تاثیر ارتودنسی بر بینی


یکی از پرسش های متداول از سوی بیمارانی که قصد درمان [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]و عمل جراحی زیبایی بینی دارند این است که کدام درمان اول صورت بگیرد بهتر است. از آنجا که ارتودنسی با حرکت دادن دندانها می تواند موقعیت و فرم لبها را متأثر کند بهتر است ابتدا درمان ارتودنسی صورت گیرد تا موقعیت لب ها تثبیت گردد و سپس بیمار اقدام به درمان رینوپلاستی کند، زیرا یکی از آیتم های مهمی که جراح زیبایی برای فرم نهایی بینی شما در نظر می گیرد رابطه آن با لب ها می باشد. همچنین چون که در خلال ارتودنسی احتمال اعمال فشارهایی توسط دست [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به بینی شما وجود دارد باز هم توصیه می گردد عمل جراحی زیبایی بینی پس از خاتمه ارتودنسی صورت گیرد.
آیا می توان ارتودنسی و عمل بینی را همزمان انجام داد؟

جراحی بینی این روزها طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و البته در مواردی مثل جراحی زیبایی چانه، جراحی زیبایی گونه ها، جراحی زیبایی گوش، حذف غبغب و تزریق چربی بر روی پیشانی به جهت جوانسازی پوست ، این عمل به صورت همزمان انجام میگیردو دلیل جراحی همزمان بینی با موارد ذکر شده جلوگیری از بیهوشی مجدد است.اما این مورد را در نظر داشته باشید که برخلاف این موارد بایستی جراحی بینی و ارتودنسی در دو زمان جداگانه انجام گیرند.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
چه مدت بعد از ارتودنسی می توانم عمل بینی انجام دهم


بهتر است با مشورت پزشک [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و همچنین پزشک جراح بینی خود اقدام به عمل جراحی بینی کنید اما در بین این دو گروه به اتفاق نظر فاصله بین جراحی بینی و ارتودنسی را 6 ماهمی شمارند و این زمان را مناسب می دانند.