ریدر کارت مگنت یک دستگاه ورودی محسوب می گردد که برای خواندن اطلاعات ذخیره شده روی کارت های مگنت مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با عناوین ریدر مغناطیسی و کارتخوان کارت مگنت نیز شناخته می شود.

اما آیا می دانید کارت مگنت چه نوع کارتی است و چه کاربردی دارد؟بدون شک تا کنون بارها کارت های بانکی و اعتباری را دیده اید که یک نوار سیاه رنگ در پشت آنها تعبیه شده است. بلی این کارت ها همان کارت های مغناطیسی هستند که نوعی کارت هوشمند بوده و قادر به ذخیره سازی اطلاعات هستند. بخش هوشمند این کارت ها مربوط به همان نوار سیاره رنگ می باشد که به نوار مغناطیسی معروف بوده و معمولا به رنگ سیاه یا قهوه ای می باشد.


نوار مگنت قابلیت ذخیره سازی داده ها را دارد و از ذرات ریز آهن به وجود آمده است. همانطور که در ابتدا بیان شد برای خواندن این داده ها از دستگاه ریدر مگنت استفاده می کنند.
برای اطلاع از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] می توانید به سایت های ارائه دهنده ی این محصولات مراجعه نمایید. در ذیل یکی از مراکز ارائه دهنده ی ریدر کارت مگنت را برای شما معرفی نمودیم. با مراجعه به این مجموعه می توانید با مناسبترین قیمت ریدر مورد نظر خود را خریداری نمایید.