ایا می دانستید که کیبورد های QWERTY کنونی تا حد زیادی نا کارآمد هستند [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و اختلالات مچ دست را تشدید می کنند؟ QWERTY بیش از صد سال عمر دارد. به دلایل متعدد این نوع کیبورد از رده خارج و قدیمی محسوب می شود، اما باز هم با اختلاف زیاد محبوب ترین کیبورد در جهان است.
چه شد که به اینجا رسیدیم؟ چه کاری در این رابطه می توانیم انجام دهیم؟ در ادامه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] نگاهی خواهیم داشت به تاریخچه ی کیبوردهای QWERTY و همین عقاید موافق و مخالف این نوع از صفحه کلید ها. قبل از این که با هم ادامه ی مطلب را دنبال کنیم ذکر این نکته قابل اهمیت است که در این مقاله تنها بخش لاتین کیبورد QWERTY نقد و بررسی خواهد شد. با ما همراه باشید.
QWERTY

در سال 1860 یک مخترع دستگاهی را ساخت و به نام خود ثبت اختراع کرد که بعد ها ماشین تحریر نام گرفت. البته [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] این اختراع در ابتدا قرار نبود صنعت چاپ و تحریر را دگرگون کند، بلکه بیشتر پروژه ای تحقیقاتی و از سر کنجکاوی بود. اما با وجود مشکلاتی که در زمینه ی تولید آن وجود داشت، دیری نپایید که جهان به وسیله ی یک دستگاه 4 کیلو گرمی به لرزه در آمد.