+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: امنیت شبكه چیست؟ و چرا اهمیت دارد؟

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Sep 2007
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  1,290
  تشکر
  2,461
  تشکر شده 2,627 بار در 1,217 پست

  پیش فرض امنیت شبكه چیست؟ و چرا اهمیت دارد؟

  امنیت شبكه چیست؟ و چرا اهمیت دارد؟
  امروزه اطلاعات دیجیتال در قالب فایل‌های كامپیوتری و بانك‌های اطلاعاتی برای شركت‌ها و سازمان‌ها و همچنین كاربرانی كه عكس‌ها و اطلاعات شخصی را روی كامپیوترهای خانگی خود نگهداری می‌كنند اهمیت اساسی دارد و مشخصاً هر چیز مهمی نیاز به مراقبت دارد تا از دسترس افراد غیر مرتبط دور بوده و امنیت آن تضمین شود.
  مشخصاً بستر اصلی نقل و انتقال اطلاعات دیجیتال شبكه‌های كامپیوتری و از همه مهمتر شبكه جهانی اینترنت است و شما با اتصال كامپیوتر یا شبكه خود به اینترنت، این بستر ارتباطی را برای میلیون‌ها نفر (كه هیچ اطلاعی از آنها ندارید) در سراسر جهان مهیا می‌كنید تا به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند. بنابراین لازم است همان طور كه جلوی درب‌های ورودی خروجی و همچنین محیط داخلی شركت‌ها و سازمان‌ها (با توجه به اهمیتی كه دارند) از سیستم‌های امنیتی استفاده می‌شود، برای شبكه و كامپیوترها نیز یك سیستم امنیتی در نظر گرفته شود. در غیر این صورت هر لحظه امكان دارد كه فایل‌ها و بانك‌های اطلاعاتی شركت یا سازمان شما به سرقت رفته یا مخدوش شود.

  بطور كلی هدف از ارائه سرویس‌های امنیتی شبكه چیست؟
  هدف از ارائه سرویس‌های امنیتی شبكه، حفاظت از اطلاعات داخلی شركت‌ها و سازمان‌ها در مقابل دسترسی‌های غیر مجاز است در حالتی كه به نقل و انتقال اطلاعات در شبكه آسیبی نرسیده و كلیه كاربران بتوانند فعالیت‌های معمول خود را داشته باشند.

  چرا گروه شركت‌های داتك اقدام به ارائه سرویس‌های امنیتی شبكه نموده است؟
  تجهیزات و استاندارد‌های امنیتی شبكه سریعاً در حال پیشرفت و تغییر است، بنابراین برقراری یك سیستم امنیتی شبكه پویا(كه توانایی تطبیق با تغییرات را داشته باشد) و در اختیار گرفتن نفرات كارشناسی امنیت شبكه هزینه‌ای بسیاری داشته، به گونه‌ای كه شركت‌های كوچك و متوسط توان ایجاد چنین سیستم‌های امنیتی شبكه‌ای را ندارند، گروه شركت‌های داتك با توجه به تیم كارشناسی قوی، تجهیزات پیشرفته و لینك‌های پر سرعتی كه در اختیار دارد، و همچنین قرار گرفتن تجهیزات گروه شركت‌های داتك به عنوان نقطه واسط بین شبكه داخلی مشتریان و شبكه اینترنت وظیفه خود دانسته كه نیاز این دسته از مشتریان خود را با ارائه بسته‌های متنوع امنیتی شبكه برآورده نماید.

  گروه شركت‌های داتك با توجه به طبیعت كاری خود همواره با لینك‌های پرسرعتی به شبكه اینترنت متصل است. به همین علت همواره از جدیدترین تجهیزات و خبره‌ترین كارشناس‌های امنیت شبكه استفاده نموده، تا از مجموعه شبكه‌های اختصاصی خود (شامل شبكه‌های lan، adsl و شبكه‌های بی‌سیم كسترده در سطح تهران و...) در مقابل نفوذ افراد ناشناس محافظت نموده و از طرف دیگر بتواند به استفاده از همین شبكه‌های اختصاصی بهترین سرویس را به مشتریان ارائه كند. در این راستا گروه شركت‌های داتك آمادگی آن را داشته تا در قالب بسته‌های سرویس‌های امنیتی شبكه این تجربه‌ها را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

  چه سرویس‌های امنیت شبكه‌ای توسط گروه شركت‌های داتك ارائه می‌شود؟
  گروه شركت‌های داتك جهت پوشش سلیقه‌های مختلف مشتریان خود، در حال حاضر 3 بسته سرویس‌های امنیتی زیر را ارائه می‌دهد:
  1.نصب و كنترل تجهیزات امنیتی شبكه در سایت مشتری.
  2.ایجاد سیستم امنیتی در سطح نودهای شبكه.
  3.ارائه مشاوره كامل امنیتی شبكه.


  بسته نصب و كنترل تجهیزات امنیتی شبكه در سایت مشتری را توضیح دهید؟
  در این بسته تجهیزات مورد نیاز در سایت مشتری نصب و كارشناس‌های شركت داتك از طریق لینك‌های موجود به صورت روزانه به این تجهیزات وصل شده و مدیریت آنها را به عهده می‌گیرند. كارشناس‌های شركت آمادگی آن را دارند كه در خرید و نصب تجهیزات با مشتری همكاری كنند. در این بسته این امكان وجود دارد كه اگر مشتری قبلاً تجهیزاتی را خریداری كرده باشد از آنها استفاده نمود، البته در صورت كه این تجهیزات از شرایط مناسبی برخوردار باشند.

