مسئله مهم دیگری که باید به آن توجه داشت بررسی و بازدید دوره ای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ( باتری ) می باشد و در هر بازدید از اتصال باتری یو پی اس جهت محکم بودن سر باتریها اکسید نشده باشد و نیز باطری(باتری) بیش از اندازه گرم و متورم نشده باشد.


در صورت اکسیده شدن اول باطری ( باتری ) را از مدار خارج و سپس سر باطری آنها را با آب جوش و سمباده کاملاً تمیز نموده تا حالت رسانا بودن سر باطریها به طور کامل حفظ شود و در هنگام تمیز کردن سر باطری ها دقت شود سولفاته ها به پوست و یا به لباسهای شما برخورد نکند چون ممکن آسیب جدی به پوست شما وارد نماید بنابراین جانب احتیاط را رعایت فرمایید .


مراقبت درهنگام جابجایی


در هنگام جابجایی باید به این نکته توجه داشت که باتری ها آسیبی نبینند چرا که آسیب در این مرحله ممکن است هنگام انبار کردن و یا استفاده مشکلاتی را برای انبار و مصرف کننده بوجود آورد و باعث ایجاد مشکلاتی جبران ناپذیر شود.
استفاده باتری سالم در کنار باتری اسقاط و فرسوده


باتری اسقاط و فرسوده
چهارمین مورد برای نگهداری باطری یو پی اس ، استفاده باتری سالم در کنار باتری اسقاط و فرسوده یا باطری هایی است که مدتی از طول عمر آنها گذشته است،در این صورت باتری های اسقاط و فرسوده به علت داشتن مقاوت داخلی شان نوعی مصرف کننده برای باتری های نو و سالم محسوب می گردند و این شرایط میتواند مدت پشتیبانی محصول را به مدت زیادی پایین بیاورد


مراقبت از در مقابل گرد و غبار


محیط نگهداری باتری ups باید عاری از گرد و غبار و همچین مهمتر از هر چیزی باید عاری از رطوبت باشد ، رطوبت باعث ایجاد آسیب جدی برای باتری ( باطری ) شده و نگهداری و انبار را با مشکل مواجه میکند.

قرار دادن در کیس (جعبه و باکس) باطری


برای جلوگیری از اتصال کوتاه و ضربه احتمالی و برای محافظت از اتصالات باطری و ظاهری شکیل حتماً باید از کیس های مناسب باتری استفاده نمود که این کابین ها در سایزها و ابعاد مختلف متناسب با تعداد و ظرفیت باطری ها ساخته می شوند و معمولاً دارای رنگهای استاتیک مقاوم در برابر زنگ زدگی بوده و از آلیاژ مناسب با ضخامت استاندارد ساخته می شوند.
شایان ذکر است در ضمن باید برای جلوگیری از برق گرفتگی و آتش سوزی و اتصال ، بدنه کابینت باید به سیم ارت متصل گردد و داخل کابینت فیوز مناسب سر باطری ها قرار گیرد.
به این نکته توجه لازم رو داشته باشید تورم باتری ها، کاهش میزان شارژدهی، دمای بالا و سولفاته شدن می تواند علائم خرابی باتری ( باطری ) باشد.