بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک (Bangkok Chatuchak Weekend Market) از جمله مهم‌ترین مکان‌های دیدنی است که مسافران حین سفر تور تایلند خود از آن بازدید می‌کنند. بازار چاتوچاک بانکوک تایلند نزد توریست‌ها و ساکنان محلی اهمیت خاصی دارد.
از جمله وسیع‌ترین، جذاب‌ترین و شکیل‌ترین بازارهای دنیا، بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک تلقی می‌شود. با ورود به این بازار، نه تنها تنوع فروشگاه‌ها و تعدد آن‌ها، بلکه هجمه زیاد افراد حاضر در آن نیز شما را شدیدا تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. البته با کمی راه رفتن در بازار، ممکن است رفته رفته از حس شادی و هیجان ابتدایی‌تان کاسته شده و بیشتر عصبانیت و استرس بر شما حکفرما شود! هر چه باشد، مشغول راه رفتن در یکی از شلوغ‌ترین بازارهای دنیا هستید. با این حال بازدید از آن بخشی جدانشدنی از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] محسوب می‌شود.
بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک فقط مخصوص آخر هفته نیست!

نام بازار چاتوچاک بانکوک به توریست‌ها این حس را القا می‌کند که فقط در روزهای آخر هفته برای مراجعه در دسترس است و در سایر روزهای هفته، با مراجعه به آن به در بسته خواهند خورد. این موضوع صحت نداشته و قسمت‌هایی از بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک طی روزهای عادی هفته نیز باز هستند.
طی روزهای شنبه و یکشنبه،‌ که در همه جای دنیا به جز ایران روزهای آخر هفته به شمار می‌روند، تمام بخش‌های بازار چاتوچاک بانکوک باز و در دسترس هستند. در واقع این دو روز، اصلی‌ترین زمان فعالیت این بازار تلقی می‌شوند. از ساعت 6 صبح الی 6 عصر می‌توانید با مراجعه به آن، از جان مرغ تا شیر آدمیزاد، هر آن چه را که لازم دارید تهیه کنید!
جمعه‌ها در بازار چاتوچاک روز عمده فروشی است، اما ساعت کار در آن در مقایسه با دو روز آخر هفته تفاوتی ندارد. روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، فقط بخش گل و گیاه بازار فعال است. ساعت کاری در این دو روز نیز یکسان است. برای جلوگیری از وارد شدن فشار استرس، عصبانیت و خشمی که در بالا به آن اشاره کردیم، تا جای ممکن تلاش کنید رفتن به بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک را در ابتدای برنامه روزانه‌تان قرار دهید. به عبارتی بهتر است ابتدای صبح و زمانی که فروشگاه‌ها به تازگی کارشان را آغاز کرده‌اند به محوطه قدم بگذارید. فراموش نکنید با وجود آغاز ساعت کار بازار چاتوچاک بانکوک از ساعت 6 صبح، تعداد قابل توجهی از فروشگاه‌ها تا پیش از ساعت 9 صبح فعالیتشان را آغاز نمی‌کنند.
معرفی مطلب تصادفی
بانکوک شهری بسیار بزرگ و مملو از بازارهای گوناگون است. با وجود این تعدد، بازار چاتوچاک را می‌توان نقطه اصلی فروش در شهر دانست. با توجه به این که بانکوک پایتخت تایلند است، پس چاتوچاک در واقع در کل کشور، مرکز ثقل فروش محسوب می‌شود. تنوع در این بازار به نحوی است که با ورود به آن، فکر خرید چیزهایی که هرگز پیشتر به ذهنتان خطور نکرده بود نیز به سرتان می‌زند.
روی هم رفته 8 هزار فروشگاه در بازار وجود دارد. مرکزیت این فروشگاه و اهمیت آن برای کسب و کار کل کشور سبب شده در روزهای آخر هفته یعنی زمان فعالیت تمامی بخش‌های بازار، شمار بازدیدکنندگان آن به حدود 200 هزار نفر برسد. از کل مراجعان به بازار، نزدیک به 30 درصد توریست‌ها هستند.
بهتر است در صورتی که یک عتقیقه چشمتان را به خود خیره کرد، درباره خرید یا عدم خرید آن بیشتر فکر کنید، چرا که بعید نیست در نهایت چیزی متفاوت از آن چه فروشنده ادعا می‌کند دریافت کنید!
یکی دیگر از نکاتی که حین مراجعه به بازار چاتوچاک بانکوک می‌بایست مد نظر داشته باشید، توجه به اطرافیان است، چرا که شلوغی بازار به احتمال زیاد سبب خواهد شد یکدیگر را به سادگی گم کنید. این موضوع مخصوصا برای افراد ناآشنا به شهر و توریست‌ها، که به صورت دست جمعی حرکت می‌کنند، ممکن است دردسرساز شود. مخصوصا اگر یک کودک همراه دارید، به شدت حواستان را به او جمع کنید. [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مدت زمان زیادی در شهر بانکوک سکونت دارید، می‌توانید همواره به منظور تامین مایحتاج خود به بازار آخر هفته چاتوچاک بانکوک مراجعه کنید. از آنجایی که خرید سوغاتی از تایلند می‌تواند موضوعی چالش برانگیز باشد، برای این کار نیز حتما به بازار چاتوچاک بروید، چرا که با راه رفتن در آن، اشیای مختلف شما را به منظور خرید آن‌ها اغوا می‌کنند!
.