کانتینر یا [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] یک جعبه فلزی و سازه ای در ابعاد متفاوت هست که محلی مناسب برای بارگیری کالا و خدمات و انتقال آنها بوسیله هواپیما ،قطار یا کشتی می باشد.در گذشته انتقال کالاها به تعداد زیاد همیشه معضلی برای صاحبان کسب و کارها و کارخانه دارها بود،از طرفی تامین امنیت این کالاها در مسیر انتقال و تضمین دریافت در مقصد بدون کم و کاستی و تاخیر جزء آمال و ایده آلهای هر بیزینس منی بوده است.که خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی واختراعات بشری ،این مسئله تا حدود زیادی مرتفع گردید و با اختراع انواع کانتینرها و پیشرفت های شگرف درین حوزه که همچنان ادامه دارد،گامی موثر در صنعت بارگیری و حمل و نقل کالا برداشته است.
همچنین ، در پی پیشرفتهای علم و تکنولوژی،اهداف و کاربردهای کانتینر تغییرات قابل ملاحظه ای داشته و امروزه شاهد مفهوم گسترده و کاربردی تری از کانیترها هستیم.بنابراین به نسبت این تغییرات ،جایگاه و موارد کاربردش تحت شعاع قرار گرفته و در حمل و نقل های دریایی و کشتیرانی بیشتر استفاده می شود.خصوصیات قابل ذکر کانتینرها

  • از استحکام کافی و امنیت لازم برخوردار باشد
  • به گونه ای طراحی شود که برای بارگیری و تخلیه مناسب و سریع باشد.
  • متناسب با جایگاه مورد استفاده طراحی و پیاده سازی شود.

با توجه به توضیحات بالا متوجه میشویم که هماهنگی قابل قبولی بین گنجایش کانتینر و کالاهای ارسالی وجود دارد.
از طرفی طراحی کانتینرها متناسب با شرایط و محل مورد استفاده و همچنین کالاهایی که بارگیری می شود طراحی و ساخته می شوند به طور نمونه،برخی محموله های فاسد شدنی نیاز به شرایط نگهداری خاص و تجهیزات سیستمی خنک کننده دارند ، و یا بعضی از محصولات درشکل و اندازه های گوناگونی می باشند که بنا به شرایط ذکر شده،کانتینری مناسب با محموله انتخاب و استفاده می شود.
در ادامه مطالب برای آگاهی بیشتر از کانتینرها به معرفی انواع این محصولات و توضیح مختصری در مورد هرکدام میپردازیم،با ما همراه باشید.

انواع کانتینر

انواع و موارد بسیاری از کانتینرها ، بسته به شرایط بکارگیری هرکدام در صنعت حمل ونقل وجود دارد که در ادامه به مهمترین و کاربردی ترین آنها اشاره کوتاه می کنیم و توضیحات مفصل در مورد هر کدام را در صفحه وبلاگ و متن اختصاصی هر کدام خواهید دید.
کانتینر 20 فوت

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] یکی از معمولترین های این نوع سازه برای انبار کالا واجناس در صنعت حمل و نقل می باشد که شامل ابعاد مناسب،امکانات ضد سرقت هست و از محصولات بارگیری شده محافظت کافی می نماید.این نوع کانتینر بیشتر به عنوان فروشگاه،کیوسک های خدماتی و یا سازه های مسکونی کاربرد دارد.کانتینر 40 فوت

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بخاطر ابعاد استاندارد و فضای خوبی که برای بارگیری بهینه محصولات در صنعت حمل و نقل دریایی، هوایی و زمینی دراختیارمجریان این حوزه از مشاغل میگذارد، پرطرفدار و همچنین پرفروش بوده است.به دلیل اینکه این سازه دارای فضای قابل ملاحظه ای نسبت به سایر محصولات هست ،می شود محصولات را به صورت کامل و یکپارچه بارگیری کرد ،در عین حال سرعت انتقال و عمل بارگذاری وسوار شدن روی جرثقیل نیز کاهش می یابد و یک امتیاز مثبت محسوب می شود.کانتینر سر باز

کانتینرهای سرباز یا در اصطلاح عامیانه روباز،فاقد سقف می باشد و به کمک یک پارچه برزنتی محتویات بارگیری شده را می پوشانند و بیشتر برای کالاهای با ارتفاع زیاد و بلند مناسب می باشند.
کانتینر تانکری

