امروزه تمام روابط کاری و روزمره ی زندگی از طریق حساب های بانکی صورت می گیرد. به همین جهت اگر شما از افرادی هستید که قصد مهاجرت به ترکیه را دارند، می بایست در رابطه با افتتاح حساب بانکی نیز اطلاعات جامع و کاملی در اختیار داشته باشید.
با افتتاح حساب بانکی در ترکیه شما می توانید به تراکنش در سطح بین المللی بپردازید و از کارت های اعتباری خود با ارزهای متفاوت استفاده نمایید.
در این میان اطلاع از شرایط و امکانات بانک های ترکیه برای افتتاح حساب بسیار قابل توجه می باشد تا بتواید بهترین انتخاب را در این میان داشته باشید.در این مطلب شرکت لیان به بررسی مسائل مرتبط با حساب بانکی در ترکیه می پردازد:
باز کردن حساب در کشور ترکیه

شرایط افتتاح حساب امروزه بسیار آسان تر از قبل شده است. هر یک از اشخاص حقیقی و یا حقوقی می توانند با رعایت شرایط و ضوابط برای باز کردن حساب اقدام نمایند. در نتیجه این افراد قادر خواهند بود تا با بانک های دیگر در سطح جهانی به تبادل ارز و تراکنش بپردازید.
افتتاح حساب برای افراد خارجی و غیر مقیم

افرادی که برای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] اقدام می کنند حتی در صورتی که [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را در دست نداشته باشند، می توانند به افتتاح حساب بپردازند. از این هر یک از اشخاص حقیقی و حقوقی قادر خواهند بود بدون اقامت و تنها با در دست داشتن مدارک مورد نیاز حساب بانکی ترکیه ای خود را راه اندازی کنند.
لازم به ذکر است که ارزش پولی کشور ترکیه به نسبت ریال دارای افت کمتر و در نتیجه شرایط بهتری می باشد.
مزایای افتتاح حساب در ترکیه

پس از افتتاح حساب در کشور ترکیه، برای شما مستر کارت و ویزا کارت صادر می شود که همگی با نام و مشخصات خود شما می باشد. از مزایای دیگر افتتاح حساب ترکیه می توان به این موضوع اشاره کرد که شما می توانید به راحتی با کشورهای دیگر تبادل پول و ارز داشته باشید.
مدیریت حساب بانکی شما نیازی به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ندارد و شما می توانید با در دست داشتن اپلیکیشن های مربوط به بانکداری اینترنتی به مدیریت آنه بپردازید.
افتتاح حساب برای اشخاص حقیقی

برای ارسال ابلاغیه برای حساب بانکی شما نیاز است تا یک آدرس در کشور ترکیه تعیین نمایید تا به ان محل ارسال شود. اما این نکته وجود دارد که نیازی نیست این آدرس متعلق به شما باشد و شما در ترکیه اقامت داشته باشد و یا به فکر [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بیافتید. شما می توانید آدرس یک دوست یا آشنا را برای این کار تعییت کنید.
افتتاح حساب برای شرکت ها و اشخاص حقوقی

اگر شما در فکر [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] هستید و میخواهید برای باز کردن حساب شرکت اقدام کنید، می بایست شرایط زیر را در نظر داشته باشید:
برای افتتاح حساب برای شرکت یا شخص حقوقی نیاز است تا مدیر شرکت برای افتتاح حساب اقدام نماید.
از طرف دیگر، می بایست برای دریافت شماره مالیاتی شرکت، ترجمه مدارک و اسناد شرکت را برای اداره مالیات ترکیه ارسال نمایید. در این حالت تیز تنها وجود آدرس برای ارسال ابلاغیه کافی است.

مراحل افتتاح حساب در ترکیه برای اتباع خارجی

1. تعیین آدرس
2. دریافت کد مالیاتی از اداره دارایی
3. در دست داشتن اصل و کپی پاسپورت
4. مهر آخرین ورود به ترکیه در گذرنامه
5. افتتاح حساب های ارزی در بانک های ترکیه به صورت یورو و دلار و یا لیر ترکیه
6. استفاده از خدمات همراه بانک با در دست داشتن سیم کارت ترکیه
مدارک مورد نیاز برای افتتاح حساب
• در دست داشتن اصل و کپی پاسپورت
• ثبت آخرین مهر ورود به کشور ترکیه در پاسپورت
مدارک دیگری مانند اخذ [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، یا سند [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و... برای افتتاح حاب نیاز نیست.بانک های مجاز جهت باز کردن حساب برای اتباع خارجی

افراد خارجی برای افتتاح حساب در ترکیه می بایست در بانک های محدودی که دولت ترکیه تعیین نموده است اقدام به افتتاح حساب کنند. از این رو دو بانک زراعت و ایش در ترکیه در اختیار افراد خارجی قرار دارد تا بتوانند برای باز کردن حساب در این کشور از طریق این دو بانک اقدام کنند.
لیست بانک های دولتی و خصوصی ترکیه

بانک های دولتی ترکیه:

• زراعت بانک (T.C.ZIRAAT BANK)
• واکیف بانک (VAkIF BANK)
• دنیز بانک (DENIZ BANK)
• هالک بانک (HALK BANK)
بانک های خصوصی ترکیه:

• اک بانک (AK BANK)
• ایش بانک (IS BANK)
• گارانتی بانک (GARANTI BANK)
• فینانس بانک (FINANS BANK)
شما می توانید جهت دریافت مشاوره در خصوص شرایط [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، ثبت شرکت در ترکیه و تمام مسائل مربوط به ترکیه و اقامت در ترکیه با [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در ارتباط باشید.