+ ارسال موضوع جدید
صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 80

موضوع: بزرگان سینما

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  محل سکونت
  همین حوالی...
  نوشته ها
  5,641
  تشکر
  3,769
  تشکر شده 6,465 بار در 2,925 پست

  بزرگان سینما

  آلپاچينو
  متولد:25 آوريل 1940
  هنگامي كه آلپاچينو با فيلم قهوه چيني به بيست و پنجمين فستيوال بين المللي فيلم تورنتو وارد شد، حضورش همگان را شگفت زده نمود. او به اتفاق روبرت دنيرو بعنوان خدايان بازيگري شور و هيجان بزرگي در فستيوال به راه انداختند كه تا آنروز بي سابقه مي نمود.
  آلپاچينو كه تنها فرزند "سالواتوره" و "رز پاچينو" بود در بيست و پنجم آوريل 1940 در ايتاليا بدنيا آمد و هنگامي كه تنها دو سال بيشتر نداشت پدر و مادرش از يكديگر جدا شدند و از آن پس او با مادرش زندگي مي كرد.
  از همان دوران كودكي به لحاظ اينكه مادرش يك هنرپيشه بود با دنياي بازيگري آشنا شد و شخصيتش بعنوان يك بازيگر در فيلمهايي كه با مادرش بازي مي كرد، شكل گرفت.
  او تحصيلش را از مدرسه ابتدايي بازيگري آغاز نمود و در 14 سالگي وارد مدرسه عالي بازيگري شد. اما نتوانست هيجكدام از كلاسهاي آكادميك را به پايان برساند و در نهايت از آنجا اخراج گرديد.
  از آن پس او به شغلهاي مختلفي دست زد تا توانست با سرمايه اي كه از اين كارها بدست آورده بود در استوديوي هنري "هربرت بركوف" ثبت نام نمايد. او در آنجا زير نظر "چارل لاتون" آموزش ديد و با سعي و كوشش فراوان توانست در سال 1966 جايگاهي براي خود در ميان بازيگران باز نمايد. او بعنوان نقش مقابل "جيمز ارل جونز" در تئاتر "خزشهاي صلح" اولين كار هنري خود را آغاز نمود و بعد از آن بخاطر نقش "مورفي" در "سرخپوستها برانكس را ميخواهند" موفق به دريافت جايزه ويژه گرديد.
  او در فصل 68-67 بعنوان بهترين بازيگر تئاتر جامعه برادوي انتخاب شد. چند سال بعد او توانست با بازي در "ببر كراوات مي زند" كه 39 بار به اجرا درآمد مجدداٌ توجه منتقدين و رسانه ها را بخود جلب نموده و اولين جايزه "توني آوارد" را دريافت نمايد.
  در سال 1969 بعنوان سياهي لشكر در اولين فيلم خود با عنوان "من ناتالي" بازي كرد و بعد از آن در سال 1971 در فيلم "وحشت در پارك سوزن" نقش آفريني كرد.
  در همين زمان بود كه "فرانسيس فورد كاپولا" كارگردان شهير و صاحب سبك سينماي غرب با وجود فشارهاي زيادي كه از جانب استوديو بر او وارد مي آمد نقش "مايكل كورلئونه" را در فيلم پدر خوانده به آلپاچينو سپرد و او نيز با زيبايي هرچه تمامتر در آن فيلم نقش آفريني كرد و توانست جايزه اسكار بعنوان بهترين بازيگر نقش دوم از آن خود كند.
  آلپاچينو كار هنري خود را با نقش "سرپيكو" در قسمت دوم فيلم "پدرخوانده" و "يك بعدازظهر سگي" ادامه داد كه در آْنها نيز موفق به ديافت جايزه اسكار شد.
  اگر چه بخاطر انقلابهايي كه در كشورش رخ داد او مجبور شد در كار خود چند سالي را توقف نمايد اما مجدداٌ با آثاري همچون "صورت زخمي"، "درياي عشق" و "فرانكي و جاني" خاطرات بياد ماندني و قابل توجهي را در اذهان آفريد و در سال 1977 او مجدداٌ برنده جايزه توني آوارد گرديد.
  او ترجيح مي داد هميشه بعد از بازي در يك فيلم كار كوچكي را نيز روي صحنه انجام دهد. بازيهاي او توانست لحظات بزرگي را در پرده سينما بوجود آورد.
  در دهه 90 شاهد هنرنمايي او در فيلمهايي همچون قسمت سوم "پدرخوانده"، "مخمصه" و "وكيل شيطان" بوديم كه او توانست در نهايت پنجاه و هشتمين جايزه ويژه "يك عمر تلاش مستمر" را كسب نمايد.
  در سال 2002 او بهمراه "روبين ويليامز" و "هيلاري اسوانك" در فيلم "بي خوابي" ايفاي نقش نمود و حال نيز در جديدترين كار خود در سال 2005 با فيلم "تاجر ونيزي" نظر تمام جشنواره هاي معتبر جهان را به خود جلب نموده است. او در يكي از جديدترين مصاحبه هاي خود عنوان نموده كه با گذشت 64 سال از سن خود احساس مي كنم هنوز هم كاري ماندگار براي سينماي جهان انجام نداده ام و مي خواهم همچنان بدنبال بهترين نقش عمرم بگردم.
  اخيراٌ "جك نيكلسون" يكي از ستاره هاي پرفروغ هاليوود در مصاحبه خود با مجله سينمايي" ورايتي" عنوان نمود كه "فرانسيس فورد كاپولا" قبل از آلپاچينو نقش مايكل كولئونه را در در اثر با عظمت پدر خوانده به او پيشنهاد داده و او چون در آن زمان معتقد بوده كه نقش يك ايتاليايي را بايد يك ايتاليايي بازي نمايد به پيشنهاد كاپولا پاسخ منفي داده است و بدين ترتيب يكي از بزرگترين فرصتهاي زندگي هنري خود را از دست داده است. او كه تا كنون دوبار موفق به دريافت جايزه پراعتبار اسكار شده است ههمچنين اعتراف نموده كه آلپاچينو در فيلم پدر خوانده با بازي حيرت انگيزش واقعاٌ همان مايكل كورلئونه است و هرگز كسي نمي توانسته آنچنان قدرتمند در قالب آن نقش تاريخي ظاهر شود و بدين خاطر هميشه او را تحسين مي كند.
  نگاهی به ۷ فیلم مهم دوران کاری آل پاچینو  پاچینو در «بوی خوش زن»، یکی از درخشان‌ترین بازی‌ها‌یش را در یکی از غریب‌ترین نقش‌ها‌ی عمرش ایفا کرد: یک کلنل کور بازنشسته! تکرو بودن کلنل...
  ۷ گوهر یک سلطان
  کارنامه‌ی بازیگری آل پاچینوی ۷۰ ساله، پربارتر از آن است که با انتخاب چند فیلم محدود، بخواهیم پرونده اش را ببندیم. این لیست، فقط یک انتخاب شخصی است از فیلم‌ها‌یی که به گمانم بیشترین نقش را در تکمیل پرسونای بازیگری پاچینو در گذر زمان داشته اند. این لیست را به پایان می‌رسانم و به این می‌اندیشم که پس درخشش ویران کننده‌ی پاچینو در «مترسک»، «پدرخوانده ۲»، «بعدازظهر سگی»، «… و عدالت برای همه»، «پدرخوانده ۳»، «دیک تریسی»، «گلن گری گلن راس»، «راه کارلیتو»، «وکیل مدافع شیطان»، «دنی براسکو»، «نفوذی» و «تاجر ونیزی»، چرا در این فهرست جایی ندارند؟!


