راهنمای ثبت نام کنکور 98 در سایت سنجش

اگر به صورت کامل شرایط و ضوابط مربوط به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] خود را مطالعه نموده اید، مدارک جهت ثبت نام را آماده کردید و اکنون آماده شروع فرآیند ثبت نام کنکور 98 از سایت سنجش هستید این مقاله را تا پایان مطالعه بفرمایید که با همدیگر ثبت نام را شروع نماییم.تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام کنکور 98

فرم پیش نویس ثبت نام کنکور 98 نظام قدیم دقیقا مشابه فرم [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در سایت سازمان سنجش می باشد، توصیه میکنیم که فرم پیش نویس را حتما قبل از مراجعه به صفحه ثبت نام تکمیل نمایید زیرا این فرم به شما کمک می کند که مراحل ثبت نام را با آرامش، سرعت و دقت بیشتری انجام دهید و درصد اشتباه را پایین می آورد.


نکات ثبت نام کنکور 98 از طریق کافی نت

توصیه مشاوران درخت دانش این است که حتی المقدور از مراجعه به کافی نت مراجعه نکنید به دلیل مشکلات متعددی که در ثبت نام سالا های گذشته بسیاری از داوطلبان پیش آمده است و ثبت نام خود را از طریق مشاور انجام دهید، اما اگر برای [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] خود به کافی نت مراجع می کنید به نکات زیر توجه نمایید:
  • قبل از تایید نهایی حتما اطلاعات خود و به خصوص عکس پرسنلی را کنترل نمایید.
  • از فرم نهایی ثبت نام که شامل شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی است پرینت تهیه نمایید.
  • کارت اعتباری که از کافی نت خریداری نموده اید تا پایان پاییز 1398 نزد خود نگه دارید.

مراحل ثبت نام کنکور سراسری 98

گام اول: مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org و کلیک بر روی لینک ثبت نام کنکور سراسری 98 از طریق یکی از مسیرهای زیر:

توجه قبل از ورود به سایت سازمان سنجش حتما [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را مطالعه کنید.
1. در صفحه اصلی سایت سازمان سنجش از ستون وسط و ردیف سراسری بر روی لینک رنگی ثبت نام کلیک نمایید.


2. در صفحه اصلی سایت سازمان سنجش و از قسمت راست از کادرهای رنگی بر روی سراسری کلیک نمایید.


3. در صفحه اصلی سایت سازمان سنجش و از قسمت سمت چپ و قسمت دسترسی سریع بر روی لینک ثبت نام کنکور سراسری 98 کلیک نمایید.
مشخص کردن آخرین مدرک تحصیلی لازم برای ثبت نام کنکور 98

گام دوم: پس مطالعه مشخصات آزمون ابتدا مدرک دیپلم خود را مشخص نمایید، سپس وضعیت پیش دانشگاهی خود را مشخص کنید سپس سریال کارت اعتباری (12 رقمی) را بزنید و در پایان با وارد نمودن کد امنیتی وارد صفحه جدید ثبت نام خواهید شد.


توجه: با توجه وضعیت دیپلم و پیش دانشگاهی تان در 4 حالت مختلف زیر صفحه جدید برای شما باز خواهد شد:
قبل از مشاهده مدارک لازم حتما [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را مطالعه نمایید
وارد کردن کد سوابق تحصیلی

حالت اول: وارد صفحه درج کد سوابق تحصیلی و کد دانش آموزی می شوید، با وارد کردن این چهار کد شما وارد صفحه ای خواهید شد که سوابق تحصیلی شما در آن نمایش داده شده است و با دقت سوابق تحصیلی خود را تایید نمایید.


قبل از وارد کردن کد سوابق تحصیلی از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] اطلاع داشته باشید.
اگراطلاعات شخصی سوابق دیپلم یا پیش دانشگاهی مورد تایید شما نبود ونتوانستید وارد صفحة جدید شوید، اقدامات زیر را انجام دهید:


هر کدام از کدها شامل کدسوابق تحصیلی، پیش دانشگاهی و کد دانش آموزی که مشکل داشت را وارد کنید و مشاهد را بزنید در صورتی که اطلاعات فردی تان نمایش داده شد و مورد تایید شما بود گزینه تایید را انتخاب نمایید اما اگر مورد تایید نبود دوراه وجود دارد:


· اگر اطلاعات سوابق تحصیلی برای شما نمایش داده نشد و یا ناقص بود به سامانه [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مراجعه نمایید و ازطلاعات خود را تکمیل نمایید.


· اگر نتوانستید اطلاعات سوابق تحصیلی خود را تکمیل نمایید لازم است که حضورا به اداره آموزش و پرورش محل دریافت مدرک دیپلم خود مراجعه نمایید.
آپلود مدارک لازم ثبت نام

اکنون با آپلود عکس با مشخصات خواسته شده و تایید وارد صفحه فرم تکمیل اطلاعات فردی داوطلب خواهید شد.حال اطلاعات فردی و تحصیلی شما به صورت خودکار ظاهر می شود و شما باید ردیف های 9 و 14 تا 18 و 23 به بعد را تکمیل نمایید.


حالت دوم: پس از بارگذاری عکس وارد صفحه فرم اطلاعات متقاضی خواهید شد، که اطلاعات فردی و تحصیلی شما به صورت خودکار ظاهر می شود و شما بندهای 9 و 14 به بعد را تکمیل می نمایید.


حالت سوم: پس از بارگذاری عکس وارد صفحه فرم اطلاعات متقاضی خواهید شد، که اطلاعات فردی و تحصیلی شما به صورت خودکار ظاهر می شود و شما بندهای 9 و 10 تا 18 و 23 به بعد را تکمیل می نمایید.


حالت چهارم: پس از بارگذاری عکس وارد صفحه فرم اطلاعات متقاضی خواهید شد، که اطلاعات فردی و تحصیلی شما به صورت خودکار ظاهر می شود و شما بندهای 9 و 10 تا 17 و 23 به بعد را تکمیل می نمایید.


چنانچه در تکمیل هر یک از بند های ثبت نام کنکور 98 با ابهامی مواجه بودید، دریافت کد سوابق تحصیلی، کد دانش آموزی، کد پیش دانشگاهی و مرحله ی مهم ثبت نام کنکور [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]... از طریق تلفن ثابت و بدون پیش شماره با 9099072943مشاوران درخت دانش در ازتباط باشید.