طرز تهیه شربت تخم شربتیدستور تهیه شربت تخم شربتی مجلسی و نذری خوشمزه با پودر ژله و عرق نعنا
شربت تخم شربتی همانند شربت خاکشیر از شربت های فوق العاده خوشمزه و خوش عطر است و خاصیت رفع عطش دارد. همچنین این شربت برای کاهش اشتها و لاغری بسیار مفید است و شما می توانید این شربت خوشمزه را برای پذیرایی از مهمان های خود در فصل گرما استفاده کنید. خوبی دیگر شربت تخم شربتی این است که تخم شربتی ها در لیوان ته نشین نمی شوند و شناور می مانند. به هر حال اگر با طرز تهیه شربت تخم شربتی آشنایی ندارید، ما در این دستور آشپزی بارونک طرز تهیه ومواد لازم این شربت را برای شما آماده کرده ایم تا شما با این آموزش بتوانید شربت تخم شربتی خوش طعم وخوش عطری را درست کنید.
مواد لازم شربت تخم شربتی
پودر ژله 4 قاشق غذاخوری
تخم شربتی 1 قاشق غذاخوری
شکر 4 قاشق غذاخوری
عرق نعنا یک سوم لیوان
آبلیمو یا لیمو تازه چند قطره
مراحل تهیه شربت تخم شربتی
1. برای شروع ابتدا ۴ قاشق غذاخوری پودر ژله را با یک لیوان آب جوش مخلوط می کنیم و با همزن دستی سریع هم می زنیم، در حدی که رقیق شود. 2. وقتی که خوب هم زدیم و پودر ژله به خوبی در آب حل شد آن را در یک کاسه ی پلاستیکی می ریزیم و در یخچال می گذاریم تا نیم بند شود. دقت کنید که ژله نباید کامل بسته شود، فقط نیم بند یا به اصطلاح شل باشد. 3. حالا درظرف دیگر یک لیوان آب می ریزیم و 1 قاشق غذاخوری تخم شربتی به آن اضافه می کنیم. هم چنین عرق نعنا، شکر و چند قطره لیمو یا آب لیمو هم اضافه می کنیم و با همزن دستی به خوبی هم می زنیم تا همه مواد به خوبی با هم مخلوط شوند. 4. حالا شربت را در یک لیوان یا هر ظرفی که خواستیم می ریزیم و به مدت یک ساعت در یخچال می گذاریم تا تخم شربتی ها لعاب دار شود. 5. بعد از اینکه ژله نیم بند شد و تخم شربتی ها هم لعاب دار شد، هم ژله و هم تخم شربتی را داخل یک کاسه می ریزیم و با هم مخلوط می کنیم. حالا که شربت ما آماده شد می توانید شربت را داخل لیوان بریزید و سرو کنید. امیدوارم از نوشیدن این شربت خوشمزه و خوش عطر لذت ببرید. نکات تکمیلی شربت تخم شربتی
اضافه کردن زعفران در صورت تمایل برای درست کردن شربت تخم شربتی زعفرانی می توانید زعفران دم کرده را در مرحله 2 به همراه عرق نعنا به شربت اضافه کنید.