+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: رماتیسم

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  محل سکونت
  همین دور و بر
  نوشته ها
  660
  تشکر
  2,090
  تشکر شده 2,311 بار در 981 پست

  رماتیسم

  رماتیسم

  رماتیسم چیست و راههای درمان آن کدام است؟
  بیماری رماتیسم را اکثریت مردم می شناسند و شایدتا حدی نیز از آن هراس دارند. زیرا این بیماری از دیر باز وجود داشته و ناتوانی های جسمی و روحی فراوانی برای مردم کشورهای مختلف به بارآورده است.
  علل رماتیسم مفصلی : 1- علل ناشناخته 2- علل ارثی و فامیلی .
  شیوع رماتیسم در بین افراد فامیل و وابستگان ژنتیکی حدودا چهار بار بیشتر است و در برخی نژادها بیشتر شایع است . مثلا 70 درصد از سفید پوستان یا ژاپنی ها مبتلا به رماتیسم مفصلی کلاسیک هستند. از علت های دیگر بروز رماتیسم مفصلی می توان به علل محیطی ( آب و هوا ) نیز اشاره کرد.
  علائم : درد تورم خشکی صبحگاهی ضعف لاغری تب بی اشتهایی حساسیت موضعی گرم شدن مفاصل بزرگ ندولهای زیر جلدی خشکی چشمها.
  عوارض رماتیسم مفصلی : معلولیت عمومی بدن عوارض استخوانی مفصلی و عضلات اختلالات چشمی و قلبی پوکی استخوان اختلالات شدید مهره های گردنی عوارض روحی و روانی کم خونی .
  درمان : 1- استراحت منظم بصورت سه تا پنج ساعت در روز در موارد حاد همراه با استراحت روحی و حذف هیجان ها و استرسهای روزمره بسیار مفید است . استراحت دادن به مفاصل سبب کاهش التهاب آنها می شود .
  2 انجام ورزشهای منظم منظم و سبک و یکنواخت 3- گرمای مرطوب و تابش نور خورشید و نیز سرمای موضعی مفید است .
  آشنایی با رماتیسم
  با تحقیق و دقت در کسانی که رماتیسم داشته اند، دریافتیم که معمولا ًاین افراد نسبت به رفع عفونتها در گلو ، سینوسها ، لثه یا رحم حساس نبوده و اجازه داده اند تا عفونتها وارد خون شود.
  در مصرف گوشت افراط کرده اند و یا اگر گوشت زیادی نخورده باشند به اندازه کافی از رطوبت و سرما گریزان نبوده اند.
  بعضا ً حتی بعد از گرمای شدید و گرما زدگی خفیف بی محابا زیر آب یخ رفته اند.
  تخلیه غیر استاندارد روده ها هم زمینه خوبی برای ظهور رماتیسم در بدن است. رماتیسم هر علتی که داشته باشد فراهم آوردن زمینه ها برای ظهور آن کاری است که خود بیمار می تواند از آن جلوگیری کند.
  بطور كلي با سه نوع بیمار رماتیسمی روبرو بوده ایم:

  1 ـ بیمارانی که به علت رماتیسم در مفاصل خود درد داشتند. اما درد در نقطه های خاصی به صورت حمله اي وارد یا خارج می شده است و بعد از بی توجهی در بعضی نقاط جا خوش کرده و به طور دائم متمرکز شده اند.
  2 ـ بیمارانی که درد رماتیسمی در بدن آنها حرکت می کند و هر لحظه در جائی است .
  3 ـ بیمارانی که رماتیسم در آنها پیشرفت نموده و باعث کج و معوج شدن مفاصل آنها شده است.
  در مورد بیماری رماتیسم در مرحله سوم در کتاب راز درمان توضیح کافی داده شده است.
  برای درمان نوع دوم و اول آن بهترین نسخه ای که طی 12 سال از آن نتیجه گرفته ایم به شرح زیر است :
  1ـ حب رازی : بعد از هر شام دو نخود کوچک و اگر یبوست وجود دارد، بعد از هر غذا دو نخود. وقتی اسهال ایجاد شد، مصرف آنرا کاهش می دهند .
  2 ـ روغن بادام شیرین مرتب روزی یک قاشق.
  3 ـ داروی بوزیدان شامل بوزیدان 2 مثقال، بادرنجبویه 1مثقال، سنبل الطیب 1مثقال که به مدت 30 روز و هر روز یک بسته با دولیوان آب جوشانده تا یک لیوان بماند.سپس صاف كرده، صبح نصف لیوان وعصر نيز نصف لیوان مصرف می شود.
  4 ـ ریشه با با آدم 2مثقال ،اکلیل یا پنجه کلاغ 1 قاشق به روش داروی قبلی آماده و مصرف می شود.
  5 ـ روغن بادام را بعد از سه روز می توان یک روز در میان الی سه روز در میان مصرف کرد.
  6 ـ برای درمان قطعی این مریضی اگر اين مورد کاملا ً رعایت شود، نتیجه قطعی حاصل خواهد آمد.
  آبغوره بی نمک_ واقعا ً نمک نداشته باشد _3 کیلو و نبات زرد زعفرانی کوبیده شده 3 سیر باهم دقیقا ً و فقط ده دقیقه بجوشند. سپس در یخچال نگهداری شده و هر صبح ناشتا نصف استکان مصرف شود. بعد از ده روز غیر از صبح ناشتا عصر هم نصف استکان مصرف شود.
  این دارو وزن اضافی و چربی و فشار خون را نیز درمان خواهد کرد.
  این نسخه ( مورد 6 ) مورد 7 از دستوراتی است که سید باقر حکیم برای درمان رماتیسم می فرماید با دستورات دیگری که ما این دو مورد توصیه کرده ایم و ایشان فرموده اند که این نسخه 1 امام حسن ( ع ) است.
  7 بار روغن کرچک عطاری ( طبیعی ) یک روز در میان از گردن تا آرنج دست و تا محل مسح پا ماساژ شود طوری که مریض بتواند وضو بگیرد.
  برای درمان رماتیسم فرمولهای زیادی در کتب مختلف وجود دارد که می توانید به آنها مراجعه فرمائید. اما آنچه ما تقدیم کردیم ،
  بارها آزموده شده و نتیجه قطعی داشته است.  عوامل بروز رماتیسم در زنان

  به گفته محققان، زنانی که بیش از بیست سال از رنگ مو استفاده کرده‏اند، دو برابر دیگران در معرض ابتلا به بیماری آرتروز هستند. بررسیهای جدید همچنین نشان می‏دهد که استعمال دخانیات، دیابت و کوتاهی دوران باروری در زنان با خطر ابتلا به رماتیسم مفصلی ارتباط دارد. در افرادی که به بیماری رماتیسم مفصلی دچار می‏شوند، سیستم دفاعی بدن به مفاصل حمله می‏کند.
  مصرف انسولین و سوابق آسیب‏دیدگی مفاصل، احتمال بروز رماتیسم را در زنان افزایش می‏دهد و آن دسته از مردانی که با حیوانات اهلی و یا کپکهای قارچی تماس داشته‏اند، بیشتر در معرض بروز این بیماری هستند.

  راه جلوگیری از پیشرفت رماتیسم 'کشف شد'
  دانشمندان در دانشگاه لیورپول در بریتانیا ادعا می کنند راهی برای متوقف کردن یکی از دردآورترین جنبه های بیماری رماتیسم پیدا کرده اند.
  در اثر این بیماری مفاصل متورم و دردناک می شوند که تا حدودی ناشی از آن است که بدن سلول های سفید خون یا همان ''نوتروفیل ها'' را برای مقابله با بیماری به مفاصل گسیل می کند.
  اما مشکل اینجاست که نوتروفیل ها مقدار زیادی مواد سمی در مفاصل ترشح می کنند که می تواند به آنها صدمه بزند.


  اکنون دانشمندان می گویند که می توان ترشح این مواد سمی، بی آنکه تاثیر نوتروفیل ها از میان برود، را متوقف کرد.
  پروفسور رابرت موتس، مدیر تحقیقات و توسعه در مرکز علوم بالینی دانشگاه لیورپول و پروفسور استیون ادواردز در دانشکده علوم بیولوژیکی ادعا می کنند راهی برای خنثی کردن تاثیر زیانبار نوتروفیل ها پیدا کرده اند، بی آنکه از توانایی آنها در محافظت از بدن در مقابل عفونت کاسته شود.
  تیم پژوهشگران پی برد زمانی که یک ملکول ویژه در سطح نوتروفیل ها با استفاده از پادتن های خاصی مسدود شود، ترشح مواد سمی متوقف می شود.
  پرفسور موتس گفت: ''این مهیج ترین اکتشاف است چون به اعتقاد ما برای اولین بار فرصتی برای سرکوب رماتیسم پیدا کرده ایم که بیمار را از هزینه های سنگین عوارض جانبی که مشکلی عمده در سایر داروهای ضدرماتیسم است معاف می کند  درمان رماتیسم
  مصرف سیر برای درمان بیماریهایی که در اثر بدی جریان خون و یا فساد خون پیدا شده است .مثل ثلیب شرا ئن ٬ زیادی فشار خون ٬ رماتیسم ٬ سیاتیک ٬ پیری زود رس ٬ انواع ورم ساق پا ها ٬ تجویز شده است.در تمام موارد کسانی که بخواهند خود را معالجه کنند باید انقدر تحمل داشته باشند که صبح ها ناشتا یک حبه سیر را بجوند.

  برای رماتیسم :
  سیر را رنده کنید با دو برابر روغن کا مفره به ان اضافه کنید و به جاهای درد ناک بمالید .

  زنجبیل:
  اشتها اور است .و سموم بدن را خارج می کند و برای رماتیسم و درد پا مفید است .

  غوره :
  غوره و ترشی ان بهترین درمان رما تیسم و سیاتیک است .زنان ابستن از خوردن زیاد ان خودداری نمایند.
  ناتن و املاح پتا سیم که در گلابی وجود دارد اسید اوریک را به هر اندازه ای که باشد حل می کند به همین جهت است کسانی که مبتلا به رما تیسم یا نقرس می باشد گلابی برای انها فوق العاده مفید است .
  گیلاس سر شار از قند ـ اهن ـ منیزیم و روی می باشد برای اشخاصی که مبتلا به درزد نقرس و رما تیسم و درد مفاصل هستند مفید است .
  اغلب ۳۰ گرم دم گیلاس را در یک لیتر اب به مدت ده دقیقه دم کرده و و انرا برای درمان نقرس و رماتیسم مفید است .

  مریم نخودی :
  این گیاه به نام گلپوره هم معروف است .
  دم کرده ی مریم نخودی را برای درمان رما تیسم مصر ف می کنند مقدار یک قاشق مریم نخودی خشک در یک لیوان اب جوش ده دقیقه دم کرده و هر روز ۳ فنجان از ان بنو شید .

  طرز تهیه ی روغن مر زنجوش :
  ۱۰۰ گرم مرزنجوش خشک را کو بیده ودر نیم لیتر روغن زیتون بریزید در ظرف را بسته و ان را در ظرف دیگری که پر از اب جوش اشت گذاشته و روی حرارت بگذارید تا ۲ ساعت بما ند .و انرا از صافی عبور دهید . و در شیشه قرار دهید .در موقع درد به جای درد ناک بمالید .

  گل مریم :
  که به فارسی گل خیری و به شیرازی ارو انه می نامند .
  ۱۰۰ گرم از گل مریم را در یک لیتر اب ده دقیقه دم کرده این جوشانده را اگر در وان حمام بریزند و اشخاصی که مبتلا به رما تیسم هستند در ان استحمام کنند بهبودی محسوسی در خود احساس خواهند کرد.

  گل گندم:
  جزو گیا هان داروییاست که دارای خواص تقویت کننده و قابض است . و هم خیلی تصفیه کننده ی خون بوده و تب بر است . جوشانده ی ان به مقدار ۳۰ گرم در در یک لیتر اب جوش برای رما تیسم مفید است .  رماتیسمقلبی

  تبروماتیسمی
  تبروماتیسمی،یكبیماریالتهابیاستكهبهدنبالعفونتحلقبامیكرباسترپتوكوكگروه a ایجادمیشود. دراینبیماریعمدتاًقلب،مفاصل،سیستماعصابمركزیوبافتهایزیرجلدیدرگیرمیشوند. عارضهقلبی،نتیجهنهاییومزمناینبیماریاست. عارضهقلبیناشیازتبروماتیسمی،مهمترینعلتبیماریدریچهای،اكتسابیاست. باوجوداشارهنامبیماریتبروماتیسمیبهدرگیریمفصلی،اهمیتآندرمرحلهحادومزمنبیماری،درگیریقلبیاست.


