ساندویچ پانل همان طور که در مطالب گذشته به توضیح و تفسیر آن پرداختیم، به نوعی از مصالح پر کاربرد ساختمانی گفته می شود که در قسمت پوشش دیواره و سقف از انواع [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] یا [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] استفاده می شود.
علاوه بر ویژگی ها و مزایایی که ساندویچ پانل ها دارند، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] نیز از جمله نکاتی است که توجه مشاوران و مدیران پروژه ها را به خود جلب کرده است.
در این مطلب سعی داریم تا شما را با انواع ساندویچ پانل آشنا سازیم. با ما همراه باشید:
مشخصات انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها با وجود در بر داشتن انواع گوناگون که در ادامه ذکر خواهیم کرد، همگی دارای مشخصات خاصی می باشند که ویژگی ها و مزیت های مفیدی را به همراه می آورد.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] دارای ساختار سه لایه می باشد. این ساختار سه لایه دارای دو لایه ی فلزی در قسمت درونی و بیرونی، یک لایه ی میانی به عنوان فوم در میان این دو لایه می باشد.ساختار کلی ساندویچ پانل ها به همین شکل می باشد اما با توجه به انواع ساندویچ پانل می توان کاربردها و ویژگی های متفاوتی را در اختیار داشت.


ساندویچ پانل ها را می توان با استفاده از ورقه های متفاوت و فوم های متفاوت تولید کرد که در این صورت مزایا و معایب هر یک متفاوت از دیگری خواهد بود.شرکت کارن پنل، با کادر مجرب و متخصص خود اقدام به تولید ساندویچ پانل با نوع ورقه آلومینیوم فولاد مبارکه و با استفاده از فوم پلی یورتان نوع B2 می نماید که در این صورت می توان بیان داشت که بهترین و با کیفیت ترین ها را در اختیار مشتریان قرار می دهند.استفاده از هر نوع فوم و ورقه در طول عمر ساندویچ پانل تاثیرگذار خواهد بود.بیشتر بخوانید: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


انواع ساندویچ پانل به چه صورت است؟


به طور کلی می توان انواع [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] های تولیدی را در دسته های زیر قسمت بندی کرد:• ساندویچ پانل دیواری


• ساندویچ پانل سقفی


• ساندویچ پانل سردخانه ای


• ساندویچ پانل کلین روم یا اتاق تمیز


برای آشنایی با این انواع می توان توضیحاتی را برای هر یک ارائه داد تا بتوانید بهترین انتخاب را برای سازه و ساختمان مورد نیاز خود داشته باشید.ساندویچ پانل دیواری
نوعی از ساندویچ پانل ها وجود دارند که برای استفاده در دیواره های سوله ها و کارگاه های صنعتی، پوشش دیواره های منازل مسکونی و اداره جات، انبارها و سالن های ورزشی و موارد مشابه قابل استفاده می باشد.

ضخامت [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در انواع مختلفی وجود دارد که مشخصات و اطلاعات در این رابطه را می توانید در جدول مربوطه مشاهده نمایید.


ساندویچ پانل دیواری نوع عایق ضخامت عایق نوع ورق ضخامت ورق دانسیته
۱ پلی یورتان ۴ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۲ پلی یورتان ۵ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۳ پلی یورتان ۶ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۴ پلی یورتان ۸ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۵ پشم سنگ ۵ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۱۰۰
۶ پشم سنگ ۷٫۵ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۱۰۰
۷ پشم سنگ ۱۰ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۱۰۰


 • برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل دیواری از طریق صفحه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، با مشاوران در ارتباط باشید.
 • نکته: تمامی انواع ساندویچ پانل در عرض ۱ متر و طول دلخواه قابل تولید می باشد.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] برای متصل شدن به یکدیگر و اجرای یک دیواره، به گونه ای طراحی شده است که در یک قسمت دارای فرو رفتگی و در قسمت دیگر دارای برآمدگی می باشد و به صورت نر و مادگی به یکدیگر متصل می شوند. تمامی انواع ساندویچ پانل های دیواری در عرض یک متر و طول متناسب با سازه طراحی و تولید می شود.ساندویچ پانل دیواری به خودی خود دارای انواع مختلفی می باشد که می توانید برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مراجعه نمایید.ساندویچ پانل سقفی
یکی دیگر از انواع ساندویچ پانل ها، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می باشد که برای پوشش سقف سازه و ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. ساندویچ پانل سقفی در مقایسه با ساندویچ پانل دیواری دارای مشخصات متفاوتی می باشد.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] دارای گام های بلندتری می باشد تا از تجمع آب باران و برف و در نتیجه، خرابی سقف سازه جلوگیری به عمل آورد. هم چنین برای سقف سازه از فلاشینگ استفاده می شود تا آبراهه ای برای این موارد به شمار رود.ساندویچ پانل های سقفی نیز دارای ضخامت های مختلف و ویژگی های مختلف می باشند که می توانید اطلاعات کامل را در جدول زیر مشاهده نمایید.ساندویچ پانل سقفی نوع عایق ضخامت عایق نوع ورق ضخامت ورق دانسیته
۱ پلی یورتان ۴ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۲ پلی یورتان ۵ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۳ پلی یورتان ۶ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۴ پلی یورتان ۸ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۵ پشم سنگ ۵ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۱۰۰
۶ پشم سنگ ۷٫۵ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۱۰۰
۷ پشم سنگ ۱۰ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۱۰۰
 • برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل سقفی از طریق صفحه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، با مشاوران در ارتباط باشید.
 • نکته: تمامی انواع ساندویچ پانل در عرض ۱ متر و طول دلخواه قابل تولید می باشد.کاربرد ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف انبارها، کارخانه جات، سقف سالن های ورزشی، ساختمان ها و هر سازه ی دلخواه می باشد.تمامی انواع ساندویچ پانل سقفی نیز در عرض یک متر و طول متناسب با سازهی مدنظر، طراحی و تولید می شوند.
ساندویچ پانل سردخانه ای
همانطور که از نام آن پیداست، از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] برای محیط هایی که شامل سردخانه می شوند استفاده می شود. در واقع از این ساندویچ پانل در سردخانه های نگهداری مواد غذایی، کانتینر های یخچالی، سردخانه ها، محیط های آزمایشگاهی و پزشکی، صنایع دامداری و موارد مشابه استفاده می شود.ساندویچ پانل سردخانه ای دارای ضریب انتقال بسیار پایینی می باشد که به همین دلیل برای استفاده در سردخانه ها بهترین گزینه ی انتخابی می باشد.این ساندویچ پانل ها به سبب مزایای ویژه ای که دارند مانع از انتقال هوا، رطوبت و سرما به خارج از محیط می شوند.
تیم صنعتی کارن پنل برای ساندویچ پانل های تولیدی خود از فوم پلی یورتان نوع B2 استفاده می کند زیرا به صورت کاملا نسوز و کند سوز می باشد و برای استفاده در صنایع مختلف بسیار مناسب می باشد.ساندویچ پانل سردخانه ای نوع عایق ضخامت عایق نوع ورق ضخامت ورق دانسیته
۱ پلی یورتان ۱۰ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۲ پلی یورتان ۱۵ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲


 • برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای از طریق صفحه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، با مشاوران در ارتباط باشید.
 • نکته: تمامی انواع ساندویچ پانل در عرض ۱ متر و طول دلخواه قابل تولید می باشد.ساندویچ پانل کلین روم یا اتاق تمیز[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با نام ساندویچ پانل دو رو صاف نیز شناخته می شود. این نوع از ساندویچ پانل ها به دلیل استفاده در محیط های آزمایشگاهی و مشابه آن در برابر شرایط شیمیایی، خوردگی و پوسیدگی بسیار مقاوم می باشد.
ساندویچ پانل اتاق تمیز از تجمع و رشد باکتری ها و میکروب ها جلوگیری می کند و همانطور که از نام آن پیداست به صورتی است که حتی گرد و غبار به این محیط ها راه پیدا نکند.این نوع از ساندویچ پانل ها نیز در ضخامت ها و مشخصات متفاوتی قابل ارائه هستند که می توانید اطلاعات مربوطه را در جدول مشاهده کنید.ساندویچ پانل دو رو صاف نوع عایق ضخامت عایق نوع ورق ضخامت ورق دانسیته
۱ پلی یورتان ۴ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۲ پلی یورتان ۵ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۳ پلی یورتان ۶ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
۴ پلی یورتان ۸ سانتی گالوانیزه/آلومینیوم/آلوزینک ۰٫۵ ۰٫۵ ۴۰±۲
 • برای اطلاع از آخرین قیمت ساندویچ پانل دو رو صاف از طریق صفحه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، با مشاوران در ارتباط باشید.
 • نکته: تمامی انواع ساندویچ پانل در عرض ۱ متر و طول دلخواه قابل تولید می باشد.کاربرد ساندویچ پانل کلین روم در کارخانه جات تولید دارو، آزمایشگاه ها و محیط های مرتبط با تجهیزات پزشکی، کارخانه جات مواد غذایی و هم چنین تولید واکسن می باشد.در این محیط ها نیاز است تا هیچ گونه گرد و غباری به داخل راه نیابد از این رو از ساندویچ پانل کلین روم به سبب ویژگی عایق بودن در برابر شرایط هوایی، رطوبت و مقاومت در برابر خوردگی و آلودگی استفاده می شود.


مزایای انواع ساندویچ پانل


تمامی انواع [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با هر مشخصاتی که باشند یک سری مزایا و ویژگی های خاص را به خود اختصاص می دهند که در مصالح دیگر وجود نخواهد داشت. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بسیار سبک و در عین حال مقاوم
 • مقاوم در برابر خوردگی و آسیب های فیزیکی
 • مقاوم در برابر حشرات موذی و مواد شیمیایی
 • قابلیت حمل آسان
 • سهولت در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] توسط متخصصین
 • مزیت قیمت ساندویچ پانل نسبت به مصالح سنتی
 • عایق در برابر سرما، گرما، رطوبت و صوت
 • مقاوم در برابر سیل و زلزله
 • مقاوم در برابر اشعه خورشید و زنگ زدگیبرای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با مشاوران کارن پنل از طریق صفحه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و یا شماره تماس ۷۲۴۵۴-۰۲۱ در ارتباط باشید.