دارو خوردن همیشه راه چاره نیست. مگر جسم ما چقدر توانایی هضم مسکن‌های قوی را دارد. این مسکن‌ها دردی از ما دوا نمی‌کند، تنها یک آرامش موقتی به ما برمی‌گرداند و پس از چند دقیقه که اثر آن نابود شود دوباره همان آش و همان کاسه! زندگی امروزی با استرس پیوند خورده، این موضوع را همه ما قبول داریم. اما برای رهایی از استرس و حفظ خونسردی باید روش‌هایی را بیاموزیم که کمترین آسیب را به بدن خود بزنیم. موسیقی آن‌قدر قدرتمند است که امروزه بسیاری از افراد علاقمند برای یادگیری آن به
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مراجعه می‌کنند و اصول نوازندگی با ساز مورد نظر خود را می‌آموزند.
البته برای رهایی از استرس راه‌های زیادی وجود دارد. برای مثال پزشکان توصیه می‌کنند اگر استرس دارید، دوش آب سرد بگیرید. آب سرد جریان خون شما را کاهش می‌دهد و در نتیجه آرامش به سمت شما می‎آید. نفس عمیق بکشید. به این صورت که که نفس خود را برای چند ثانیه حبس کنید و سپس آرام آرام آزاد کنید. با تکرار این کار ساده می‌توانید بخش زیادی از استرس خود را دور کنید.شما به سادگی می‌توانید افکار خود را از استرس دور کنید. یک روش دیگر این است که به هدف‌های کوتاه مدت خود فکر کنید. برای مثال تصمیم دارید این هفته برای خرید بروید؟ با خود مرور کنید وسیله‌ای که قصد خرید آن را دارید باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. از کدام مغازه آن را خریداری کنید؟ به همین ترتیب می‌توانید به مسائلی که شما را شاد می‌کند لحظاتی فکر کنید.قبل از خواب موسیقی گوش دهید

پایان یک روز پر مشغله این گونه تمام می‌شود که با انبوهی از خستگی به منزل می‌روید و حال وقتی پیدا کرده‌اید که به اتفاقات روز خود فکر کنید. اما با یادآوری آن اتفاقات ذهنتان بیشتر مشغول می‌شوید. یک لحظه به خود می‌آیید و می‌بینید از نصفه شب هم گذشته و شما نخوابیده‌اید. نتیجه این کار خستگی برای روز بعدی کاری است. بازدهی شما کاهش پیدا می‌کند و دیگر کارهایتان آن کیفیت گذشته را ندارد.در وهله اول باید به این موضوع فکر کنید که شب زمان آرامش و بازگشت انرژی به شماست. پس افکار منفی و استرس‌زا را در زمان خروج از محل کار با خود به منزل نیاورید. برای آرامش شما پیشنهاد نابی داریم. هیچ‌گاه با فکر و استرس به رختخواب خود نروید. اگر با همین فکرهای منفی به خواب روید نباید انتظار صبحی با انرژی از خود داشته باشید. بهترین کار برای رهایی از استرس قبل از خواب گوش دادن به چند قطعه موسیقی است. خودتان متوجه آرامش فکری و ذهنی خود خواهید شد. بعد از چند دقیقه متوجه تغییر روحیه در خود می‌شوید. اما این به شرطی است که فقط و فقط موسیقی گوش دهید. اگر در زمان پخش موسیقی با افکار منفی همقدم شوید، تغییری برای حال شما ایجاد نمی‌شود. موسیقی ضربان قلب شما را آرام می‌کند.در هنگام استرس چه موسیقی گوش دهیم؟

سبک‌های متنوع موسیقی می‌تواند حس و حال متفاوتی برای ما ایجاد کند. البته قدرت موسیقی آن‌چنان زیاد است که بتواند حال ما را تغییر دهد. برای مثال اگر از موضوعی ناراحت باشیم و به موسیقی غمگینی هم گوش دهیم، ممکن است انرژی منفی ما چندین برابر شود. یا برعکس اگر حال مساعدی داشته باشیم با شنیدن یک آهنگ شاد انرژی ما می‌تواند بیشتر و بیشتر شود.موسیقی باعث می‌‍شود کارهایمان را بهتر انجام دهیم. اگر به خاطر موضوعی دچار تشویش شده‌اید، برای رهایی از استرس هندزفری خود را بردارید و در تنهایی خود چند دقیقه‌ای موسیقی گوش دهید. با این کار هورمونی به نام دوپامین در مغز شما ترشح می‌شود که نتیجه این هورمون احساس رضایت و بروز احساسات برای شماست.زمانی که ذهنتان آرام نیست و استرس دارید، بهتر است موسیقی‌های آرام و ترجیحا تکنوازی از سازها را گوش دهید. حتی اگر سلیقه شما با این موسیقی‌ها هماهنگ نیست، یک‌بار هم که شده این روش را برای رهایی از استرس امتحانش کنید. شما در این حال نمی‌توانید موسیقی‌هایی گوش دهید که دارای سر و صدای زیادی هستند.