جزیره قشم جاهای جالب و زیبای متعددی داراست البته با این حال گردشگران متعددی برای خرید کردن به قشم میایند . قشم تحت عنوان یکی‌از هدف های خرید است که از بازارهای سابق و سنتی گرفته تا بازارهای امروزی و تازه مدرن را دربرگیرنده می شود . درین جزیره اجناس به خصوص پوشاک با ارزش های زیر عرضه میشه البته بایستی مراقب برندهای تقلبی نیز باشیم .
یکی از قسمت های جالب سفر , خرید کردن است و آنچه که برای مسافران پر اهمیت است [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می باشد. مراکز خرید قشم هم بخاطر مطلوب بودن ارزش ها مدام برای مسافران تور قشم جالب بوده است .
بازار سابق قشم بخشی از سابق ترین بازارهای آسیا و خاورمیانه است که برای شناخت بافرهنگ ساکن قشم شایسته ترین آیتم است زیرا که بیشتر خریداران این گشوده بومیان خویش حوزه‌ می‌باشند . بازاری دیرین و سنتی که از قبلی فعال بوده و اکنون از قطب های تاثیر گذار در تجارت قشم است .
یکی بازارهای کهن قشم است که برندهای مشهور متعددی را در آن میبینید , شما درین راءس خرید اسباب متفاوت از ساعت و اثاثیه برقی گرفته تا عینک و پوشاک را می‌توانید تنظیم نمایید . نمایندگی‌های متعددی از اسباب و اثاث خانگی معتبری مانند سامسونگ , ال جی , سونی , تفال و فیلیپس درین بازار موجود است .
یکی‌از مرکزها خرید تازه در قشم که برندهای دارای شهرت متعددی در آن جای دارا هستند . راءس خرید سیتی سنتر قشم از ۲ فاز درست شده شده‌است . فازهای این راس خرید به وسیله یک پل هوایی به نیز وصل گردیده اند و مجموعاَ متشکل از ۲۰۰۰ واحدی است.
این بازار نیز مانند بازار ستاره از بازارهای سابق جزیره قشم است که در کنار بازار ستاره قراردارد . بازار بزرگ فردوسی دارنده ۳ طبقه است و دربرگیرنده دو واحد تجاری و یک واحد اداری هست که طبقات اولیه و دوم تجاری است و از ۴۵۰ واحد تشکیل‌شده شده‌است .
بندر درگهان در اطراف قشم و با آن حدود ۲۰ دقیقه مسافت دارااست . که گردشگران برای خرید پوشاک ارزان به‌این بندر مراجعه می نمایند . درین بندر شما کلیه مدل جامه ارزانی را می‌توانید خرید نمائید از پارچه و خرقه گرفته تا شلوارهای زری دوزی محلی .
راس خرید دو دلفین , یکی جذابیت های جزیره ی زیبای قشم به شمار میاید . اینجا گونه های و اقسام برندها وجود دارا هستند و گونه های محصول ها مانند اسباب خانگی , اسباب آشپزخانه , اثاثیه گران‌قیمت , پوشاک مردانه , زنانه و بچگانه , سیسمونی , عینک , اثاثیه آرایشی و بهداشتی , بو و ادکلن , کیف و کفش , گونه های گل و گیاه و غیره را به ارزش فراوان ارزان میتوانید تهیه و تنظیم نمایید .
یکی‌از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] که دارنده ۴ طبقه است . طبقات نخستین و دوم این بازار تجاری است که ۸۰ دکان در مسئله های متعدد کار در آن شاغل میباشند . در طبقه سوم ۳۰ واحد اداری و مسکونی موجود است و در طبقه چهارم این بازار یک رستوران مهیا پذیرایی از شماست .
این بازار قسمتی از بازارهای نو این جزیره هست که دارنده ۴ طبقه است و مسافران تور قشم در‌این راس خرید آنچه را که میخواهند به راحتی میتوانند تهیه و تنظیم نمایند . طبقات اولیه و دوم آن با ۱۴۸ واحد تجاری مثل مغازه‌های اشکال پوشاک , اسباب خانگی , اثاثیه گران‌قیمت , کافی نت , رستوران , کافی شاپ , نمایندگی انحصاری جمهوری اسلامی ایران اتومبیل , کلاسهای آموزشی گویش کامپیوتر لهجه خارجه و… می‌باشد .
این بازار متشکل از دو فاز است که فاز اولیه دربرگیرنده واحدهای تجاری و اداری و فاز دوم دربرگیرنده فضاهای تجاری , تفریحی , خدماتی و اقامتی است . در واقع مسافرانی که هتل نخل زرین را برای اقامت تعیین می نمایند , میتوانند بدین راءس خرید که قسمتی از محدوده تیم نخل زرین جای دارد مراجعه نمایند .