استانبول در سال های اخیر از محبوبیت خاصی در بین گردشگران برخوردار شده.به طوری که می توان گفت این شهر به تنهایی به یک [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] تبدیل شده است. این محبوبیت نیز دلایل زیادی دارد.در استانبول جاذبه های گردشگری و تفریحات زیادی وجود دارد که افراد را به سمت خود می‌کشاند؛اما موضوع دیگری در سفر به استانبول وجود دارد که بهتر است آقایان بیخیال سفر به این شهر شوند.

آن موضوع که بالا در مورد آن صبحت کردیم خرید کردن در استانبول است!استانبول همواره به شهر خرید و مراکز خرید لوکس مشهور بوده و بسیاری از گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند ، یکی از اهدافشان خرید کردن است.البته منکر این نمی‌شویم که [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] نیز در نوع خود بی نظیر هستند.

به هر حال بسیاری از برند های مشهور جهانی در مراکز خرید استانبول حضور دارند و همین باعث شده تا محبوبیت این شهر نزد گردشگران دو چندان شود.بنابراین اگر شما از جمله آقایانی هستید که از چرخیدن در مراکز خرید بیزار هستید و یا نمی‌خواهید هزینه زیادی را در استانبول متحمل شوید ، به استانبول سفر نکنید!اگر بخواهیم منصفانه سخن بگوییم باید این را هم عنوان کنیم که در برخی از روزهای سال حراجی های بزرگی در مراکز خرید این شهر برگزار می‌شود که در آن ها می توانید اجناس با کیفیت را با بهترین قیمت و با تخفیف های ویژه خریداری کنید.
فصل حراج استانبول

یکی از ویژگی های حراجی های شهر استانبول این است که زمان مشخصی ندارد!این موضوع ممکن است برای شما خوشایند نباشد ، اما چرا نیمه پر لیوان را نمیبینید؟! به طور کلی می توان گفت حراجی های استانبول تقریبا در تمام طول سال وجود دارند و اگر کمی خوش شانس باشید می‌توانید خودتان را به این حراجی ها برسانید.برندهای معتبر ترک مانند دی فاکتو ، ال سی واکیکی ، توین و وای لندن از مجموعه هایی هستند که درهر فصل تخفیف های خاصی را ارائه می‌دهند.
این تخفیف ها شامل اجناسی می‌شود که از فصل قبل بافی مانده اند و فروش نرفته اند ، بنابراین این یک فرصت طلایی برای خرید محصولات با کیفیت ترک با قیمتی فوق العاده است.
در سفر به استانبول به احتمال ۹۰% به حراجی ها برخورد می‌کنید اما اگر می‌خواهید از حراجی مطمئن باشید پیشنهاد می‌کنیم در روزهای خاصی مانند عید نوروز ، روز ولنتاین و روز مادر به این شهر سفر کنید.ماه ژانویه و روزهای کریسمس نیز می‌تواند زمان مناسبی برای خرید ارزان در ترکیه باشد.
برای اینکه بتوانید خرید خوبی را تجربه کنید ، لازم است بهترین مراکز خرید استانبول را بشناسید.از مشهورترین مراکز خرید استانبول می توان به مرکز خرید جواهیر ، مرکز خرید فروم ، مرکز خرید کانیون و مرکز خرید استانبول مال اشاره کرد.

مراکزی که آن ها را نام بردیم مشهور ترین مراکز خرید استانبول هستند که حراجی های بی نظیری را هم برگزار می‌کنند.مرکز خرید جواهیر از بزرگترین مراکز خرید منطقه است که برند های مشهوری مانند زارا ، گپ ، پولو و رامسی در آن حضور دارند.