حمام ترکی استانبول:


یکی از تفریحات بسیار پرطرفدار در بین گردشگران [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] حمام ترکی است. قطعا سفر شما با رفتن به حمام ترکی کامل تر خواهد شد. بخور دادن، ماساژ و حمام کردن در حمام های سنتی و قدیمی شهر استانبول، مسلما لذتی دیگر را خواهد داشت. این حمام ها قدیمی بوده و دارای معماری بسیار زیبا و با شکوهی هستند. البته حمام کردن در این حمام های بسیار زیبا و قدیمی ممکن است نسبتا گران باشد. به طوری که ممکن است گذراندن ساعاتی در حمام های تاریخی و با شکوه استانبول، هزینه ای معادل با 200 تا 300 لیر ترکی داشته باشد! البته همه حمام های ترکیه گران قیمت نیستند و برخی حمام ها با قیمت متوسط و ارزانتری نیز وجود دارد.


استانبول شهري رنگارنگ با تفريحات زيبا يکي از تفريحات خوب اين شهر حمام هاي ترکي ان است که جز سنت هاي ديرين اين شهر است و امروز با کمي بازسازي و مدرن سازي مورد استفاده قرار ميگيرد اين حمام هاي ترکي سنتي جز تجربه هاي لذت بخش است که سنت و تاريخ استانبول را تجربه کنيد در ادامه با ما باشيد تا 10 حمام ترکي برتر استانبول را به شما معرفي کنيم.


یکی از مزایای بازدید و رفتن به این حمام ها این است که تجربه ای متفاوت از سنت های ترکیه و معماری سنتی آن را به دست خواهید آورد. لازم به ذکر است که برخی از هتل های این شهر، دارای حمام و سوئیت مخصوص درون اتاق ها و سوئیت ها هستند.


در ادامه شما را با برخی از این حمام ها آشنا خواهیم کرد.حمام خرم سلطان ايا صوفيه:

حمام خرم سلطان ایاصوفیه، به دستور خرم سلطان، همسر سلطان سلیمان و توسط معمار سلطنتی امپراطوری عثمانی در قرن شانزدهم ساخته شد. اين حمام بدستور خرم سلطان همسر سلطان سليمان ساخته شد و معماري ان را معمار بزرگ عثماني ها يعني معمار سنان برعهده گرفت و امروزه اين حمام به عنوان حمام عمومي مورد استفاده عموم قرار ميگيرد و خيلي مورد توجه گردشگران است و همچنين اين حمام در سال هاي اخير بازسازي شد.

این حمام امروزه، به عنوان حمام عمومی مورد توجه بسیاری از گردشگران
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] قرار گرفته شده است. این حمام در سال های اخیر با هزینه ای معادل 17 لیر بازسازی شد. حمام خرم سلطان بین مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی( سلطان احمد) قرار گرفته است. در این حمام پنج پکیج مختلف وجود دارد و در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده می شود. قیمت این پکیج ها از 55 یورو شروع می شود و بسته ای از مواد شوینده، لیف و ماساژ در اختیار مشتریان قرار داده می شود.


هزینه این حمام 80 یورو معادل 1.242.980 تومان تا 160 یرورو معادل 2485960 تومان است. این حمام از ساعت 8 صبح الی 10 شب آماده ارائه خدمات به مشتریان است.


آدرس: استانبول، فاتح، میدان ایاصوفیه، شماره 2، محله جانکورتاران


حمام کيليک علي پاشا:


اين حمام در سال 158به دست معمار سينان ساخته شد و با معماري برجسته و گنبد شگفت انگيزش يکي از نکات مورد توجه اين حمام است که در محله تونان مخله بندري استانبول واقع شده و يکي از حمام هاي محبوب با امکانات مناسب است.

