[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] وسیله ای است که در صنعت ساختمان سازی جهت کار روی ارتفاع از آن استفاده میشود و از قطعات مختلفی ساخته شده است، کابین بالابر بخشی از آن است که کاربران روی آن کار میکنند، این بخش اندازه ها و انواع گوناگونی دارد که در مقاله انواع کابین کلایمر آنها را معرفی کرده ایم.
از این دستگاه برای کار روی نمای ساختمان و انجام عملیات هایی مانند نماشویی، تعمیر نما، سیمان کاری، نصب شیشه ها و.. استفاده میشود. به دلایل حساسیت بالای کار روی [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]بسیار ضروری است که با استفاده از وسیله ای دستگاه را متعادل سازیم. این وسیله وزنه های نگهدارنده هستند.
سازه های نگهدارنده قطعه ای در این دستگاه هستند که آن را روی ارتفاع نگه میدارند و از سازه های تکلسکوپی و همچنین وزنه های تعادلی هم برای اینکار استفاده میکنند.
به سازه های نگهدارنده سازه های مهار کننده هم گفته میشود که بخش های فلزی هستند که وزن کابین و باز داخل آن را روی ارتفاع نگه میدارند، این قسمت یکی از بخش هایی است که در ایمنی نقش زیادی دارد و در استاندارد های آنها به این بخش اشاره زیادی شده است، به این دلیل که [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را به شکل پرتال طراحی میکنند، استانداردهای این قسمت را جداگانه آورده اند و به همین دلیل وزنه های تعادلی در آنها استفاده شده است. این سازه ها هم مانند کابین بخش های مختلفی دارند، یکی از آنها سازه های مهار کنند تلسکوپی است