[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]آب یک دستگاه است که مبادله یون های کلسیم و منیزیم برای یون های سدیم است . کربنات کلسیم و منیزیم محلول کمتر ازکربنات سدیم است . مقدار مواد معدنی موجود در آب ثابت باقی می ماند اما ترکیب آن تغییر می کند. این تبادل در طول عمر نصب و راهاندازی دستگاه سختی گیر حیاتی است . رسوبات معدنی به صورت سنگ آهک ایجاد می شود و نازل ها و غشاها را گرفتار می کند.


این به ویژه در بخش های خاصی از واحدهای فشاربالا و واحدهای اسمزمعکوس است که درآن آب از طریق سوراخ های بسیار کوچک تحت فشار قرار می گیرد. سنگ آهک به سطوح می چسبد و برای حذف بسیار مشکل است . سختی گیر آب برای عملکرد قابل اعتمادیک رطوبت ساز آدیاباتیک ضروری است.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


استفاده از سختی گیر آب مزایای متعددی دارد از جمله:


- طول عمر بیشتر دستگاه های متصل به شبکه آب


-استفاده کمتر از محصولات تمیز کننده


- عملکرد بهبود یافته از تاسیسات آب گرم


نرم شدم واقعی در داخل $$$$$ اتفاق می افتد . پس از یک مقدار مشخصی از آب درمان شده بازسازی باید انجام شود. در طی این بازسازی $$$$$ با نمک حل شده شسته خواهد شد . بازسازی می تواند در یک زمان خاص یا پس از یک مقدار مشخصی از آب نرم شده آغاز شود. به محض اینکه دوباره احیا شد سختی گیر می تواند دوباره به هدفش برسد.

مزایای عملکرد و طرز کار سختی گیر و نحوه استفاده از [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]:


تماس آب با تركیبات آهكی موجود در زمین باعث ورود عوامل سختی در آبها می گردد. لازم به ذکر است آبهای زیرزمینی از سختی زیادتری نسبت به آب های سطحی برخوردارند. سختی آب، عملا شاخص میزان فعل و انفعال آب با صابون است و برای شستشو با آب های سخت تر به صابون زیادتری نیاز است.


سختی آب به مجموعه املاح كلسیم و منیزیم موجود در آب بر حسب میلیگرم بر لیتر كربنات كلسیم اطلاق میشود.


دستگاه های سختی گیر با ظرفیت های مختلف در دو نوع فولادی و F.R.P با بستری از رزین های تبادل یونی كه قادر به حذف یونهای كلسیم و منیزیم بوده و در صنایع مختلف جهت تولید آب نرم قابل استفاده می باشد.[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]