حمام عمومی کیلیک علی پاشا به دست سنان، معمار معروف ترکیه، در سال 1580 ساخته شد. این حمام دارای گنبدی زیبا و شگفت انگیز است که در یکی از محله های بندری استانبول به نام محله توفان قرار گرفته است. حمام کیلیک علی پاشا یکی از حمام های معروف و محبوب ترکیه است که خدمات بسیار مطلوبی دارد. اگر چه این حمام یکی از حمام های نسبتا گران شهر ترکیه محسوب می شود اما ارزش گذراندن ساعتی را در این حمام و تماشای معماری بی نظیرش را دارد.


هزینه این حمام 220 لیر ترکیه معادل 534960 تومان می باشد. ساعت کار این حمام 8 تا 23 و نیم است.


آدرس: استانبول، کاراکوی، جنب مسجد کیلیک علی پاشا


حمام چمبر ليتاش:

یکی دیگر از حمام های استانبول، حمام جمبرلیتاش است. این حمام، یکی دیگراز معماری های تاریخی و قدیمی است که به دست معمار سنان بنا شده است. این حمام معماری بسیار جالب و باشکوهی دارد و نه تنها گردشگران [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، بلکه عکاسان و محققان و برخی از دانش آموزان به بازدید از این حمام تاریخی می روند. این حمام در نزدیکی مسجد سلطان احمد یا مسجد آبی قرار گرفته است و تنها 10 دقیقه با آن فاصله دارد. قیمت این حمام نسبت به حمام های لوکس کمی معقول تر به نظر می رسد. اگر قصد رفتن به این حمام را داشتید بهتر است تا در روز به این حمام بروید تا بتوانید بر روی گوبگتاشی دراز بکشید. سنگ گوبگتاشی در واقع یک فضای بزرگ و سنگی است که با استفاده از نور آفتاب داغ می شود. لازم به ذکر است که مسجد و مدرسه محمد شاه نیز رو به روی این حمام قرار دارند.


هزینه این حمام 100 لیر معادل 243.160 تومان تا 250 لیر ترکیه معادل 607910 تومان می باشد.


این حمام از 6 صبح تا 11 و نی شب آماده ارائه خدمات به گردشگران [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] است.


آدرس: استانبول، فاتح، خیابان وزیرهان، شماره 8، ملا فناری
حمام اقا:

یکی دیگر از حمام های تاریخی ترکیه حمام آقا است که به دستور هفتمین پادشاه عثمانی یعنی سلطان محمد فاتح ساخته شد. این حمام به عنوان یکی از حمام های خصوصی سلطان و پسرانش کاربرد داشت. در زمان های گذشته منطقه بیوگلو به عنوان یک منطقه شکاری برای پادشاهان عثمانی محسوب می شد. این حمام نیز بخشی از اقامتگاه شکاری سلطان محمد عثمانی محسوب می شد.پس از پایان یافتن حکومت عثمانی ها و آغاز جمهوری ترکیه یک خانم آمریکایی این حمام را خریداری کرد و آن را در اختیار عموم مردم گذاشت. در این حمام، چهار پکیج با قیمت های مختلف دراختیار مراجعه کنندگان قرار می گیردکه بسته به خدمات، قیمت آن ها متفاوت است.


هزینه این حمام از 100 لیرترکیه معادل 243.160 تومان تا 180 لیر ترکیه معادل 437.690 تومان می باشد. ساعات کار حمام آقا از 10 صبح تا 10 شب است.حمام سوفولار:


اين حمام در زمان سلطان بايزيد دوم ساخته شد و قدمت تاريخي زيادي دارد اگرچه ظاهر لوکس و مجللي ندارد اما يکي از نکته هاي جالب اين حمام اين است که اين حمام در منطقه ايي قرار گرفته که افراد محلي زيادي در ان زندگي ميکنند و توريست کمتر به انجا ميرود و شما ميتوانيد يک روز را در کنار مردمان محلي که بسيار خونگرم هستند تجربه کنيد

این حمام شاید در نگاه اول مجلل و لوکس به نظر نرسد اما یکی از مکان های تاریخی و حمام های
[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] است که قدمت آن به زمان پادشاهی سلطان بایزید دوم می رسد. این حمام در بخشی از استانبول قرار گرفته که بیشتر عموم مردم از آن به جای گردشگران و توریست ها استفاده می کنند. این حمام قیمت بسیار مناسبی دارد. رفتن به این حمام می تواند در نوع خودش جذاب باشد، چرا که از نزدیک می توان زندگی محلی های استانبول و فرهنگ این کشور را دید.