  ۱)
  وحشت در نیدل پارک (جری شاتزبرگ، ۱۹۷۱): پرسونای دهه هفتادی آل پاچینو با این فیلم سر و شکل اولیه ی خود را پیدا کرد. پاچینو در این فیلم نقش جوانی با چهره‌ی معصوم را دارد که به ورطه‌ی اعتیاد و نابودی می‌افتد؛ و امروزه واقعاً پاسخ به این سؤال که “آیا در آن دوره بازیگر بهتر و مناسب‌تری از آل پاچینو برای ایفای چنین نقش‌ها‌یی یافت می‌شد؟” خیلی بدیهی به نظر می‌رسد: هرگز. کیتی وین، همبازی پاچینو در این فیلم، جایزه‌ی بهترین بازیگر زن را از جشنواره‌ی کن دریافت کرد. اما آن چه پاچینو با این فیلم به دست آورد، فراتر از چنین جوایزی بود. «وحشت در نیدل پارک»، پلی بود برای پاچینوی جوان تا با بازی در فیلم‌ها‌ی جریان سازی چون «پدرخوانده»، «سرپیکو»، «پدرخوانده ۲» و «بعدازظهر سگی»، فراتر از یک بازیگر صرف، به عنوان یک شمایل در حافظه ی تاریخی نسل دهه هفتاد ماندگار شود.


