؛ به طور یک جا تقدیم کاربر می کنند. پس نکته جالب اين جاست که لپ تاپ های آينده اپل احتمالا هم وظايف گرافیکی و هم عملکرد های پردازشي را به اینتل مي سپارند.


منابعی که به برنامه ها و نقشه های اپل آشنا هستند، انتظار دارند که مدل هایی با سایز 13 اینچ و کمتر از 13 اينچ از مک بوک به بازار بيايد که حقيقتا لپتاپ هايي با این سايز یک پردازنده گرافیکی جدا را پس می زنند. فعلا حداقل سايز مک بوک های اپل 13.3 اينچ است (منظور مک بوک است و مک بوک ایر مدل متفاوتی است) اگر اپل بخواهد سایز را کوچک تر کند، بايد شانس خود را بر روی نسل جدید پردازنده های اينتل یعنی همان Sandy Bridge امتحان کند.


همين پیش بيني ها مي گویند که انویدیا به کلی از اپل دور نگهداشته شده است. چرا که مک بوک پرو هم می خواهد به سمت سخت افزار های گرافيکي AMD پیش برود. لازم به ذکر است که سری مک بوک اپل؛ نوت بوک هایی سطح متوسط را شامل مي شود و به همين دليل از معماری سطح متوسط Sandy Bridge استفاده کرده اما سری مک بوک پرو؛ لپ تاپ هایی حرفه اي را ارائه می دهد که استفاده از چنين پردازنده هايي برای آن جوابگو نخواهد بود. پس لازم است که باز هم مثل قبل، CPU از GPU جدا باشد تا عملکرد بهتر و سرعت بالاتر به کاربران ارائه شود. چرا که کاربران نوت بوک های حرفه ای بيشتر به دنبال قدرت هستند تا سبکي و کوچک بودن محصول.


با توجه به تمام این ها باید در سال میلادی جديد منتظر تغييرات عمده ای در سخت افزار نوت بوک هاي اپل باشيم که اين هم براي طرفداران تکنولوژی خبر خوبی است. البته سایت CNET اشاره مي کند که اگر انويديا نسبت به قیمت اش عملکرد بهتری را ارائه داده بود؛ همه این ها می توانست در یک مزاکره سطح بالا تغییر پيدا کند و از انويديا استفاده شود.


اگر "همه چیز مطابق پیش بيني ها پيش برود"؛ مي توان نتيجه گرفت که اينتل در توسعه کار خود موفق بوده و توانسته است عملکرد خود را در توليد چیپ هاي گرافیکی و ادغام آن با پردازنده را به سطحی برساند که مورد تایید کارشناسان اپل قرار بگیرد.