هزینه ها در این حمام بین 30 لیر معادل 72940 تومان تا 50 لیر معادل 121580 تومان خواهد بود. هزینه کیسه و ماساژ در پکیج های ارازنتر جداگانه حساب می شود. این حمام از 8 صبح تا 9شب آماده ارائه خدمات می باشد.


آدرس: استانبول، فاتح، خیابان سوفولار، شماره 28، اسکندر پاشا
حمام جاگالولگو:

یکی از حمام های معروف ترکیه، حمام جاگالوگلو است که به بازار بزرگ استابول نزدیک است و در کتاب پاتریشا به نام شولتز معرفی شده است. نام این کتاب (( 1000 مکان دیدنی که باید پیش از مرگ ببینید)) می باشد.


در قرن هجدهم میلادی، حمام جاگالوگلو با هدف تامین هزینه های کتابخانه و مسجد ایاصوفیه ساخته شد. طرح معماری این حمام توسط معمار سلطنتی دربار یعنی سلیمان آقا انجام شد و توسط عبدالله آقا ساخته شد جالب است بدانید که قبل از آن یک کاخ در این محل قرار داشت که طی یک آتش سوزی از بین رفت و ساخت حمام جاگالوگلو کمی بعد آغاز شد. هزینه های این حمام با توجه به پکیجی که دارد متفاوت است از 290 لیر معادل 705و170 تا 820 لیر ترکیه معادل 1.993.950 تومان است.


ساعت کار این حمام از 8 صبح تا 9 شب است.


آدرس: استانبول، فاتح، خیابان حمام کاگالوگلو، محله المدار
حمام گالاتاسراي:

یکی از معروف ترین حمام های ترکیه، حمام گالاتاسرای است که مشتریان ترک و گردشگران خارجی زیادی دارد. این حمام به دستور بایزید دوم و به درخواست یکی از هم رزمان سابق پدر سلطان ساخته شد. حمام گالاتاسرای یک بخش مرمری دارد که این بخش دارای فضای بسیار خنکی بود و برای ماساژ استفاده می شود. در این حمام گوبگتاشی نیز وجود دارد که به دلیل داغ بودن آن توصیه می شود که با حوله روی آن دراز بکشید. هزینه این حمام برای گروه های 15 نفره حدودا 4400 لیر معادل 10.699.270 تومان است. ساعت کار این مجموعه برای خانم ها 8 صبح تا 9 شب و برای آقایان 7 صبح ا 10 شب است.


آدرس: استانبول، بیوگلو، خیابان تورناجیباشی، شماره 8، محله کولوگلو


حمام بيلربي:


اين حمام در کنار مسجد بيلزبي قرار دارد و در قرن هجدهم ميلادي بدستور سلطان عبدالحميد اول ساخته شد و يک ساختار چوبي مانند دارد.این حمام درست در کنار مسجد بیلربی قرار دارد و به وضوح دیده می شود. ساختار این حمام چوبی است و به دستور سلطان عبدالحمید در قرن هجدهم میلادی ساخته شده و سپس وقف مادر وی شده بود. در آن زمان درآمد حاصل از حمام برای هزینه های مجموعه خرج می شد.


این حمام 13 روشور و آبنماو 4 اتاق خصوصی دارد و پذیرش آقایان و بانوان در ساعت های مختلفی انجام می شود. بخش صبح این مجموعه به بانوان و عصر به بعد به آقایان اختصاص داده شده است.


هزینه های این حمام بسیار پایین است و از ارزانترین حمام ها ترکیه محسوب می شود.


