قشم یکی‌از جزیره ها جنوبی کشورمان است که سالانه گردشگران متعددی را به خویش جذب می نماید . قشم با اعتنا به بسط توریسم در‌این جزیره روز آپدیت ترقی می نماید و حالت و تجهیزات توریسم در قشم بیشتر می شود . زمانی نام [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به بین می‌آید , کمتر کسی است که از وجود شگفتی ها هفتگانه در‌این ناحیه بی خبر باشد , بخشها بی نظیری که به طور کامل بر اثر عمل درختان بر روی زمین به‌وجود آمده اند .
از جمله جاذبه های قشنگ و حیرت انگیز جزیره قشم جزیره ها ناز می‌باشند که قابلیت تجربه لذت پیاده روی بر روی آب را به شما می‌دهد . احتمال دارد شما هیچ کجای خلیج عجم نتوانید این لذت را تجربه فرمائید .
این جزیره ها در سواحل شرقی قشم گرفته اند و فقط یک کیلومتر با حاشیه دریا مسافت دارا هستند , مساحت جزیره‌ها هم حدودا ۳ کیلومتر است که اطراف آن به وسیله دیواره های سنگی به به طول ۵ تا ۱۰ متر اشراف شده‌است .
جزیره ها ناز به طور کامل نیز تراز با کنار دریا قرار دارا هستند و زمانی که پدیده جزر واقعه می افتد این جزیره ها تماما به حاشیه دریا وصل میگردند . همین خصوصیت جالب این جزیره ها ناز است که سبب ساز شده تا دقت گردشگران را به خویش جلب نماید .
در لهجه محلی به جزیره ها ناز دو کرده هم میگویند , وقتی که آب بالا بیاید شما صرفا می‌توانید از حاشیه دریا این جزیره را مشاهده نمایید , البته به محض وقوع جزر و زیر وارد شدن تراز آب , می‌توانید با پای پیاده و یا این که چه بسا اتومبیل خویش را به‌این جزیره خوشگل برسانید و در آنجا نشسته و از دیدن چشم انداز دریا و صدای میل کردن امواج به صخره ها لذت ببرید .
از سکوی صخره ای که در جزیره موجود هست می‌توانید , مناظر متمایز از تنگه هرمز جزیره لارک و حاشیه دریا قشم را بازدید نمایید .
در جزیره‌ها ناز خاک ماسه ای نیست همینطور این جزیره خالی از سکنه است و تنها ماهی گیران محلی یک سری سایه بان برای نشستن و استراحت گردشگران تولید کرده اند .
در این جا تفریحات متنوعی هم برای گردشگران در حیث گرفته شده‌است که از آن می شود به شتر سواری , قایق سواری , جت اسکی , پارا گلایدر و آفرود سواری اشاره نمود . همینطور , در مسافت قربت از جزیره‌ها غرفه هایی موجود است که اشکال صنعت های دستی و محلی ناحیه قشم را به فروش میرساند .
وجود صدف های رنگارنگ و مرجان ها در نزدیکی جزیره‌ها ناز هم از زیبایی های این ناحیه به شمار میرود . در حالتی‌که اهل عکاسی از فضای سبز می باشید و در ادامه یک سوژه جذاب از سواحل جنوبی مملکت می‌باشید حتما خصوصی به جزیره‌ها ناز بزنید و عکس های زیبایی از صخره های جزیره ناز به هنگام جزر و مد و خرچنگ ها , توتیا و دیگر آبزیان بگیرید .
در هنگام مسافرت به جزیره‌ها ناز همواره به یک سری نکته دقت داشته باشید :
تماشا از جزیره ها ناز صرفا به تحت بودن تراز آب مربوط است , پس نیاز است تا از ساعت جزر و مد دریا مطلع باشید . هر نوبت پدیده جزر و مد حدودا ۶ ساعت ارتفاع میکشد .
حدود سه ساعت بعداز جزر شما میتوانید خویش را بدین جزیره‌ها برسانید و تا یک ساعت بعد از مد مجال دارید تا به کنار دریا برگردید , در غیر اینصورت نمی توانید خویش را از داخل آب به کنار دریا برسانید و ممکن است ۵ الی ۶ ساعت در جزیره‌ها ناز بمانید که‌این مورد ممکن است طرح ریزی مسافرت شمارا بهم بزند . بدین ترتیب با اعتنا به همگی ی این فقط ۴ ساعت برای دیدن جزیره‌ها ناز مجال دارید , برای طرح ریزی دقیقتر می‌توانید به جدول های دریانوردی رجوع‌کنید .
منبع: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]