[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

هاست از نظر لغوی به معنای میزبان است. به فضایی گفته می شود که بر روی یک سرور به شما ارائه می شود تا فایل های مورد نیاز [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]از قبیل فایل های اسکریپتی یا چندرسانه ای و… روی آن ذخیره شود.هاست ها به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می شوند.


  • هاست داخلی


هاستی که سرور آن در داخل کشور قرار دارد.


  • هاست خارجی


هاستی که سرور آن در خارج از کشور قرار دارد.
هاست داخلی به دلیل محلی بودن آن [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] اتصال بیشتری نسبت به هاست های خارج از کشور دارند منتها به دلیل پایین بودن سرویس دهی اینترنت در ایران ترجیحا از هاست خارجی استفاده میشود که با اختلال کمتری مواجه شویم.

چطور یک هاست خوب انتخاب کنیم؟

ملاک انتخاب یک هاست خوب زمان آماده به کار یا آپتایم (uptime) است.برای چک کردن آپتایم می توانید به سایت هایی مثل uptimerobot.com, uptime.com و سایت های مشابه مراجعه کنید.به این صورت که تعدادی از سایت هایی را که بر روی هاست مورد نظر قرار دارند در اختیار این سایت ها قرار میدهید و این سایت ها بر اساس پلن ها و امکانات خودشان این سایت ها را چک میکنند و گزارش را به ایمیل شما ارسال میکنند. به طور مثال در طول یک هفته که در حال چک کردن بوده چند بار سایت مورد نظر با اختلال مواجه شده است.هرچه کمتر گزارش اختلال دریافت کنید هاست وضعیت بهتری دارد.قیمت یک هاست خارجی بسته به حجم آن حدودا بین ۲۰۰هزار تا ۴۰۰هزار تومان است.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


دامنه یا دامین همان آدرس سایت شماست برای مثال دامنه سایت ما [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] است.دامنه ها نیز انواع مختلف دارند دامنه های .ir که داخلی هستند و دامنه های دیگر مانند .com, .org, .net و… که قیمت ها متفاوتی دارند از میان آنها دامنه های .ir ارزان ترند و قیمتی حدود ۵هزار تومان دارند. رنج قیمت دامنه ها از ۵ هزار تا ۸۰۰هزار تومان متغیر است.نکته: دامنه .ir برای کسب و کارهای محلی مناسب است. اما اگر میخواهید از سرویس [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] استفاده کنید دامنه .ir مناسب نیست.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ،[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]