مسافر از زمانی که ساکن هتل می‌شود، تا زمانی که اتاق را تحویل می‌دهد، می‌تواند از طریق تلفن همراه خود،[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]و سایر امکانات وابسته به آن‌ها را کنترل کند.


سیستم هوشمند قابلیت وصل شدن به دوربین‌های نظارتی را که در سراسر اتاق مسافر نصب شده‌اند، دارند و مسافر می‌تواند ان‌ها را فعال یا غیرفعال کنید. این قابلیت زمانی فایده خود را نشان می‌دهد که میهمان از هتل دور است و می‌خواهید بداند آیا کیفش را در هتل جا گذاشته‌ یا آن را گم کرده‌ا؟ در کمتر از ده ثانیه اتاقش را می‌بیند و از آنچه در آن روی می‌دهد، باخبر می‌شود.


یکی از مشکلات رایج در هتل‌ها، گم‌شدن وسایل ارزشمند و قیمتی ساکنان است. مسافر می‌تواند در هنگام نظافت اتاق، از طریق دوربین‌های نظارتی،فعالیت مهمانداران را مشاهده کند و خیالش از بابت امنیت وسایلش جمع باشد.


با اقدامات امنیتی درنظرگرفته‌شده برای اتاق مسافر، نیازی به سپردن جواهرات خود به صندوق امانات هتل ندارد اما گاو صندوق دیجیتالی در اتاق مسافر قرار دارد که می‌تواند برایش پین کد تعریف کند و وسایل ارزشمندش را در آن قرار دهد.