بتن برای اجرای بتن رنگی و اجرای بتن سخت دارای مزایای زیادی می باشد که از جمله آن می توان به طول عمر آن اشاره کرد به این صورت که از دوام بسیار زیادی برخوردار است و تا چندین دهه می تواند این ماندگاری خود را حفظ کند. استفاده از بتن تاثیرات بسیار خوبی را بر روی ساخت و ساز می گذارد و همچنین به محیط زیست آسیب نمی رساند.
بتن از جمله پر مصرف ترین مصالح های ساختمانی است که سبب ایجاد تحولی بزرگ در اجرای بتن سخت و اجرای بتن رنگی شده است. علاوه بر این [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] از موارد بسیار قابل توجهی می باشد که در حفظ محیط زیست موثر است.


بازیافت بتن به چه صورت انجام می شود

با توجه به پیشرفتی که در تکنولوژی رخ داده است، روش های گوناگونی را برای سازگار کردن بتن با محیط زیست ارائه داده اند. از جمله اقداماتی که در این راستا انجام می شود این می باشد که اقدام به کاهش دادن نخاله های بتنی و در پی آن بازیافت بتن کرده اند. برای افزایش مقاومت و دوام بالای کششی در بتن به هنگام اجرای بتن سخت و اجرای بتن رنگی از میلگرد استفاده می شود. در هنگام انجام فرآیند بازیافت، این میلگرد ها و تقویت کننده هایی که برای فلز می باشند به راحتی توسط آهن ربا از یک دیگر جدا می شوند. تکه هایی که باقی می مانند را در دستگاهی را به نام سنگ شکن قرار داده می شوند و از آن ها در سایر پروژه ها استفاده می شود.


تاثیرات مواد تشکیل دهنده بتن بر روی محیط زیست

بتن ریزی و اجرای بتن رنگی و اجرای بتن سخت از مهم ترین مراحلی می باشد که در ساخت انواع سازه ها انجام می شود. اگر بتن ریزی اصولی انجام شود، ایمنی و مقاومت سازه به طور چشمگیری افزایش می یابد.