+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: تحمل درد ارتودنسی

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Feb 2019
  نوشته ها
  173
  تشکر
  0
  تشکر شده 3 بار در 3 پست

  پیش فرض تحمل درد ارتودنسی

  تحمل درد ارتودنسی از مسائلی است که در همه ی افراد یکسان نمی باشد و بسته به آستانه ی درد و صبر بیمار متفاوت خواهد بود. دکتر [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در جلسه ی مشاوره، تمامی موارد مرتبط با مشکلات ارتودنسی و راه های مقابله با درد را توضیح خواهند داد. هم چنین در این جلسه تمامی مسائل مرتبط با [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ذکر خواهد شد.


  درد دندان ممکن است دلایل وعوامل زیادی داشته باشد که برای درمان درد آن می توان روش های مختلفی نیز پیشنهاد کرد.  در این مطلب به بررسی درد دندان پس از انجام [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و تحمل درد ارتودنسی می پردازیم که به طور کلی افراد بعد از جلسه ی اول درمان خود و تنظیم مجدد بریس های دندان، در ناحیه فک و دندانی درد را احساس می کنند. در این حالت می توان با رعایت چند مورد این درد را تسکین داد.
  علت درد دندان پس از ارتودنسی

  بیماران برای درمان ارتودنسی می دانند که پس از گذراندن جلسه های ابتدایی به مدت سه تا پنج روز پس از ارتودنسی درد را به همراه خواهند داشت.  معمولا این درد در درمان به روش [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بیشتر دیده می شود که در[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به میزان کمتری شاهد آن خواهیم بود.
  علت اصلی این موضوع به طور کامل مشخص نیست. ولی می توان به مواردی اشاره کرد که باعث ایجاد درد در قسمت فک و دندان پس از ارتودنسی ثابت می شوند.  بیشتر بخوانید: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  عوامل تاثیرگذار در درد ارتودنسی


  • فشار آوردن بر روی دندان ها
  • سن بیمار
  • شرایط روحی
  • میزان استرس  از علت های احساس درد ارتودنسی می توان به فشار بالا بر روی دندان ها برای قرار گیری در جای مناسب و هم چنین تغییر در جریان خون در ناحیه فک و دندانی اشاره کرد.


  ارتودنسی در سنین پایین تر به خاطر اینکه کودکان در سن رشد هستند و رشد دندان ها هنوز کامل نشده است راحت تر نیز می باشد و در نتیجه درد ارتودنسی در کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر می باشد.جدا از سن می توان بیان کرد که شرایط روحی و استرس نیز بی تاثیر نمی باشد.به همین دلیل به هرمیزانی که فرد دچار استرس باشد باعث آزار و کلافگی آن فرد نیز خواهد شد.  روش های تسکین درد ارتودنسی

  • تغییر در رژیم غذایی
  • استفاده از داروهای مسکن
  • رعایت بهداشت دهان و دندانی
  • مراجعه به متخصص ارتودنسی
  تغییر در رژیم غذایی:

  1. استفاده از غذای نرم و میکس شده
  2. استفاده از بستنی، قالب یخ و غذاهای سرد
  3. پرهیز از مواد غذایی ترش و اسیدی
  4. پرهیز از مواد غذایی سفت و چسبنده  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]  استفاده از داروهای مسکن دندان درد:

  1- قرص های مسکن
  2- بی حس کننده های موضعی
  3- از آب نمک استفاده کنید
  4- موم ارتودنسی
  5- نوار های لاستیکی همراه بریس ارتودنسی  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  رعایت بهداشت دهان و دندانی:

  1- استفاده از خمیر دندان های مناسب دندان های حساس: از ماده پتاسیم نیترات برای تولید خمیر دندان مخصوص دندان های حساس استفاده می شود.که از عصب لثه ها مراقبت می کند و در نتیجه درد را تسکین می دهد.


  2- از مسواک ها نرم و مخصوص ارتودنسی استفاده کنید: زیرا زمانی که از مسواک نرم استفاده میکنید باعث می شود اصطکاک کمتری با لثه و دندان پیدا کند و حساسیت دندان را کمتر می کند.


  3- آهسته مسواک بزنید: از مسواک زدن سریع وخشن پرهیز کنید چون این کار در روزهای اول ارتودنسی آزار دهنده می باشد.


  4- پس از هر وعده غذایی از مسواک و نخ دندان استفاده نمایید: در صورت رعایت نکردن بهداشت در حین ارتودنسی، خواسته یا ناخواسته باعث می شود تا دندان های شما دچار پوسیدگی و التهاب لثه نیز شود.


  بیشتر بخوانید: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]  مراجعه به متخصص ارتودنسی:

  درد در روزهای اول درمان [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] وجود دارد که علت آن طبیعی می باشد. اما در صورتی که این دندان درد تا چندین هفته همراه شما بود، به متخصص ارتودنسی خود مراجعه نمایید.


  -در این زمان پزشک [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، به شل کردن بریس ها اقدام می کند تا کمی از فشار بر روی دندان ها کاسته شود.


  -در صورتی که سیم ارتودنسی از بریس بیرون بزند و باعث آزار در ناحیه دهانی شود، از پزشک خود بخواهید تا آنها را تنظیم نماید.


  -در صورتی که درد شما به میزانی شدید است که با مسکن های معمولی تسکین نمی یابند، از پزشک خود درخواست نمایید تا مسکن های قوی تر برایتان تجویز کند.  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان های [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با کلینیک دکتر داوودیان در تماس باشید. 2. #2
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Jul 2018
  نوشته ها
  300
  تشکر
  0
  تشکر شده 2 بار در 1 پست

  پیش فرض پاسخ : تحمل درد ارتودنسی

  فروشگاه همیشه تخفیف [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] عشق کتاب کامل ترین فروشگاه اینترنتی کتاب های کمک آموزشی کشور، با بیشترین تخفیف خرید کتاب ، تجربه ای لذت بخش از خرید اینترنتی را برای شما تداعی می کند. ارسال ٢٤ ساعته برای تهران و ٤٨ ساعته برای شهرستان ها حاصل تجربه ی چندین ساله ی این فروشگاه اینترنتی است. [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] عشق کتاب با داشتن حرفه ای ترین و به روزترین تیم تهیه و عرضه کتاب، با در اختیار داشتن کامل ترین [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در کلیه زمینه ها، امکان خرید اینترنتی کتاب های موردنیاز شما عزیزان را تنها با چند کلیک فراهم آورده است.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] عشق کتاب امکان خرید کتاب به صورت تلفنی و خرید اینترنتی کتاب های موردنیاز شما عزیزان را فراهم آورده است و شما می توانید تنها با چند کلیک و یا یک تماس، کتاب موردنیازتان را درب منزل یا محل کارتان تحویل بگیرید.فروش کلیه کتاب های کمک آموزشی از پیش دبستانی تا کنکور حداقل 30% تخفیف دائمی برای کلیه کتاب های کمک درسیکامل ترین وب سایت فروشگاه کتاب های کمک آموزشیگاج ، خیلی سبز ، مهروماه ، الگو ، کاگو ، قلم چی ، خواندنی ، مبتکران ، منتشران ، فاگو و ...

+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 2

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

 1. lucinda
 2. ronaksherafati

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •