مدیر كل ‌مشمولان ‌ستاد كل نیروهای مسلح با تشریح پیشنهادات ستاد كل نیروهای مسلح برای كاهش بار مالی طرح اصلاح قانون وظیفه عمومی ، از تعدیل حقوق سربازان در این طرح خبرداد.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


سردار موسی كمالی در گفت و گو با ایسنا ، درباره روند رسیدگی به طرح اصلاح قانون وظیفه عمومی ، اظهار كرد: چندی پیش در جلسه‌ كمیسیون امنیت ملی مجلس توافقی برای كاهش بار مالی این طرح صورت گرفت.
وی گفت: حدود 80 درصد از بار مالی طرح اصلاح قانون وظیفه عمومی مربوط به افزایش حقوق سربازان است كه برای برطرف كردن این موضوع پیشنهاد دادیم، حقوق سربازان حداكثر 20 درصد اضافه شود، این در حالیست كه بر اساس طرح فعلی، بنابود میزان حقوق سربازان 4تا 5برابر افزایش یابد.
كمالی با بیان اینكه تعدیل حقوق سربازان در این طرح به شدت بار مالی آن را كاهش خواهد داد ، ادامه داد: در این جلسه پیشنهاد كرده‌ایم كه برخی از بندها همچون پرداخت یك ماه حقوق پس از پایان خدمت به سربازان و پرداخت حقوق به خانواده سربازان بی‌بضاعت حذف شود كه این پیشنهاد به دلیل كاهش بارمالی طرح و سخت بودن شناسایی خانواده‌ سربازان بی بضاعت بوده است.
به گفته وی ، ستاد كل نیروهای مسلح، پیشنهاداتش را برای كاهش بار مالی طرح و تصویب آن به كمیسیون امنیت ملی مجلس اعلام كرده و منتظر است كه نظر كمیسیون به هیات دولت برود تا دولت نظر خود مبنی بر اینكه آیا بار مالی این طرح را برعهده می گیرد یا خیر، را اعلام كند.
مدیر كل ‌مشمولان ‌ستاد كل نیروهای مسلح، خاطرنشان كرد: در طرح اصلاح قانون وظیفه عمومی مباحثی همچون خوراك ، پوشاك و مكان استقرار سربازان مدنظر قرار داده و موضوع حقوق سربازان از جمله اهداف اصلی طرح نیست كه البته بحث اعتبارات مربوط به خوراك، پوشاك و ... نیز براساس این طرح حدود 30 درصد افزایش خواهد یافت.