" قهوه تلخ " به کارگردانی مهران مدیری
ساخت مجموعه طنز " قهوه تلخ " به کارگردانی مهران مدیری در غرب تهران آغاز شد.به گزارش واحد مرکزی خبر ، این مجموعه تلویزیونی 60 قسمتی که احتمال 90 قسمتی شدن آن زیاد است .
مجموعه تلویزیونی قهوه تلخ ،‌ داستان تاریخ دانی است که در مرور حافظه تاریخی خود با مسایل جالبی روبرو می شود و بازسازی آن ها در فضایی طنز ،‌ محور اصلی داستان را تشکیل می دهد.
سیامک انصاری که پیش از این در مجموعه های طنز مهران مدیری همچون برره ، پاورچین ونقطه چین حضور داشته است در قهوه تلخ نیز به عنوان تاریخدان، بازیگر نقش اصلی است.
در این مجموعه پس از مدت ها مدیری، بدون حضور برادران قاسم خانی که نویسنده بسیاری از مجموعه های تلویزیونی وی بودند وهم اکنون در حال تولید مجموعه تلویزیونی مسافران هستند ،‌ با گروهی از فیلم نامه نویسان به سرپرستی امیر ژوله کار خود را آغاز کرده است. سحر زکریا ، علی لک پوریان ، ‌فلامک جنیدی ، سعید پیردوست و مهران مدیری از جمله 31 بازیگر اصلی مجموعه تلویزیونی قهوه تلخ هستند ،که مرحله تصویربرداری آن هفته گذشته در تهران آغاز شده است. مهران مدیری پیش از این ساخت و بازیگری در مجموعه های تلویزیونی ساعت خوش ، پاورچین ،‌ نقطه چین ، شب های برره ، ببخشید ،پلاک 14 و باغ مظفر را در کارنامه فعالیت های تلویزیونی خود دارد.