برخي قيمت ها بيشتر شبيه شوخي هستند و باور بعض از آنها هم از جمله كار هاي سخت است. ولي بايد بپذيريد و باور كنيد، كفش 3 ميليون توماني، عطر يك ميليوني، كيف 18 ميليوني و ... خودروي 600 ميليون توماني در همين شهر خودمان به فروش رفته است و البته خواندن اين گزارش به بيماران قلبي و اعصاب و روان توصيه نمي شود.

به گزارش سرویس اجتماعی «فردا»، تمايل به زندگي اشرافي و تجملات در جامعه ما كم كم به يك پديده عادي تبديل مي‌شود. کافی است تا کمی در خیابان‌های مرکزی و شمالی شهر تهران قدم بزنید تا با يك مشاهده ساده تفاوت قيمت دو خودروي ايستاده در كنار هم را که گاها به 300 ميليون تومان مي رسد متوجه شوید. اين موضوع در مورد بهاي محصولات لوکسی چون كيف، كفش، عينك، گوشي موبايل و ... نيز صادق است.

در شهری که در برخی مناطق جنوبی آن خانواده‌های پرجمعیتی با درآمدهای کمتر از 200 هزارتومان زندگی می‌کنند و کودکانی هستند که شب‌ها را در آرزوی داشتن یک توپ چرمی فوتبال و یا یک عروسک کوچک به بالین می‌روند، خانواده‌هایی هستند که از فرط استیصال برای خرج کردن ثروت‌های کلانی که گاهاً یک‌شبه به دست آورده‌اند، روی به خرید کالاهای لوکسی می‌آورند که حتی فروشنده آن‌ها هم می‌داند ارزش چنین قیمتی را ندارند.

در اين گزارش سعي شده، گرانترين خريد هاي انجام شده در مورد كالاهاي مختلف با استناد به گزارش ماهنامه رویش معرفي شوند تا مشخص شود ثروتمندان شهر تا چند برابر همشهریان فقیرشان خرج می‌کنند.

گرانترين خودرو؛
در شهری که برخی مردان آن با یک پیکان مدل 50 از خروس‌خوان صبح تا پاسی از شب برای کسب روزی حلال خیابان‌های شهر را در زمستان و تابستان گز می‌کنند تا مسافری را جابجا کنند و کرایه 200-300 تومانی او را به دخل اضافه کنند، گرانترين خودرويي كه به صورت معمول و با مجوز وزارت بازرگاني وارد كشور مي شود خودروي بنز s500 با قيمتي حدود 330 ميليون تومان است. البته بايد به واردات انگشت شمار خودروهايي نظير فراري ؛ لامبورگيني، هامر و ... اشاره كرد كه از اين ميان گفته مي شود ركورد دار فهرست گرانترين خودرو يك لامبورگيني زرد رنگ با قيمت حدود 600 ميليون تومان است. يعني معادل بهاي هفتاد و دو دستگاه پرايد!

گرانترين كيف؛
اگر سري به اينترنت بزنيد و با برند هاي عرضه هاي كننده كيف هاي درست شده از چرم حيواناتي نظير مار و كوركوديل و ... آشنا شويد متوجه مي‌شويد پرداخت چند هزار دلار ناقابل براي خريد يك چنين كيف هايي امري معمول است كه در تهران خودمان هم اتفاق افتاده كه البته بايد براي سفارش آن حدود دو ماهي هم صبر كرد. گرانترين كيف هاي كوركوديل با مارك هرمس را حدود 64 هزار دلار قيمت گذاري كرده اند كه البته بررسي ها نشان مي دهد دو كيف با همين مارك در تهران به قيمت هاي 12 و 18 هزار دلار به فروش رفته است.

اگر قیمت‌های نجومی برای کیف‌های لوکس و تزئینی برق از کله‌ شما پرانده است، می‌توانید چند روزی صبر کنید تا در اول مهرماه کودکانی را در همین شهر مشاهده کنید که چگونه کیف‌های مندرس و پاره خود را از همکلاسی‌ها و دوستان خود پنهان می‌کنند، شاید برق کله شما به محل اصلی خود بازگردد.

گرانترين عينك آفتابي؛
اگر عينك هاي 2 و 3 هزار توماني با مارك هاي البته تقلبي در كوچه و خيابان فروخته مي شوند و خريدار هم بعضا سالها از آن استفاده مي‌كند، لازم است بدانيد گرانترين عينك هاي معمول بازار قيمت هايي حدود 3 تا 5 ميليون تومان دارند كه البته مدير يكي از معروف ترين فروشگاه هاي عينك از فروش يك عينك 25 ميليون توماني مارك كارتيه با فريم تمام طلا و نگين هاي برليان خبر مي دهد . هرچند گفته مي شود گران ترين عينك فروخته شده در ايران رقمي حدود 40 ميليون تومان داشته است.

گرانترين گوشي موبايل؛
لازم نيست بابت پرداخت چند ده هزار یا چند صد هزار تومان ناقابل براي خريد گوشي جديدتان خود خوري كنيد، چراكه تا بحال در شهر تهران گوشي dior با قيمت 6 ميليون تومان، بلك بري با برليان به قيمت 19 ميليون تومان و جورجيو آرماني با قيمت 21 ميليون تومان به فروش رفته و جواهر فروشي هايي هم هستند كه روكش طلا و جواهر مخصوص گوشي موبايل براي مشتريان خود تهيه مي كنند.

به نظر شما با 21 میلیون تومان کلیه چند فروشنده نیازمند کلیه را که اطلاعیه فروش کلیه خود را بر در و دیوار همین شهر آویزان کرده‌اند، می‌توان خرید؟ ما هم مثل شما نمی‌دانیم، چون هنوز به کلیه‌فروشی نیفتاده‌ایم.

گرانترين عطر؛
شما می‌توانید با با مبلغی کمتر از 3000 تومان هم یک عطر کوچک و البته خوشبو برای خود و یا عزیزانتان از صدها عطرفروشی شهرتهران بخرید. اما جالب است بدانید که يك مرد مهربان! عطر يك ميليون و 200 هزار تومانيlailique را براي همسرش از يك عطر فروشي مشهور تهران خريده است و از خود اين ركورد عجیب را بر جاي گذاشته است، نكته جالب اينجا است كه از اين عطر تنها 40 عدد در دنيا وجود دارد.

گرانترين روسري؛
هرچند روسري با هر ماركي كه دلتان بخواهد را مي توانيد از فروشگاه هاي تهران به قيمت 4-5 هزار تومان بخريد ولي يك بوتيك معروف تهران روسري با مارك هاي اصل شانل، لويي ويتون و ... را به قيمت هاي 600 هزار تومان تا 1 ميليون تومان به فروش مي رساند.

گرانترين كفش؛
تصویر کودک خردسال حاشیه‌نشین را در حالی که دمپایی‌های لنگه به لنگه‌ای را به پاکرده است در خاطر بیاورید و پاراگراف آخر این گزارش عجیب را مطالعه کنید.

خيابان فرشته، يكي از گرانترين خيابان ها و البته محلات پايتخت است، بوتيك‌هاي اين خيابان عرضه كننده كفشهاي فرانسوي و ايتاليايي هستند كه البته قيمت مارك dior آنها بين 800 هزار تا 1 ميليون تومان است. با یک میلیون تومان چند تا کفش زمستانی بچه‌گانه می‌توان خرید تا پای کودکان فقیر تهرانی از سرمای استخوان‌سوز زمستان تهران که به زودی فرخواهد رسید در امان بمانند؟