همان طور که می‌دانید، در تمام مدل‌های [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]، بدون استثنا از $$$$$هایی برای تصفیه آب استفاده می‌شود. کار این $$$$$ها جدا کردن ذرات فیزیکی و آلاینده‌های شیمیایی از آب است که از این طریق به افزایش کیفیت آب خروجی کمک می‌کنند. خرید $$$$$ دستگاه تصفیه آب و تعویض $$$$$های دستگاه تصفیه آب اولین و مهم‌ترین کاری است که خریداران دستگاه باید از جزییات آن مطلع شوند. بسیاری از مصرف کنندگان اصلاً از ضرورت تعویض $$$$$ تصفیه آب مطلع نیستند و اگر هم اطلاع داشته باشند، گاه نسبت به این موضوع سهل‌انگاری کرده و یا نسبت به زمان تعويض $$$$$ تصفیه آب دچار فراموشی می‌شوند. اگر $$$$$های تصفیه آب در زمان مقرر تعویض نشوند، آب تصفیه نخواهد شد و حتی کیفیت آب خروجی دستگاه از آب معمولی هم بدتر خواهد بود؛ زیرا آب از $$$$$های اشباع شده توسط آلاینده‌ها عبور می‌کند و بخشی از این آلودگی‌ها را به خود جذب می‌کند و مصرف چنین آبی می‌تواند بیماری هایی را به دنبال داشته باشد. به همین خاطر آگاهی دقیق از زمان تعویض $$$$$ تصفیه آب و زمان سرویس دستگاه تصفیه آب خانگی در کارکرد مطلوب تصفیه آب اهمیت زیادی دارد.

زمان تعويض $$$$$ تصفیه آب چه موقع است؟در پاسخ به این سؤال نمی‌توان زمان تعويض $$$$$ تصفیه آب را به طور مشخص را اعلام کرد؛ در یک دستگاه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] انواع مختلفی از $$$$$ها به کار می‌روند که هرکدام زمان معینی برای تعویض دارند؛ به عبارت دیگر این گونه نیست که همه $$$$$ها در یک زمان نیاز به تعویض داشته باشند؛ دو عامل در تعیین زمان تعویض $$$$$ تصفیه آب مؤثر است؛ یکی نوع $$$$$ها و دیگری میزان آلودگی آب در مناطق مختلف. نوع $$$$$ به معنای کارکرد $$$$$ است؛ به طور کلی $$$$$های مورد استفاده در انواع دستگاه تصفیه آب خانگی عبارتند از: $$$$$ پلی‌پروپیلن، $$$$$ کربن پودری، $$$$$ کربن بلاک، غشای ممبران، $$$$$ کربن خطی، $$$$$ مواد معدنی، $$$$$ آلکالاین و $$$$$ فرابنفش (UV). همه انواع دستگاه تصفیه آب همه این $$$$$ها یا بخشی از آن‌ها را در خود دارند. این $$$$$ها کارکردهای مختلفی دارند و برحسب این کارکرد،

ممکن است برخی زودتر و برخی دیرتر نیاز به تعویض پیدا کنند. همچنین در مناطقی که آلودگی آب بیشتر باشد و نیز برحسب میزان مصرف خانوار، گاه باید زودتر از موعد مقرر باید تعویض شوند. زمان تعویض $$$$$ تصفیه آب پلی‌پروپیلن و کربن پودری حداکثر هر 6 ماه یک‌بار است و در مناطقی که آب دارای آلودگی زیادی باشد، این $$$$$ها باید زودتر از 6 ماه تعویض گردند. $$$$$ ممبران هم که یکی از مهم‌ترین $$$$$ها در هر دستگاه تصفیه آب به شمار می‌رود، عمر مفیدی بین 2 تا 3 سال دارد و در این زمان باید تعویض شود. لازم به ذکر است که این $$$$$ نسبت به بقیه $$$$$ها قیمت بالاتری هم دارد. $$$$$ کربن بلاک و $$$$$ قلیای بعد از 1 سال و $$$$$های فرابنفش نیز هر 1 تا 2 سال باید با $$$$$های نو تعویض شوند.