سلام دوستان
میدونم که سوالام برای کسانی که حرفه ­ای هستند کسل کننده یا شاید هم احمقانه باشه اما من به این اطلاعات برای تصمیم ­گیری درست نیاز دارم ممنون میشم که منو راهنمایی کنین...من 28 سالمه و هنوز هیچ دانش یا مهارت عملی به عنوان طراح گرافیست ندارم و در واقع باید از صفر شروع کنم:
1. سوال اولم اینه که بهتره رشته­ های دانشگاهی مربوط به گرافیک رو دنبال کنم یا اینکه دوره­ های تخصصی مربوطه رو تو آموزشگاه ­ها بگذرونم و در واقع کدوم یکی مدرکش معتبرتره و برای شروع به عنوان تازه­ کار کارفرماها مدرک دوره ­های تخصصی خارج از دانشگاه رو به تنهایی قبول دارن یا نه؟(راستش ترجیح خودم اینه که دانشگاه نرم و زودتر از آموزشگاه­ ها کارمو شروع کنم) و اینکه در مورد دوره­ های آموزشگاهی برای من که میخوام از پایه و صفر شروع کنم باید به ترتیب کدوم دوره ­ها رو تو کدوم آموزشگاه ­ها بگذرونم؟
2.چقدر طول میکشه تا تو این زمینه حداقل دانش لازم رو برای استخدام بعنوان تازه ­کار و مبتدی بدست بیارم و بعد از اون باتوجه به سن الان من(28) به نظرتون میتونم تو شرکت­ ها کاری با این تخصص برای خودم پیدا کنم؟ مخصوصاً که محدودیت سنی برای استخدام شرکت­ها سال به سال داره پایین­ تر میاد، و ترجیحشون اینه که نیروهای جوون­ تر رو استخدام کنن؟!
ببخشین اگه طولانی شد و سوالام خسته ­کننده...