[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] از جدید ترین ابزار برای زیبا سازی فضا به شمار می رود که عموما در سقف منازل مورد استفاده قرار میگیرد. آیا می دانید روف گاردن چیست؟ ابزار و تجهیزات مهم آن را از کجا می شود خرید و تهیه کرد؟ در ادامه مختصری در این مورد توضیح داده ایم.
روف گاردن چیست؟

روف گاردن نوعی فضای سبز است که در فضاهای بلااستفاده ساختمان مانند پشت بام، تراس و یا حیاط ساخته می شود. روف گاردن که به آن گرین روف نیز می گویند، ایده ای وسوسه کننده و مدرن است که با اجرای آن می توانید یک باغ زیبا را به درون محوطه ای از خانه خود مانند پشت بام، حیاط یا تراس بیاورید.
روف گاردن که به معنای بام سبز یا باغ در بام است، از دهه 60 میلادی در بسیاری از کشورهای اروپایی و به صورت روف گاردن ساده رواج یافت و تاکنون این فضاهای سبز تعداد متعددی از بام ها را در کشورهای این قاره و نیز آمریکا پوشانده است.
در ایران نیز طی بیست سال گذشته استفاده از روف گاردن رواج یافته و طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است ، به طوری که امروزه بسیاری از مرکز خریدها، کافی شاپ ها، رستوران ها و حتی خانه ها بر روی سقف یا تراس های خود روف گاردن ساخته اند، مانند روف گاردن کوروش. بام های اکو و بام های زنده عناوین دیگری از روف گاردن هستند که با توجه به شرایط اقلیمی در هر شهر متفاوت اجرا می گردد.