هنگامی که شما به یک [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] فرسوده فکر می کنید، احتمالا فکر می کنید که فصل زمستان باعث این خسارت به ماشین شما بوده است.چرا که در بیشتر مواقع هنگامی که شما در صبح سرد اقدام به استارت زدن ماشین خود می کنید متوجه می شوید که کار نمی کند.


این درست است که خرابی باتری در هوای سرد اتفاق می افتد، اما معمولا هوای سرد نیست که موجب مشکل شده است. تخلیه منابع باتری به احتمال زیاد در طول آب و هوای گرم تابستان رخ داده است.


این موضوعی است که بسیاری از نمایندگان تعمیرکارماشین بیان می کنند : خرابی باتری خودروها بیشتر در تابستان اتفاق می افتد.

باتری تا ابد ماندگار نیست
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
هیچ مدلی باتری ماشین بو [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] رای همیشه باقی نمی ماند هنگامی که آن را خریداری می کنید، معمولا برچسب روی آن به شما می گوید که چقدر می توانید از آن انتظارعمر مفید داشته باشید. تا زمانی که باتری تحت شرایط عادی کار می کند،عمر مفید حدود 5 تا 7 سال خواهد بود.رگولاتور ولتاژ ماشین شما می تواند منبع دیگری از مشکل باشد.در هنگام خرابی باتری وقتی میزان شارژ بیش از حد اتفاق افتد، باتری شما دچار مرگ آهسته می شود. ممکن است تا یک صبح سرد نشانه هشدار دهنده ای از خرابی باتری وجود نداشته باشد،اما درست زمانی که شما از قبل برای یک قرار ملاقات زمانی را تعیین کرده اید، اتومبیل شما استارت نمیخورد.


یکی از دلایلی که باتری های آسیب دیده در هوای سرد بروز می یابند این است که دماهای سردتر ضخامت روغن موتور را افزایش می دهد و موتور را سخت تر می کند. این بدان معنی است که باتری باید سخت تر کار کند.


عادات رانندگی


علاوه براین ها عادت های رانندگی شما نیز می تواند باعث کاهش عمر باتری شما شود. روشن خاموش کردن مکرر ماشین از جمله این عادت هاست.همچنین عوامل دیگر شامل شرایط آب و هوایی، مسافت پیموده شده، سن خودرو وسیستم های سرگرمی های الکتریکی در خودرو است. باتری قابل شارژ می تواند دلیل خاموش شدن یا کم نور شدن چراغهای جلو و چراغ های داخلی باشد، از کار افتادن لوازم جانبی خودرو و یا موتور آن باشد.
باتری ماشین فرسوده

بیش از حد کار کشیدن از باتری


هنگام تحویل باتری حتما از میزان شارژآن اطلاع کسب کنید. و هنگام تحویل ماشین از مکانیک بخواهید [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را بررسی کند.


سطح بالای باتری را همواره تمیز نگه دارید. خاک و چربی موتور که ایجاده شده است در ترکیب با هم نقش یک رسانا را داشته و می تواند شارژباتری را کاهش دهد.


به دنبال خوردگی های در پایانه های باتری باشید. این خوردگی ها که اغلب آبی رنگ هستند، به عنوان یک عایق کار می کند و شارژ باتری را کاهش می دهند.


زمانی که نیاز به تعویض باتری می رسد به یاد داشته باشید که باتری انتخابی شما استاندارد بوده و از حداقل های لازم برخوردار باشد کار تعویض باتریسخت نیست و شما می توانید به سادگی آن را انجام دهید.