ICTna.ir - اسوس به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در طراحی، هر ساله جایزه‌های بسیار زیادی را از آن خود می‌كند. این شرکت به تازگی توانست 12 جایزه از Good Design Awards 2010 را كه يكي از معتبرترین نمایشگاه‌ها در زمینه طراحی صنعتی است از آن خود كند.

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) نوت‌بوک‌های سری N به خصوص مدل NX90 که یک انقلاب در طراحی نوت‌بوک به شمار می رود، به علت کارایی فوق العاده در مصارف چند‌رسانه‌ای توانسته‌اند جوایزی را از آن خود كنند. لازم به ذکر است که دیوید لویز یک از طراحان معروف دنیا طراحی NX90 را انجام داده است. این نوت‌بوک به علت ویژگی‌های فنی بسیار پیشرفته جایگزین مناسبی برای کامپیوتر‌های خانگی است.

همچنين نوت‌بوک‌های G53 و G73 که از سری ROG این شرکت است، به علت وجود سخت‌افزار‌های پیشرفته و همچنین طراحی ب که برگرفته از هواپیماهای رادار گریز است، توانسته اين جايزه را كسب كند.

علاوه بر اين نوت‌بوک‌های سری BAMBOO به علت طراحی و همچنین استفاده از چوب بامبو در بدنه آن و سازگاری با محیط زیست و نوت‌بوک‌های B،P و U سريUltra slim نیز اين جايزه را كسب كردند.

همچنین نت‌بوک‌های EeePC که یکی از معروف‌ترین‌نت‌بوك‌ها در دنیا هستند توانسته‌اند جوایزی را از آن خود كنند. نت‌بوک‌های EeePC Seashell 1015، 1215، نت‌بوک سری تجاری Eee PC 1018 و نت‌بوک معروف کریم رشید از جمله برندگان اين رده هستند.

همچنین مانیتورهای سری ML به علت طراحی بسیار زیبا و سازگاری بالا با محیط زیست و همچنین فناوری‌های پیشرفته در ذخیره انرژی و استفاده از پنل نور پس‌زمينه LED‌ توانسته‌اند این جایزه را دریافت كنند.

در آخر نیز مادربورد بسیار لوکس و پیشرفته Rampage III Extreme به علت قیمت مناسب و استفاده از فناوري‌های بسیار پیشرفته و همچنین نوآوری‌های متنوع توانسته است این جایزه را از آن خود كند. به گفته كارشناسان این مادربورد برای بازی‌خور‌ها و اورکلاکر‌ها بسیار مناسب است.

یاد آور می شود این شرکت در چند سال گذشته یکی از شرکت‌هایی بوده که بیشترین میزان جوایز را از آن خود كرده است.