  استفاده كننده از بسته امنیتی فوق چه كنترلی روی این بسته دارد؟
  تجهیزات بسته فوق در سایت مشتری نصب شده و مالكیت آنها در اختیار خود مشتری است. بنابراین مشتری كلیه كنترل‌ها را در اختیار دارد و گروه شركت‌های داتك سیاست‌های امنیتی مشخص شده در قرارداد را مطابق با دسترسی‌های تعریف شده انجام می‌دهد.

  بسته ایجاد سیستم امنیتی در سطح نودهای شبكه چیست؟
  بسیاری از ویروس‌ها و كرم‌ها می‌توانند از طریق دیسكت، cd، dvd، فلش و هارد دیسك‌های پرتابل وارد شبكه شوند. بسته معرفی شده قبلی نقاط ورودی و خروجی شبكه را كنترل می‌كند، بنابراین جهت تكمیل سیستم امنیتی شبكه لازم است كه نودهای شبكه را هم پوشش داد. با خرید این بسته سیستم امنیتی در حد نودهای شبكه ایجاد می‌شود. در این بسته از طریق لینك‌‌های موجود كارشناس‌های شركت داتك به صورت روزانه با توجه به اینكه سیستم كنترل نودها سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری باشد، به سیستم وصل شده (البته با توجه به یك قرارداد مشخص و سطح دسترسی مشخص شده در آن) و كنترل‌های لازم را انجام می‌دهند. در این رابطه گزارش فعالیت‌های صورت گرفته و گزارش وضعیت شبكه بصورت مرتب برای مشتری ارسال خواهد شد.

  بسته ارائه مشاوره كامل امنیتی شبكه چیست؟
  بسته مشاوره كامل امنیتی شبكه یك پروژه سه مرحله‌ای به شرح زیر است:
  1.تحلیل وضعیت موجود شبكه مشتری (شامل سخت‌افزار و نرم‌فزار)، جهت یافتن نقاط ضعف و قوت.
  2.ارائه طرح یك سیستم امنیتی منسجم، چند لایه و پایدار، با قابلیت انطباق با شرایط و تغییرات سازمانی به گونه‌ای كه اطلاعات شركت همواره از دسترسی‌های غیر مجاز محفوظ بوده اما در گردش اطلاعات سازمان نیز اختلالی رخ ندهد.
  3.پیاده سازی طرح ارائه شده.
  باید این نكته را در نظر داشت كه معمولاً سیستم‌های پیشرفته امنیتی شبكه بصورت چند لایه تعریف می‌شوند، از طرف دیگر یك سیستم امنیتی شبكه هر چند باید از دسترسی و نفوذ افراد غیر مرتبط به اطلاعات جلوگیری کند اما نباید به گونه‌ای باشد كه گردش اطلاعات را در سطوح مختلف شركت مختل نماید. به عبارت دیگر سیستم‌های امنیت شبكه‌ای كه بصورت همه یا هیچ پیاده سازی می‌شوند، بحث لایه‌ها را رعایت نمی‌كنند و به علت اختلالی كه در كار بوجود می‌آورند پس از مدتی محكوم به شكست بوده و برچیده می‌شوند. به همین علت برای طراحی و پیاده‌سازی یك سیستم امنیت شبكه مناسب لازم است كه از تیم كارشناسی استفاده شود كه به تجهیزات شبكه و تجهیزات امنیتی (سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) تسلط كامل داشته باشند.

  به چه علت استفاده از بسته‌های امنیت شبكه گروه شركت‌های داتك به صرفه است؟
  با توجه به مطالب فوق می‌توان دریافت كه پیاده‌سازی و راهبری هر سیستم امنیتی نیاز به نیرو‌های كارشناسی خبره دارد و در اختیار گرفتن این نیروها هزینه­ای سنگین به شركت‌ها تحمیل می­كند، اما گروه شركت‌های داتك با توجه به طبیعت كاری خود یك تیم كارشناسی امنیت شبکه با تجربه در اختیار دارد، همچنین با توجه به لینك‌های پرسرعتی كه بین شبكه مشتریان و شبكه‌های گروه شركت‌های داتك وجود دارد، امكان استفاده از تجربه‌های این تیم در راهبری و نگهداری سیستم‌های امنیتی مشتریان بصورت متمركز وجود دارد. بنابراین مشتریان گروه شركت‌های داتك با خرید بسته‌های امنیت شبكه می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای اندك یك سیستم امنیت شبكه در سطح استاندارد های جهانی را در اختیار داشته باشند
  __________________

  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...][برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


  اگر روزي دشمن پيدا کردي, بدان در رسيدن به هدفت موفق بودي !
  اگر روزي تهديدت کردند, بدان در برابرت ناتوانند!
  اگر روزي خيانت ديدي, بدان قيمتت بالاست!
  اگر روزي ترکت کردند , بدان با تو بودن لياقت مي خواهد!


 2. کاربر مقابل از این پست zeus تشکر کرده است.


+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •