شرکت Samsung، بزرگترین تولید کننده چیپ در سراسر دنیا، خبر از تولید اولین چیپ حافظه ۲۰ نانومتری صنعتی برای استفاده در حافظه های داخلی و کارت های SD داد تا همه ی دست اندرکان حوزه فناوری اطلاعات، دنیایی جدید را در پیش چشمان خود ترسیم کنند.
به گفته کارشناسان، این تکنولوژی شرکت Samsung را قادر خواهد کرد تا ضمن گسترش محصولات حافظه ای، نیاز بازار تلفن های هوشمند، برنامه های کاربردی سطح بالا و حافظه های با بهره وری بالا را نیز پوشش دهد. شرکت Samsung در حال حاضر تولید کارت های حافظه SD با ظرفیت ۳۲ گیگابیت با تکنولوژی ۲۰ نانومتر را آغاز کرده و تا اواخر سال ۲۰۱۰ نیز حجم تولید خود را افزایش خواهد داد. همچنین از ابتدای سال ۲۰۱۱ می توان کارت های حافظه ی بر پایه تکنولوژی ۲۰ نانومتری را در ظرفیت های ۴ تا ۶۴ گیگابایت در مغازه ها یافت که خبری بسیار دلنشین برای استفاده کنندگان حرفه ای کارت های حافظه است.
نکته پایانی آنکه کارشناسان شرکت Samsung اعلام کرده اند که کارت های حافظه ۸ گیگابایتی و بالاتر که بر پایه تکنولوژی ۲۰ نانومتری ساخته شده اند، سرعتی ۳۰ درصد بیشتر از همتایان ساخته شده خود بر پایه تکنولوژی ۳۰ نانومتری را به ارمغان می آورند که بی شک دنیای وسایلی همچون دوربین های دیجیتال، پخش کننده های صوتی و بسیاری دیگر را متحول خواهد کرد.