آدرس: استانبول، اسکلودار، بیلربیحمام سليمانيه:


حمام سلیمانیه،در کنار مسجد معروف سلیمانیه قرار گرفه است. در این مجموعه بناهای دیگری مانند مدرسه پایه، مدرسه، بیمارستان، محموعه ای از مقبره ها و بازارها نیز وجود دارد. این مجموعه نیز به دست معمار سنان معمار معروف دوره عثمانی ها ساخته شده و به دلیل نزدیکی اش به مسجد سلیمانیه،یکی از توریست پذیر ترین حمام های [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] محسوب می شود. این حمام شبیه به حمام خرم سلطان طراحی شده است. یکی از ویژگی های جالب این حمام این است که حمام سلیمانیه، زمانی که معمار سنان یک معمار نیمه حرفه ای بوده ساخته شده است.


هزینه این حمام از 40 لیر تا 235 لیر می باشد و تنها به صورت نقد دریافت می شود.


ساعات کاری این حمام از 10 صبح تا 10 شب است.


آدرس: استانبول، فاتح، خیابان معار سنان، شماره 20، حمام سلیمانیه.


حمام سلطان مهرماه:


یکی دیگر از معماری های باشکوه معمار سنان، حمام سلطان مهرماه است. این حمام در کنار مسجد مهرماه برای شاهدخت مهرماه، دختر مورد علاقه سلطان سلیمان ساخته شد. این حمام به شکل یک مکعب بوده که بر روی 12 ستون ساخته شده است.


اين حمام نيز توسط معمار سنان ساخته شده است و براي دختر مورد علاقه سلطان سليمان يعني مهرماه مورد ساخت قرار گرفت معماري اين حمام شکلي مانند مکعب دارد و بر روي 12ستون بنا شده و اين حمام 4حجره و 4ايوان در اطراف ان به همراه تخته سنگ هايي مرمرين هشت ضلعي ديده ميشود.اتاق حمام داغ این مجموعه در زیر گنبد بزرگی قرار دارد و 4 حجره و 4 ایوان به همراه تخته سنگ های مرمر به صورت هشت ضلعی دیده می شود. بعد ها به این مجموعه تاریخی یک استخر و جکوزی اضافه شد که فضای تاریخی آن را برهم زده و شمایلی ناچسب ایجاد کرده است.


هزینه این حمام حدودا 45 لیر ترکیه معدل109.420 تومان است. ساعات کار این حمام 7 صبح الی 11 شب برای آقایان و برای خانم ها 9 صبح تا 8 شب می باشد.
آدرس: استانبول، فاتح، خیابان فوضی پاشا333، مجله کاراگومروک

حمام هاي ترکي بسياري وجود دارد و ما در اين متن سعي کرديم ده حمام برتر را به شما معرفي کنيم تا در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] به یازدید از آن ها بپردازید.حمام خرم سلطان ایاصوفیه، به دستور خرم سلطان، همسر سلطان سلیمان و توسط معمار سلطنتی امپراطوری عثمانی در قرن شانزدهم ساخته شد.


این حمام امروزه، به عنوان حمام عمومی مورد توجه بسیاری از گردشگران [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] قرار گرفته شده است. این حمام در سال های اخیر با هزینه ای معادل 17 لیر بازسازی شد. حمام خرم سلطان بین مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی( سلطان احمد) قرار گرفته است. در این حمام پنج پکیج مختلف وجود دارد و در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده می شود. قیمت این پکیج ها از 55 یورو شروع می شود و بسته ای از مواد شوینده، لیف و ماساژ در اختیار مشتریان قرار داده می شود.


هزینه این حمام 80 یورو معادل 1.242.980 تومان تا 160 یرورو معادل 2485960 تومان است. این حمام از ساعت 8 صبح الی 10 شب آماده ارائه خدمات به مشتریان است.


آدرس: استانبول، فاتح، میدان ایاصوفیه، شماره 2، محله جانکورتاران