نحوه اجرای ساندویچ پانل

ارزش یک سازه و بنای ساختمانی با میزان استحکام و امنیت آن سنجیده می شود. در تمامی سازه ها برای بالا بردن استحکام و مقاومت سازه و همچنین افزایش امنیت آن لازم است تا از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مصالح استفاده شود. در مقاله زیر به توضیحاتی در خصوص نحوه اجرای ساندویچ پانل میپردازیم.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] از مقاوم ترین و بادوام ترین مصالح ساختمانی است که امروزه گسترش زیادی در بین سازه ها و محبوبیت فراوانی برای مدیران پروژه پیدا کرده است.اجرای ساندویچ پانل بسته به نوع خم و ورق استفاده شده و نوع کاربری آن ها دارای روش های مختلفی می باشد. در برخی از روش ها با استفاده از پیچ واشر دار و در برخی دیگر بدون نیاز به واشر، نصب می شود.
تنوع روش های اجرای ساندویچ پانل به ابعاد پروژه نیز وابسته است.
نکات قبل از اجرای ساندویچ پانل

قبل از نصب ساندویچ پانل ها نیاز به انجام زیرسازی مناسب وجود دارد.برای انجام این کار از پروفیل فولادی قوطی و یا نبشی استفاده می شود که متناسب با مصالح مصرفی و با در نظر گرفتن بار بار باد و بار های افقی وارد بر پروفیل های زیر سازی، نوع و شماره پروفیل انتخاب میگردد. به این مرحله پروفیل کشی یا زیرسازی گفته می شود.نصاب ساندویچ پانل، با جوشکاری، پروفیل ها را به یکدیگر متصل می کند تا زمینه مناسب جهت اجرای ساندویچ پانل ایجاد شود.
حال، بعد از زیرسازی محل مورد نظر، زمان نصب ساندویچ پانل ها رسیده است.در اجرای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، اگر پنجره ایی در میانه دیوار وجود داشته باشد نصاب می بایست با توجه به ابعاد پنجره، ساندویچ پانل را برش دهد تا به راحتی بتوان برای نصب اقدام کرد.به هنگام اجرای ساندویچ پانل، با توجه به مکان قرار گیری آن ها و همچنین میزان ضخامت و قطر ساندویچ پانل، پیچ های سر مته دار به ساندویچ پانل و پروفیل پیچ می شوند.
زیبا سازی ساندویچ پانل


توجه داشته باشید که در هر متر مربع تنها قادر به نصب چهار پیچ هستید.نصب پیچ آخرین مرحله اجرای ساندویچ پانل می باشد و به دنبال آن به اموری چون زیبا سازی و تمیز کاری [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] پرداخته می شود.زیبا سازی یک سازه از مهم ترین قسمت هایی است که موجب جلب توجه و رضایت هر چه بیشتر مشتری می شود.
البته نا گفته نماند که ساندویچ پانل ها دارای طرح ها و رنگ بندی های متنوعی هستند. مشتریان با توجه به نما و طرح سازه می توانند مناسب ترین طرح و رنگ را انتخاب نمایند.

نحوه اجرای ساندویچ پانل سقفی


همانطور که در مقالات گذشته ذکر کردیم و از نام آن مشخص است، از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] جهت پوشش سقف سازه های صنعتی و غیر صنعتی استفاده می شود.سازه های پیش ساخته عموما دارای سقف های شیب دار می باشند. لازم به ذکر است که بدانید شدت شیب سقف ها به عملکرد آن، اقلیم محل مورد نظر و همچنین ابعاد سازه بستگی دارد.
از آنجایی که [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] برای پوشش سقف به کار برده می شود در نتیجه داری خم می باشند و آبندی شده اند.
همواره برآمدگی های شیار مانندی بر روی سقف وجود دارد. این برآمدگی به منظور افزایش تحمل بار پانل، افزایش استحکام فشار و آبند بودن سقف به هنگام اورلپ شدن بر روی یکدیگر تعبیه شده اند.

زمانی که نصاب به اجرای ساندویچ پانل سقفی می پردازد، می بایست از پیچ های گالوانیزه سر مته ی واشر دار استفاده نماید.کاربرد پیچ ها، اتصال مستقیم [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به اسکلت سازه می باشد. از واشر جهت جلوگیری از نفوذ آب به درون سوراخ پیچ استفاده می شود.
نحوه اجرای ساندویچ پانل دیواری

همانطور که می دانید از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] برای پوشش دیواره سازه استفاده می شود.ساندویچ پانل های دیواری از دو رو ورق ساخته شده اند. روش های نصب مختلفی دارد اما دو مورد از اصلی ترین روش های اجرای ساندویچ پنل دیواری را در زیر شرح خواهیم داد.
  • اصلی ترین روش، استفاده از نبشی ها و ناودانی های آهنی به هنگام اجرای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می باشد. اسکلت دیواره ها و نبشی هایی که زاویه آن ها ۹۰ درجه می باشد، همانند یک قاب ساخته می شود.

پانل ها را از داخل به درون این قاب ها قرار می دهند. و به صورت منظم کنار یکدیگر متصل می شوند.


اما لبه ساندویچ پانل دیواری به صورت نر و مادگی طراحی شده است که همین شکل ظاهری، سبب قرار گیری آن ها در کنار یکدیگر می شود.هم چنین، درز کوچکی که بین هر پانل به وجود می آید توسط چسب مخصوص که از جنس سیلیکون یا پلی اورتان بوده درز بندی می شود.
  • در روش دوم اجرای ساندویچ پانل دیواری، از ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی استفاده می شود که از استحکام بالاتری برخوردار می باشد.در ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی در قسمت اورلپ، در محلی که دو پانل به یکدیگر متصل می شوند، یک ستون فلزی وجود دارد تا پانل ها به این قسمت پیچ شوند.حال برای پنهان کردن پیچ ها، خم ورق طوری طراحی شده است که پانل بعدی روی پیچ قرار بگیرد. در این روش هیچ گونه پیچی نمایان نمی شود که همین امر علاوه بر زیبایی، سبب استحکام سازه نیز می شود.
متخصصین اجرای ساندویچ پانل


برای نصب [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، می بایست از تیم متخصص و حرفه ایی نصابان استفاده شود.اجرای ساندویچ پانل در پروژه، کاری تخصصی می باشد که اصولا لازم است یک تیم مهندسی این وظیفه را برعهده گیرند.
برای اجرای ساندویچ پانل با کمترین میزان خطا و سریع ترین روند، نیاز است تا مدیر اجرایی طراحی نقشه، مسئول ساخت اسکلت و اجرای ساندویچ پانل ها یک نفر باشد.در این صورت هماهنگی به وجود آمده سبب تسریع روند پروژه می شود.به هنگام اجرای ساندویچ پانل ها قبل از هرگونه نصب می بایست تا ابعاد آن ها را به درستی سفارش دهید. سپس اقدامات جانبی آن مانند زیبا سازی یا آبندی را به درستی انجام دهید.همانگونه که نحوه اجرای ساندویچ پانل ها از اهمیت بالایی برخوردار است اقدامات جانبی آن نیز دارای اهمیت می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه اجرای ساندویچ پانل و هم چنین [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، می توانید با مشاوران شرکت کارن پنل ارتباط برقرار کنید. و یا با شماره تماس [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در ارتباط باشید.