این نوع کانتینر دارای فضای مناسب برای حمل و انتقال مایعات به اقصی نقاط می باشد.
کانتینر یخچالی

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]،همین طور که از نامش مشخص هست بیشتر برای بارگیری مواد فاسد شدنی تعبیه شده است و مجهز به سیستم خنک کننده قوی و متناسب با کالای بارگیری شده می باشد.این محصولات برای اینکه تبادل هوای بیرون با داخل کانتینر را به حداقل برسانند ازین روی دو جداره ساخته می شوند.
کانتینر عایق دار

در بعضی از کشورها که حوزه فعالیتشان بیشتر بر مبنای صنعت حمل و نقل دریایی پایه گذاری شده است ،بنابر شرایط محیطی موجود، نیاز به کانتینرهایی با عایق بندی استاندارد و مستحکم در برابر آب و طوفان و ... می باشد.ازین روی با توجه به شدت و گستردگی جایگاه مورد استفاده نوع خاصی از عایق بندی برای آن انتخاب و در اختیار مجریان این امر قرار می گیرد.
کانتینر حمل گاز

این نوع کانتینر برای حمل گاز در نظر گرفته شده است و علی ای حال بنا به شرایط موجود باید بدنه کانتینر به گونه ای برنامه ریزی و استاندارد شود که تحمل فشار بالا را داشته و کاملا مسائل امنیتی در آنها رعایت شود.
کانتینر تهویه دار

برای حمل مواد غذایی گوناگونی که نیاز به محیط خنک و خاصی برای نگهداری از آنهاست،منجمله انواع میوه ها و سبزیجات کاربرد اساسی دارد

ویژگی های قابل بررسی در کانتیر استاندارد :

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در ابعاد و ویژگی های متنوعی ساخته و براساس نوع استفاده با ویژگی های مختلفی عرضه می شوند،ولی از لحاظ اندازه،معیارهای مورد نظر کالا،خصوصیات فیزیکی،حداکثر وزن بارگیری شدن کالا،تعداد درب ورودی و خروجی و اندازه ی آن و ... باید اصول استانداردسازی در انها رعایت و پیاده سازی شود.
بنابراین بیشتر کانتینرها در دو اندازه ی استاندارد و کاربرپسند [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]ساخته می شوند لازم به ذکر هست که استقبال گسترده ای هم از کانتینر 40 فوت از طرف مشتریان صورت گرفته است.
فواید حمل کالا از طریق کانتینر:

در کنار پیشرفت سریع تکنووژی و نیاز مبرم مشاغل مرتبط به ارسال سریع و امن محموله های سفارشی خود ،صنعت حمل و نقل را برآن داشته تا تمهیدات اساسی و کارگشا درین حوزه بگیرند و با استقبال عمومی مواجه شده است.و در حال حاضر بیشترین انتقالات و بارگیری ها با کانتینر صورت می پذیرد.
از جمله مزیتها و موارد قابل توجه این روش به نسبت سایرین می توان به نکات زیر اشاره کرد:
ارسال امن و کاهش خسارت ناشی از شکستگیها ویا سرقت محصولات
به حداقل رساندن هزینه های مربوط به بسته بندی،بارگیری یا تخلیه کالا
حمل یکپارچه محصولات در کانتینر
طی کردن پروسه سفارش و تحویل به مشتری بدون دخالت واسطه
بالابردن سرعت زمان بارگیری و تخلیه
بروز شدن مراحل و جایگزینی روشهای نوین بجای مراحل سنتی قبل
براساس اطلاعات بالا و توضیحات پیرامونش،تاثیر کانتینر در مبادلات کالا و محصولات بقدری چشمگیر و مهم بوده است که برخی از آن به عنوان انقلاب اساسی در بحث تکنولوژی و باربری یاد می کنند.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

چنانچه برای تجارت یا کسب و کار خودتان ،تمایل به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]،[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]،[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و ...دارید، می توانید از مشاوره کارشناسان [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] دراین زمینه بهره مند شوید و از محصولات متمایز و باکیفیت و استاندارد ما دیدن و خرید نمائید.در ضمن برای صحبت و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مربوطه در بخش [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در ارتباط باشید.