دقت کنید که در بیماران سکته مغزی با توجه به ضایعه مغزی ایجاد شده و ظهور علایم غیرارادی خاص و ناتوانی در انجام حرکات یک سمت بدن، مداوا بسیار تخصصی است و کوچک ترین حرکت یا پوزیشن نا آگاهانه ممکن است تاثیرات مخربی در او به جای بگذارد .شرکت خدمات پزشکی و توانبخشی طب نو با آگاهی به اهمیت این موضوع ،با متخصصین فیزیوتراپیست مجرب و انجام درمان با کیفیت [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و فیزیوتراپی در منزل و هزینه معقول و منصفانه شرایط رفاه و آرامش هرچه بیشتر بیمارنش را فراهم خواهد کرد.
با توجه به این که این دسته بیماران به علت جابه جایی سخت و عدم توانایی مراجعه به کلینک های درمانی، ما خدمات فیزیوتراپی در منزل و نیز کاردرمانی در منزل را جهت رفاه حال هرچه بیش تر بیمار و پیشرفت روند هرچه سریع تر مداوا در نظر گرفته ایم. در این مرحله بیمار توسط فیزیوتراپیست مجرب معاینه و ارزیابی می شود و مداوا را با توجه به علایم و شرایط فرد تنظیم خواهد کرد. باید توجه داشت که با توجه به سطح ضایعه ایجاد شده ، علایم حرکتی و تظاهرات هر بیمار با بیمار دیگر متفاوت است و این بر عهده ی فیزیوتراپیست است که با توجه به شرایط خاص فرد روند درمان را تنظیم کند. بنابراین روند مداوا و طول مدت مداوا برای هر بیمار متفاوت با دیگری است.خدمات توانبخشی در منزل طب نو امکان درمان با کیفیت و سریع تر را برای شما در نظر گرفته است.
درمانگر در منزل گام به گام بیمار را از مرحله شلی و ضعف شدید عضلانی تا راه اندازی کامل همراهی خواهد کرد و خود شخص با مشاهده پیشرفت خود و انجام حرکات ارادی آموزش داده شده توسط فیزیوتراپیست انگیزه بیشتری برای ادامه روند معالجه پیدا خواهد کرد. درمانگر در منزل با استفاده از جریان های الکتروتراپی عملکردی تقویتی برای عضلات ضعیف ونیمه فلج وی و با انجام و آموزش حرکات کششی مناسب و تمرینهای مناسب بر طبق صلاح دیدش با توجه به وضعیت معالجه را پیش خواهد برد. معالجه گر در منزل نحوه صحیح خوابیدن ،غلت زدن، نشستن و برخاستن را به فرد آموزش خواهد داد.دقت کنید که در بیماران یک سری رفلکس های غیرطبیعی با توجه به سن ظهور پیدا می کند که حتما باید توسط فیزیوتراپیست مهار گردد که در غیر این صورت منجر به تشدید علایم خواهد شد. که حضور معالجه گرمجرب در کنار بیمار و آگاهی از شرایط موجود سبب اطمینان خاطر هرچه بیشتر او و همراهانش خواهد شد.
. همینطور ممکن است بیمار به علت بی حرکتی و طولانی مدت بودن زمان بستری، زخم بستر داشته باشد که با جابه جایی و رفت و آمد های مکرر به کلینیک های فیزیوتراپی احتمال انتقال عفونت به محل زخم افزایش یابد. بنابراین استفاده از فیزیوتراپی در منزل و کاردرمانی در منزل بهترین انتخاب می باشد.