جذابیت ها و جاذبه های بی سابقه قشم نهایی ندارد , ‌ و مهم‌ترین جذابیت این جزیره فضای سبز آن می‌باشد و اکثر وقت ها جالب ‌ها و بخش ها توریسم قشم از راس شهر دورتر می باشند , البته بدون شک قیمت وقت گذاشتن و هزینه کردن را دارا هستند چرا‌که هر یک منحصرا زیاد شگفت انگیز و خوب می‌باشند به عنوان مثال حیف است مسافر تور قشم باشید و به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] , تنگه‌ خوب محمد , لنج سازی و بام قشم را در یک روز راز نزنید و در رستوران منزل امینی در روستای طبل غذای سنتی این شهر را نخورید و همینطور دیگر جذابیت های این جزیره غار نمکدان , بیشه حرا , جزیره ها ناز , ‌ منطقه‌ پیاله سلخ و انجیر معابد و . . . بوده که زیاد تماشایی می‌باشند و همینطور بوستان کروکودیل , آکواریوم پروانه طلایی موردها بعدی جاذبه هاست‌ و در شرایطی که اهل ورزش می‌باشید به هیچ وجه پرواز با پاراگلایدر , ‌ دوچرخه ‌سواری و غواصی را در قشم فراموش نکنید , چرا‌که تفریحی منحصر و به یاد ماندنی برایتان می شود .
قشم جاهای جذاب متعددی داراست جاذبه هایی که احتمالا به میزان کیش شناخته شده نیستند , با گشت و گذار در قشم میتوانید از جاذبه های ارگانیک و تاریخی آن که هرکدام سند بر عمر فرهنگ و تمدن این جزیره دارا‌هستند بپردازید
اگر مسافر قشم میباشید خوبتر است شناختی راجع به مکان های توریسم داشته باشید تا با دقت به علایقتان به توریسم بپردازید .
طرف داران به درختان بکر و مکان های مرموز میتوانند به مشاهده از بیشه های دریایی حرا , دره ستارگان , قلعه نادری , غار نمک , تنگه‌ی خوب محمد , لنج سازی , تنگه چاهکوه , لاک پشت های پوزه عقابی , جزیره ها ناز و دلفین ها بپردازید .
از سایر جاذبه های توریسم [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می شود به روستاهای تاریخی از جمله روستای لافت و روستای توریان اشاره نمود . از سایر روستاهای قشم می توان روستای شیب دراز را اسم موفقیت که محل تخم ریزی لاک پشت هاست .
همینطور میتوانید وقتی را به تماشا از آب انبار بی بی , غار خربس , قلعه پرتغالی ها , سد گوران , بام قشم و آرامستان های تاریخی قشم اختصاص دهید .
بوستان کروکودیل ( فقط بوستان کروکودیل کشور‌ایران در قشم ) , آکواریوم پروانه طلایی و در صورتیکه اهل ورزش می باشید میتوانید پرواز با پاراگلایدر , ‌ دوچرخه‌سواری و غواصی را در برنامه تان قرار دهید .
جزیره هنگام و هرمز نیز از جزیره ها نزدیک قشم است که میتوانید در جزیره هنگام شنای دلفین ها را بازدید نمائید .
در غایت گفتنی است که گام زدن در سواحل قشم را از دست ندهید که آرامشی دل انگیز را برایتان به ارمغان داراست .
همینطور در حالتی که به حیات وحش عشق و علاقه دارید در قشم مکان هایی همچون بوستان کروکودیل ها و آکواریوم پروانه طلایی میتواند مطلوب شما باشد .
قشم هم شما قابلیت تفریح و بازی درین سواحل را دارید , اعتنا داشته باشید که قشم سواحلی زیاد آهسته و دنج دارااست و از طرفی نیز در‌این تفریحات آبی‌رنگ به گرانی تور کیش نیست و بعضا از آن‌ها دوچندان ارزان است .
کاوش و فضولی در اعماق دریا و دیدن ماهی ها , مرجان ها و آبزیان متفاوت شور و هیجانی وصف ناشدنی دارااست .

قشم زیبایی‌های ارگانیک بخش اعظمی دارااست از سواحل صخره‌ای , ماسه‌ای و گلی , مناظری سراسر پوشیده از بیشه , غارها , قلعه ها و مکان های دیرین و تاریخی که هر مورد قیمت دیدن را دارااست .
همانگونه که میدانید قشم جاذبه های جالب متعددی دارااست و برای دیدن این جاذبه ها زمان کم میارید .
علاوه بر جاذبه های جذاب قشم شما می‌توانید به جزیره‌ها هنگام و هرمز نیز بروید و از جاذبه های توریسم این دو جزیره نیز دیدن نمایید .
از جاذبه های بی سابقه و منحصر به فرد بفرد قشم می شود به شگفتی ها هفتگانه قشم اشاره نمود .