  ۲)
  پدرخوانده (فرانسیس فورد کاپولا، ۱۹۷۲): کاپولا، با هوشیاری قابل ستایشی، قابلیت‌ها‌ی پاچینو را برای بازی در نقش یک جوان تیپیک دهه هفتادی آمریکا دریافت و بنابراین او را در نقشی به کار گرفت که از یک طرف می‌توانست به تصویر کشیدن تاریخ آمریکا از زمان استقلالش باشد و از سوی دیگر، به خوبی تصویر آمریکای دهه هفتاد هم تلقی شود (که البته در این زمینه، «پدرخوانده ۲» جلوتر از «پدرخوانده» قرار می‌گیرد). آمریکایی که با حضور در ویتنام، اعتبار چندین ساله‌ی خود را به خطر انداخته بود. اما فراتر از همه‌ی این‌ها‌، «پدرخوانده» به فیلمی ‌بدل شد که تماشاگرانش توانستند بسیاری از اجزا و گوشه‌ها‌ی ریز زندگی‌شان را به وسیله‌ی این فیلم تفسیر کنند (جل الخالق! فیلم از این کامل تر؟!) پاچینو با این فیلم، جایگاهی فراتر از یک ستاره ی صرف یافت. حالا آل پاچینو ارتباط تنگاتنگی با ” اجتماع خشمگین دهه هفتاد” پیدا کرده بود.


  ۳)
  سرپیکو (سیدنی لومت، ۱۹۷۳): اهمیت «سرپیکو» در کارنامه ی آل پاچینو این است که جسارت و جاه طلبی او را نشان می‌دهد. نمی‌دانم چند درصد این قضیه به خاطر زیرکی پاچینو است و چقدرش به دلیل خوش اقبالی اش. اما به هر حال، بازی در «سرپیکو» و «مترسک»، بلافاصله پس از «پدرخوانده»، کمک شایانی به پاچینو کرد تا خودش را از حالت یک تیپ خارج کند و فراتر از آن، یک شمایل از خودش بسازد. موفقیت همه جانبه‌ی «پدرخوانده» و استقبال خیره کننده ای که از بازی پاچینو شد، بهترین فرصت را برای پاچینو فراهم ساخت تا با ادامه‌ی همان مسیر، موفقیت نسبی خودش را تضمین کند. ولی پاچینو با درخشش در «سرپیکو» و «مترسک»، ابعاد دیگری از توانایی‌ها‌ی خیره کننده ی خود را نمایان کرد. در این میان، «مترسک» (که یکی از بهترین فیلم‌ها‌ و بازی‌ها‌ی پاچینو و یکی از شاهکارهای بی بدیل دهه هفتاد محسوب می‌شود)، در آمریکا آن طور که باید قدر ندید (هر چند از آن طرف، نخل طلای کن را تصاحب کرد) و این درخشش پاچینو در نقش فرانک سرپیکو بود که مسیر سینمایی او را تعیین کرد و باعث حضور او در فیلم‌ها‌یی از قبیل «بعدازظهر سگی» و «… و عدالت برای همه» شد.


  ۴)
  صورت زخمی ‌(برایان دی پالما، ۱۹۸۳): مایکل کورلئونه‌ی سری پدرخوانده‌ها‌، یک مافیایی بی‌رحم و قدرت طلب بود. اما فرصت طلبی او از یک سو، زیرکی و هوش فوق العاده‌ی او از طرف دیگر و پیچیدگی قدرت به عنوان ضلع سوم مثلث، باعث ایجاد نزدیکی با مایکل در تماشاگر می‌شد. اما در «صورت زخمی»، فقط فرصت طلبی و موقعیت سنجی باقی مانده است. نه تونی مونتانا زیرکی مایکل را دارد و نه قدرت در این فیلم قرار است پیچیدگی پدرخوانده‌ها‌ را داشته باشد. بنابراین تونی مونتانا هیچگونه احساس همذات پنداری در تماشاگر ایجاد نمی‌کند و این، تجربه ای جدید برای آل پاچینویی بود که تقریباً همه‌ی نقش‌ها‌یش تا آن زمان، قرار بود در تماشاگر احساس نزدیکی ایجاد کنند. پاچینو برای ایفای این نقش، شیوه ای متفاوت با فیلم‌ها‌ی قبلی اش برگزید. روشی پر از اغراق، خشونت، حرکت بدن و در یک کلام سطحی بودن. نتیجه چنان موفقیت آمیز بود که تا سال‌ها‌، در پس هر نقش آفرینی پاچینو، سایه ای از شیوه‌ی بازی اش در «صورت زخمی» به چشم می‌خورد.


