در عیب یابی باید نوع کلی مسئله تشخیص داده شود. در مشکلات مربوط به تنظیم ارتفاع معمولا مشاهده می شود که صندلی به درستی بالا یا پایین نمی رود یا حتی اصلا بالا نمی آید. در مشکلات مربوط به چرخش نیز صندلی خوب نمی چرخد، گیر می کند یا کج است. برای مشکلات حرکتی نیز مشاهده می کنید که وقتی کسی روی صندلی نیست تکان می خورد یا به یک طرف کج می شود و یا وقتی قفل جابجایی درگیر می شود باز هم صندلی تکان می خورد.


صندلی را به حالت مناسب روی زمین بخوابانید. پایه و مکانیزم مربوط به پیستون را از پایین نشیمن باز کنید (بسته به نوع صندلی پیچ و مهره های لازم را باز کنید). پیچ های (یا مهره ها) پایین نشیمن را باز کرده و کنار بگذارید.


قسمت های مربوط به پایه و جک را بررسی کنید. به دنبال نشانه های خم شدگی، پوسیدگی و قطعات شکسته بگردید. مشکلات مربوط به تنظیم ارتفاع به اهرم و جک مربوط می شوند. مشکلات مربوط به چرخش نیز به چرخ ها و پایه ی آن ها در قسمت پایین صندلی مربوط هستند. مشکلات مربوط به تکان خوردن صندلی نیز مربوط به صفحه نصب بین جک و نشیمن هستند. [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


جک (سیلندر)


هر یک از قطعات خم شده ای که ممکن است بر عملکرد جک تاثیر بگذارد را تنظیم کنید. اگر اهرم کنترل خم شده است ممکن است نیاز به صاف کردن آن با گرفتن بازو توسط آچارلوله و خم کردن آرام آن به حالت اصلی باشد. اگر مشکل این است که جک فشار را حفظ نمی کند باید آن را تعویض کرد.


پایه و جک را بچرخانید تا بتوانید پایین پایه را ببینید. گیره را بر روی سر پیچ در پایه جک بچرخانید. واشر را خارج کرده و پایه را با سر دادن از جک جدا کنید.


جک را از صفحه نشیمن جدا کرده و بردارید. یک جک جدید نصب کرده (منابع مربوطه را ملاحظه کنید) و آن را به صفحه نشیمن و پایه وصل کنید. جک را با استفاده از واشر و گیره سرجایش وصل کنید. پشت صندلی را به نشیمن پیچ کنید.


چرخ ها


به دنبال کثیفی یا پوسیدگی در چرخ ها بگردید. اکثر مشکلات چرخ ها معمولا ناشی از این است که در آن ها مو و خاک گیر می کند. از پیچ گوشتی و انبردست استفاده کنید تا کثیفی ها و جرم ها را از آن بیرون بکشید. ماده روان کننده را روی چرخ ها اسپری کنید تا چرخ ها روان شوند.


صفحه نشیمن


صندلی را بررسی کنید و به دنبال نشانه های خم شدگی و شکستگی در اهرم بگردید. همچنین پایین نشیمن را نگاه کنید و بررسی کنید که سوراخ پیچ ها کهنه و فرسوده نشده باشند و صفحه نشیمن خوب روی قسمت پایینی قرار بگیرد. اگر در تکان خوردن مشکلی ایجاد شده باید نشیمن را تعویض کنید (منابع مربوطه را ملاحظه کنید). اگر صفحه نشیمن کمی خم شده یا سوراخ های نصب پوسیده شده اند می توانید آن را تعمیر کنید.


قسمت خم شده ی صفحه ی نشیمن را رو یک سطح سخت و صاف با چکش بکوبید تا مجددا صاف شود. پس از هر ضربه میزان خم شدگی را بررسی کنید که بیش از حد ضربه نزده باشید. مجددا صفحه نشیمن را با استفاده از پیچ روی پایه نصب کنید.


تخته سه لای سه چهارم اینچی را به اندازه یک اینچ بزرگتر از پایین صفحه نشیمن در هر طرف برش بزنید. مثلا اگر صفحه نشیمن سه در سه اینچ است تخته را به ابعاد چهار در چهار اینچ برش بزنید. با قراردادن تخته سه لا در وسط صفحه نشیمن از داخل آن به صفحه نشیمن با دریل سوراخ ایجاد کنید. تخته سه لا را در محل پیچ کنید، سپس از داخل سوراخ های صفحه نشیمن به داخل تخته سه لا با دریل سوراخ ایجاد کرده و سپس صفحه نشیمن را به تخته سه لا پیچ کنید