آنچه یک داوطلب بدان نیازمند است ، اهمیت سرنوشت و آینده‌ای ست که داوطلب با همین انتخاب رشته آن را رقم خواهد زد. اما به همین دلیل مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد یکی از اساس‌ترین مسائل برای انتخاب رشته می‌باشد به همین دلیل بهتر است به صورت دقیق نسبت به انتخاب دقت داشته باشید.
یکی از اشتباهاتی که برخی از داوطلبان به هنگام[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] دارند، به موضوع کم‌ اهمیتی و کم دقتی باز می‌گردد. بارها شاهد شنیدین این جمله از داوطلبان بوده‌ایم که فعلاً همین رشته را انتخاب خواهد کرد و بعدها چنانچه به آن علاقه‌ای نداشتم آن را تغییر خواهم داد. ما در مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد همیشه این نکته را متذکر می‌شویم که تغییر رشته اگر چه غیر ممکن نیست، اما بسیار سخت می‌باشد.
همچنین از اشتباهاتی که داوطلبان به هنگام انتخاب رشته دارند و یا برای خود انتخاب رشته می‌نمایند دارند، انتخاب محل دانشگاه مورد نظر می‌باشد. قطعاً[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]برای داوطلبان و دانشجویان یش بینی شده است اما با توجه به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، و همچنین انتقالی و یا مهمانی بسیار سخت و همچنین با مشکلاتی همراه خواهد بود.

source: [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]-ایران تحصیل