در جوامع امروزی اکثر مهندسان و پیمانکاران در تلاش اند تا از مصالح مستحکم و عایق بندی شده، برای ساخت و سازهای صنعتی یا ساختمان های شهری استفاده کنند. ساندویچ پانل از پرکاربرد ترین مصالح ساختمانی است که محبوبیت زیادی در بین مدیران پروژه دارد.

همانطور که در مطلب مربوط به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] اشاره کردیم، ساندویچ پانل جزو با ارزش ترین مصالح ساختمانی شناخته شده است. مصالح سنتی امروزه جایگاه خود را به ساندویچ پانل ها داده اند.در مقاله ای به طور جداگانه به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می پردازیم.اما به طور کل می توان گفت که ساندویچ پانل در دو نوع ساندویچ پانل سقفی و [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در بازار طراحی و تولید می شود. هر یک از آنها ویژگی های خاص به خود را دارند و شامل انواع مختلفی می شوند.در این مقاله به طور جداگانه به بررسی ساندویچ پانل سقفی می پردازیم.ساندویچ پانل سقفی از چه لایه هایی تشکیل شده است؟

ساندویچ پانل سقفی با ضخامت ۲ الی ۱۰ سانتی متر از ۳ لایه تشکیل شده است. ۲ ورق به عنوان روکش و ۱ هسته میانی که از (فوم یا عایق) تشکیل شده و فضای بین ورقها را پر میکند.در ساندویچ پانل سقفی ورقه های بکار برده شده از جنس گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک هستند وعموماً در لایه میانی آن ها، فوم پلی یورتان تزریق می کنند. در نهایت [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به صورت ۱ رو یا ۲ رو با ورق های ذکر شده تولید می شود.شرکت کارن پنل از ورقه های گالوانیزه و آلومینیوم برای ساخت ساندویچ پانل ها استفاده می کند که از مرغوبیت مناسبی برخوردار هستند.لازم به ذکر است که بدانید ورقه های آلوزینک از مواد وارداتی چینی می باشند و نسبت به ورقه های آلومینیوم و گالوانیزه دارای درجه کیفیت پایین تری می باشند.

ساندویچ پانل سقفی در کجاها کاربرد دارد؟

• پوشش سقف ساختمان ها و هم چنین منازل ویلایی
• پوشش سقف سوله های صنعتی و انبارها
• پوشش سقف کانتینرها
• پوشش سقف کانکس های ثابت و متحرک
• پوشش سقف سیلو
• پوشش سقف مجموعه های ورزشی

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل سقفی معمولا به صورت دو طرف ورق، یک رو ورق و یک رو فویل، یک سمت ورق و یک سمت نایلون، یک سمت ورق و یک سمت کاغذ تولید می شوند.


ساندویچ پانل های تولید شده دارای عرض استاندارد ۱.۰۸ متر است که ۷ سانتی متر آن برای اورلپ است.


اورلپ به قسمت همپوشانی با پانل های کناری می گویند.


ورقه های ساندویچ پانل سقفی به صورت سینوسی یا کرکره ای، شادولاین، و طرح ذوزنقه ای تولید می شود. با توجه به نوع کاربری، ساندویچ پانل ها از ضخامت های متفاوتی تولید می شوند.


تمامی ساندویچ پانل های سقفی در برابر رشد گیاهان و قارچ ها مقاوم هستند و از ضریب هدایتی حرارتی پایینی برخوردار هستند.
مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی چیست؟


ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل شده اند که در بین لایه درونی و بیرونی، یک لایه عایق قرار دارد که بسته به جنس عایق استفاده شده ویژگی های آن ها نیز متفاوت می شود.


ورقه های تشکیل دهنده ساندویچ پانل سقفی با وجود حجم کمی که دارند، از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند. به دلیل استحکام بالا، این پانلها در ساخت و ساز های صنعتی بیشتر مورد استفاده قرار گرفته اند.

معمولا اکثر ساندویچ پانل های سقفی عایق صدا، حرارت، سرما هستند. امروزه عایق بودن مصالح ساختمانی یک مزیت بزرگ در ایمنی و پایداری سازه ها به شمار می آید.


معمولا بسیاری از مصالح مورد استفاده، در گذر زمان تغییر شکل می دهند یا دچار فرسایش می شود این فرسایش نتیجه واکنش نشان دادن مواد شیمیایی با مصالح است، اما ساندویچ پانل های سقفی در گذر زمان مقاوم هستند.مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی ساندویچ پانل ها موجب شده است تا ابعاد آن ها هیچ گونه تغییری نکند.


وزن سبک ساندویچ پانل ها حمل و نقل آنها را راحت تر کرده است و نصب آسان این پانلها در سرعت اجرا، نقش مستقیم دارد.نصب و [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به صورت آسان و سریع سبب شده است تا پیشرفت پروژه سریع تر صورت پذیرد و هزینه های جانبی مقدار چشمگیری کاهش پیدا کند. معمولا مصالح ساختمانی وزن سنگینی دارند و به راحتی قابل جا‌ به جایی نیستند.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به دلیل اینکه به عنوان سقف بر روی سازه ها قرار می گیرد باید عایق رطوبت باشد تا در برابر تغییر آب و هوا مقاوم باشد.

قیمت ساندویچ پانل سقفی چقدر است؟

ساندویچ پانل ها به صورت متر مربع به فروش می رسند و قیمت برآورد شده و توسط کارخانه های تولیدی اعلام می شود. کارفرمایان پروژه ها معمولا در متراژ بالا ساندویچ پانل سقفی را خریداری می کنند از این رو برآورد قیمت ها برای خرید برایشان از اهمیت بالایی برخوردار است.
به دلیل نوسانات بازار، قیمت ثابت و دقیقی برای ساندویچ پانل های سقفی در دسترس نیست، برای اطلاع از آخرین [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] با دفتر مرکزی شرکت کارن پانل، باشماره [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] تماس حاصل فرمایید.