  ۵)
  بوی خوش زن (مارتین برست، ۱۹۹۲): اهمیت این فیلم در کارنامه‌ی هنری پاچینو غیر قابل انکار است. مجسمه‌ی طلایی آکادمی ‌اسکار (که خیلی زودتر از این‌ها‌ باید به پاچینو می‌رسید) سرانجام با درخشش حیرت انگیز پاچینو در این فیلم، به او تعلق پیدا کرد. پاچینو در «بوی خوش زن»، یکی از درخشان‌ترین بازی‌ها‌یش را در یکی از غریب‌ترین نقش‌ها‌ی عمرش ایفا کرد: یک کلنل کور بازنشسته! تکرو بودن کلنل فرانک اسلید در این فیلم، یادآور خیلی از نقش آفرینی‌ها‌ی پاچینو در دهه‌ها‌ی ۸۰ و ۹۰ است (از «صورت زخمی» و «گلن گری گلن راس» گرفته تا فیلم‌ها‌ی بعدی پاچینو از جمله «مخمصه» و «وکیل مدافع شیطان»). محتاج بودن کلنل (به علت کور بودنش) در تقابل با تکروی و فردگرایی درونی او (که با توجه به ارتشی بودن او کاملاً منطقی و قابل توجیه است) باعث برجسته شدن هر چه بیشتر شخصیت غیرعادی و کور (و صد البته دوست داشتنی) کلنل می‌شود و آل پاچینو با استفاده از روشی مبتنی بر حرکات تند مردمک چشم و دستانش، این بی قراری کاراکترش را برجسته تر می‌کند.


  ۶)
  مخمصه
  (مایکل مان، ۱۹۹۵): نمی‌دانم مایکل مان نقش وینسنت ‌ها‌نا را از ابتدا با در نظر داشتن آل پاچینو پرورش داده است یا نه. اما حتی اگر این گونه نباشد، به احتمال زیاد در طول ساخت فیلم، کاراکتر‌ها‌نا با توجه به شیوه‌ی حضور پاچینو دچار تغییراتی شده است. بس که این نقش، انگ پاچینو است. آل پاچینو که در دهه‌ها‌ی ۸۰ و ۹۰ متخصص بازی در نقش آدم‌ها‌یی نشان داده بود که در زندگی کاری و شخصی شان به شیوه ای بی پروا عمل می‌کنند، در «مخمصه» نقشی را ایفا کرد که انگار چکیده‌ی همه‌ی نقش‌ها‌ی آن دو دهه فعالیت او بود. سکانسی که او تلویزیون خانه شان را از ماشین بیرون می‌اندازد یادتان هست؟ یا نحوه‌ی صحبتش با افرادی که قرار است اطلاعاتی درباره‌ی نیل مک کالی از آنان دریافت کند؟ یا شیوه‌ی آدامس جویدنش؟ شخصیت پیچیده تر نیل مک کالی و بازی درونگرایانه تر رابرت دنیرو باعث شد تا درخشش پاچینو کمتر از آن چه انتظار می‌رفت مورد توجه قرار بگیرد. اما این نکته قابل انکار نیست که پاچینو در این فیلم، در قالبی کاملاً مناسب خودش قرار گرفته بود و این عامل در کنار هوشمندی مایکل مان، رموز موفقیت پاچینو در «مخمصه» بودند.


  ۷)
  بی خوابی (کریستوفر نولان، ۲۰۰۲): با گذر از ۶۰ سالگی، چین و چروک‌ها‌ی روی صورت و موهای سفید پاچینو بیش از هر چیزی جلب نظر می‌کردند و در چنین زمانی، کریستوفر نولان با هوشمندی پاچینو را در نقش پلیس باتجربه، اما خسته ای به کار گرفت که اشتباهش در به قتل رساندن همکارش، باعث می‌شود آن منطقه‌ی سردسیر با خورشید کم رمقی که هرگز غروب نمی‌کند و مه دلگیری که در فضایش وجود دارد، برای ویل دورمر به دوزخی برای عذاب وجدان و تقاص پس دادن مبدل شود. آن ناحیه‌ی غمگین، برای ول دورمر آخر دنیاست. این گونه است که مرگ دورمر در انتهای فیلم، بیش از هر چیز دیگری، خودخواسته به نظر می‌رسد. حضور پاچینو در این فیلم، پرسونای بازیگری او را در ادامه‌ی کارش شکل داد. به طوری که در بازی‌ها‌ی او در فیلم‌ها‌یی چون «مردمی ‌که می‌شناسم»، «تازه کار» و «تاجر ونیزی» هم، این به ته خط رسیدن را مشاهده می‌کنیم
  ویرایش توسط mehraboOon : 09-22-2010 در ساعت 14:13
  سوخت پروانه که زد بوسه شبی بر لب شمع
  من که ناکام شدم از چه سبب می سوزم؟

 2. 6 کاربر مقابل از این پست mehraboOon تشکر کرده اند.


 3. #71
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Sep 2019
  نوشته ها
  20
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض New project started to be available today, check it out

  Sexy photo galleries, daily updated collectionshttp://youngerfreeporn.sexjanet.com/?meghan sonic hentai porn james welsch porn under 15 gay porn zenova braeden porn porn pics slave sex

 4. #72
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض Sexy pictures each day

  Hot galleries, daily updated collectionshttp://sexigirlvideohd.relayblog.com/?brianne free porn gallerirs underwater girl porn porn hub hentai bondage janet jacksons ass porn kind of the hill porn

 5. #73
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض Browse over 500 000 of the best porn galleries, daily updated collections

  Hot galleries, thousands new daily.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] japanese bukkake porn tube hot babe free streaming porn porn sunrise adams porn star exercises stunning porn longer flash

 6. #74
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض Best Nude Playmates & Centerfolds, Beautiful galleries daily updates

  Nude Sex Pics, Sexy Naked Women, Hot Girls Pornhttp://schoolgirlzporn.miyuhot.com/?kamryn free mature porn lady sonja alien porn hentai free streaming free gay teen boy porn free porn full hd videos husband and wife porn video

 7. #75
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض Hot galleries, thousands new daily.

  My new hot project|enjoy new websitehttp://89porn.relayblog.com/?jaycee porn celebrity jodie foster bowlingpin porn porn games animated lesbo hoes porn watch natasha porn vid

 8. #76
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض enjoy new website

  Nude Sex Pics, Sexy Naked Women, Hot Girls Pornhttp://legiocomixporn.energysexy.com/?crystal porn interet free game free ebony mom porn penrith porn alexis capri porn star photos taylor ray free porn

 9. #77
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض New project started to be available today, check it out

  College Girls Porn Picshttp://amateurlesbians.instakink.com/?aspen free tube porn sites found out dad watches porn porn slut girls porn amateurs online marc west porn

 10. #78
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض Hardcore Galleries with hot Hardcore photos

  New super hot photo galleries, daily updated collectionshttp://youngshemales.shemalehistory.relayblog.com/?meaghan i carly cast porn free black porn mpgs virgan teen porn italian forced sex porn the hottest girl in porn

 11. #79
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض New project started to be available today, check it out

  My new hot project|enjoy new websitehttp://sexymoves2016.gayorgy.instasexyblog.com/?aliyah greavy porn australian celebrity porn fairy oodparents porn mexican and black porn porn lactating whores

 12. #80
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2019
  نوشته ها
  23
  تشکر
  0
  تشکر شده 0 بار در 0 پست

  پیش فرض Hot sexy porn projects, daily updates

  Hot sexy porn projects, daily updateshttp://asiandatingsite.fetlifeblog.com/?jessica famous actress old porn movie tiny black porn tube young teens porn pics amateur mommy porn categorized porn picture gallerie

+ ارسال موضوع جدید
صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 4 5 6 7 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 2

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

 1. blancatf4
 2. kerryvn3

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •