در یک گزارش ادعا شده است مردان هر روز نیم ساعت بیش‌تر از زنان اوقات فراغت دارند.
نتایج یک تحقیق بین‌المللی نشان داده است که مردان زمان بیش‌تری را در مقایسه با زنان به تماشای تلوزیون ، ملاقات با دوستان ، ورزش کردن یا دنبال کردن سرگرمی‌های مورد علاقه خود صرف می‌کنند.
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که از ثروتمندترین ملت‌های جهان تشکیل شده است در این باره گفت : مردان بریتانیایی در کنار فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها جزو اولین کشورها در رنکینگ جهانی هستند که زنان در آن‌ها از مردان سخت‌تر و بیش‌تر کار می‌کنند.
این گزارش که همزمان با روی جهانی زن ارائه شده است اعلام کرد که باید برای برابری حقوق زن و مرد در جهان قدم‌های بزرگ‌تری برداشته شود و شرکت‌ها و سازمان‌ها باید فاصله جنسیتی بین زن و مرد را تا حد ممکن کاهش دهند.
گزارش قبلی این سازمان اشاره کرده بود که تفاوت بین زنان و مردان بر اساس این که آن‌ها چگونه اوقات فراغت خود را سپری می‌کنند ممکن است از این هم فراتر رود ، در حالی که این موضوع در گزارش جدید به حساب نیامده است.
این سازمان در این گزارش نتیجه گرفته است که خرید کردن ، رسیدگی به وضع ظاهر ، دراز کشیدن یا خوردن ناهار همگی جزئی از کار به حساب می‌آیند و نه قسمتی از تفریح و اوقات فراغت روزانه.
به هر حال در این گزارش آمده است که در سطح جهان مردان بیش‌تر از زنان در فعالیت‌های تفریحی شرکت کرده و بیش‌تر از آن‌ها زمان برای اوقات فراغت خود در اختیار دارند.
در این گزارش آمده است مردان بریتانیایی به طور متوسط 32 دقیقه، مردان آمریکایی 38 دقیقه، فرانسوی 33 دقیقه، بلژیکی 50 دقیقه و در نهایت آلمانی‌ها 22 دقیقه بیش‌تر از زنان این کشورها برای اوقات فراغت خود زمان در اختیار دارند.
این در حالی است که مردان ایتالیایی 80 دقیقه در روز بیش‌تر از زنان این کشور صرف اوقات فراغت می‌کنند.
محققان معتقدند این تفاوت به دلیل آن است که زنان بعد از فراغت از کار روزانه ، باید وقت خود را به خانواده و بزرگ کردن فرزندانشان اختصاص دهند.