چگونه به مود Pro دسترسی پیدا کنیم؟

اگر واقعا می خواهید از این قابلیت اسفاده کنید یا دوست دارید بیشتر در مورد آن بدانید، بدانید که دسترسی به این مود بسیار آسان است.


برنامه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را روی گوشی هوشمند خود باز کنید. در نوار بالا، قابلیت هایی مانند Food ، Panorama ، Selective Focus و غیره را می بینید. نوار با بکشید تا عنوان Pro را پیدا کنید. روی آن ضربه بزنید تا فعال شود.

اگر که در گوشی شما نوار تنظیمات وجود ندارد، نگران نباشید زیرا احتمالا نسخه سیستم گوشی شما کمی قدیمی تر است. برای پیدا کردن مود پرو روی این گوشی ها، صفحه را به سمت راست بکشید تا منوی تنظیمات سمت چپ باز شود. سپس روی عنوان Pro ضربه بزنید.

نکته: ما برای این آموزش از گوشی [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] استفاده کرده ایم، پس ممکن است تنظیمات آن مقداری با تنظیمات گوشی شما متفاوت باشد.
مود Pro چه کاربرد هایی دارد؟

اگر تا به حال با دوربین های حرفه ای کار کرده اید، استفاده از این مود برای شما آسان است. زیرا که در دوربین های حرفه ای قابلیت تنظیم[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به دست عکاس است یعنی هر جور که عکاس بخواهد می تواند عکس خود را بگیرد. این مود نیز این قابلیت را به شما می دهد.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
اما اگر تا به حال از دوربین های حرفه ای استفاده نکرده اید، استفاده از این مود ممکن است مقداری چالش برانگیز باشد. با این حال هیچ اشکالی ندارد اگر می خواهید از مود Auto برای عکاسی استفاده کنید. در اصل این مود ها برای تازه کار ها آنجا هستند!
اما اگر می خواهید بیشتر از دوربین خود بهره برید، استفاده از مود پرو بهترین چیز است. در اینجا توضیح مختصری در مورد هر کدام از قابلیت ها و کلید های این مود می دهیم.

ISO: ISO حساسیت نور را نسبت به عکس تنظیم می کند. اگر آن را روی حالت کم تنظیم کنید، حساسیت به نور نیز کم می شود. و اگر آن را روی حالت زیاد تنظیم کنید، حساسیت به نور در عکس نیز بیشتر می شود. این قابلیت، نشان می دهد که در آخر عکس شما چقدر با جزئیات آمده است. هر چه بتوانید از ISO کمتری برای عکاسی استفاده کنید، بهتر است.
دریچه لنز: این قابلیت اندازه دریچه لنز، که نور را به داخل هدایت می کند را تنظیم می کند. این قابلیت به قابلیت ISO نیز ربط دارد و برای نشان دادن عمق سطحی تصویر با ISO همکاری می کند.
******: $$$$$ های مختلف عکس ها را نشان می دهد.
Focus Mode: فوکوس خودکار یا فوکوس دستی را در اینجا تعیین می کنید.
White Balance: نوع روشنایی تصویر را تعیین می کند مانند؛ Daylight (روز) ، Cloudy (ابری) ، Florescent (فلورسنت) و غیره.
Exposure(شفافیت): به صورت خلاصه، این قابلیت، روشن و تاریک بودن عکس را تنظیم می کند.
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
Settings (تنظیمات): تنظیمات عادی دوربین.
View Mode: با این قابلیت می توانید صفحه دوربین را تمام صفحه کنید.
Flash: فلش را خاموش یا روشن می کند و یا آن را به صورت خودکار قرار می دهد.
Metering (نورسنجی): مقدار نور را در عکس اندازه گیری می کند. این قابلیت سه مود دارد با عنوان های Spot (نقطه ای) ، Center (مرکزی) و Center-weighted.
AutoFocus Area: به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] دستور می دهد که تمام صفحه را فوکوس کند یا یا فقط مرکز صفحه را برای فوکوس انتخاب کند.
Camera Select: دوربین جلو یا دوربین پشت را جا به جا می کند.
بهترین قسمت در مورد این مود این است که، می توانید هر یک از این تنظیمات را روی حالت خودکار (Auto Mode) تنظیم کنید و بقیه تنظیمات را خودتان دستکاری کنید. برای مثال می توانید قابلیت White Balanced را روی حالت خودکار بگذارید تا خودکار بهترین نوع روشنایی را برای شما تعیین کند.
پس به نوعی این مود برای تازه کار ها نیز مناسب است؛ به طوری که می توانید تنظیماتی که در مورد آن ها اطلاعی ندارید را روی حالت خودکار قرار دهید و فقط با آن تنظیماتی که می خواهید، کار کنید.

منبع : [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]