در باکو پارک های زیبای متعددی وجود دارند که پارک فیلارمونیک یکی از آن‌ها است. یکی از اصلی ترین ویژگی‌ های این پارک در مقایسه با دیگر موارد قدیمی بودن آن است، به طوری که یکی از قدیمی ،[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ترین پارک های باکو شناخته می‌شود. خوشبختانه پارک فیلارمونیک در مرکز شهر قرار داشته و به همین دلیل برای رفتن به آن متحمل هزینه و یا صرف زمان زیادی نخواهید شد.
در این پارک یک قوس سنگ مرمر درجه یک و یک آبنمای باروک سبک فرانسوی مشاهده می‌کنید. یکی دیگر از ویژگی های این پارک، ختم شدن به دریای خزر از طریق سالن فیلارمونیک جمهوری آذربایجان است که در سال 1912 به سبک رنسانس ایتالیایی و سبک روکوکو آلمانی به همراه گره به عناصر شرقی ساخته شده است.
زندگی در پارک فیلارمونیک جریان دارد

در هر زمانی با رفتن به پارک فیلارمونیک باکو افراد ورزشکار زیادی را در آن مشاهده خواهید کرد که در محوطه پارک مشغول پیاده روی،‌ دویدن و یا انجام سایر ورزش ها و فعالیت های بدنی هستند. همچنین افرادی زیادی به صورت روزمره و روتین از خانه بیرون آمده و به هدف دیدن یک دوست و گپ زدن با وی به این پارک می‌آیند. تعداد عکاس هایی که برای گرفتن تصاویری زیبا به پارک فیلامورنیک رفت و آمد می‌کنند نیز زیاد است. [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در اطراف شهر باکو، مکان های دیدنی فوق‌ العاده زیادی وجود دارند، اما حین اقامت خود در پایتخت آذربایجان توصیه می‌کنیم حتما از جاذبه های درون شهر نیز دیدن کنید. پارک فیلارمونیک به عنوان مکانی سرزنده و شاد و دارای مناظر دیدنی فوق العاده که اتفاقا در مرکز شهر نیز واقع شده یکی از این مکان ها است.