  علتتبروماتیسمیچیست؟
  علتقطعیاینبیمارینامشخصاست؛امااینبیماریراجزواختلالاتخودایمنیتقسیمبندیمیكنند. بنابرایننظریه،واكنشایمنیدرموردعلتایجادآنوجوددارد؛آنچهمسلماست،عفونتاسترپتوكوكیگروه a كهدرحلقایجادبیماریمیكندتبروماتیسمیمیدهدوعفونتاسترپتوكوكیپوست،مثلاًزردزخم،نمیتواندتبروماتیسمیایجادكند. ازطرفی،افرادباطرحژنتیكیخاصیبیشترمستعدابتلابهتبروماتیسمیهستند. احتمالاشباهتملكولیمیكربباملكولهایبهكاررفتهدرساختماندریچهایقلب،مسبببیماریتبروماتیسمیاست.
  البتهبهعلتمصرفگستردهآنتیبیوتیكهایوسیعالطیف،تعدادموارداینبیماریروبهكاهشاست. اینبیماریبیشتركودكانونوجوانان۵تا۱۵سالرادرگیرمیكند.
  عواملمحیطی،باكتریالووضعیتمیزبان،هرسهدرایجادتبروماتیسمینقشدارند. همچنینارتفاع،رطوبت،عواملاقتصادیوسن،همگیدخیلهستند. تراكممحیطی،فاكتورمحیطیاساسیاستوباعثانتشاربیماریبینافرادمیشود. درسربازخانهها،خانوادههایبزرگومكانهایكوچكاحتمالابتلابهتبروماتیسمیبیشتراست.


  نشانههایبیماری
  قلبمشخصترینمحلابتلابهاینبیماریاستوتماملایههایقلبگرفتارمیشوند. نوارقلبیتغییرمیكندودررادیوگرافیریه،اندازهقلببزرگمیشود. ضایعهقلبیناشیازتبروماتیسمیدرصورتیكهبهخوبیدرماننشودكشندهاست. امامشخصترینضایعاتخارجقلبیتبروماتیسمیدرمفاصلمشاهدهمیشود. اینبیماریبیشتراندامهایتحتانی،زانوهاومچپاهاراگرفتارمیكند. اماممكناستمفاصلاندامهایفوقانیراهمدرگیركند. التهابمفصلمهاجرازخصوصیاتاینبیماریاست. تودههایزیرجلدیواختلالاتسیستمعصبیمركزیبهشكلحركاتناگهانیبدونهدفونامنظمهمدراینبیماریدیدهمیشود. بیمارانممكناستعصبیوبیقرارباشندودرنوشتنوانجامفعالیتهایدستیدچارمشكلشوند.
  درمان
  درمانآنتیبیوتیكیبرایازبینبردنمیكرباسترپتوكوك،یكدورهپنیسیلیناست. التهابمفصلبیمارباآسپیرینبهترمیشود؛ولیبرایدرمانمشكلاتقلبیازكورتوناستفادهمیكنیم. مهمتریننكتهدراینبیماری،پیشگیریازحملاتروماتیسمیاولیهاست. درمانزودهنگاموكاملعفونتحلقیاسترپتوكوكگروه a،ازحملاتاولیهتبروماتیسمیمیكاهد.


  مدتدرمان
  اگرشخصیدچارتبروماتیسمیشدودرگیریقلبیحادپیداكرد،ادامهدرمانتا۲۰سالگیتوصیهمیشود؛یاحداقلتازمانیكهدستكم۱۰سالهیچگونهعودیمشاهدهنشود. دربیمارانیكهاختلالدریچهایقلبیپیداكردهاند،تزریقماهانهپنیسیلینبرایمدتنامحدودیتوصیهمیشود؛چونخطرعودبیماریحتیدردهههای۵و۶زندگیوجوددارد. درافرادبالای۱۸سالبدونعارضهقلبیكهدچارتبروماتیسمیشدهاند،۵سالدرمانپیشگیرانهضروریاست.


 2. 2 کاربر مقابل از این پست Reza 1987 تشکر کرده اند.


+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •