بدون تردید همه ما بارها در گل‌فروشی‌ها گلدان‌های کاکتوس را مشاهده کرده‌ایم، اما شاید با نوع چیدمان آن‌ها در خانه آشنا نبوده‌ایم و همین امر سبب شده است که از خرید آن صرف‌نظر کنیم. در این پست از توکامگ سعی کرده‌ایم با معرفی تعدادی از انواع گل‌های کاکتوس، نوع چیدمان و دکوراسیونی که می‌شود با آن‌ها طراحی کرد را بررسی کنیم. با ما و معرفی جدیدترین مدل گل کاکتوس همراه باشید.


دکوراسیون خانه با جدیدترین مدل گل کاکتوس
استفاده از گل و گیاه در فضای داخلی منزل به زیباسازی و پاک‌سازی محیط کمک بسیاری می‌کند. بسیاری از افراد در منزل خود از درختچه‌های طبیعی برای کنار دیوار، راهروها و فضاهای دیگر خانه استفاده می‌کنند، اما تقریبا می‌شود گفت که کاکتوس، امروزه تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از خانه‌های ایرانی شده و جزء گل و گیاهان محبوب آپارتمانی به شمار می‌رود. در مطلب پیش رو شما را با چیدمان کاکتوس در فضای داخلی کتابخانه‌ها، روی میز تلویزیون، اپن آشپزخانه، میز کار و جاهای بسیار دیگر آشنا کنیم. استفاده بی‌شمار از گیاهان کاکتوس سبب شده است این گل از تنوع ویژه‌ای برخوردار شود. تنوع در رنگ، اندازه و شکل ظاهری گیاه کاکتوس به حدی است که نظر هر مخاطب و مشتری سخت پسندی را به خود جلب می‌کند. در ادامه می‌توانید با تعدادی از انواع کاکتوس‌ها که مطمئنا آن‌ها را در گلخانه‌ها و یا منزل دوستان و آشنایان خود دیده‌اید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.


کاکتوس‌های بندانگشتی
تقریبا در هر قسمتی از خانه می‌توان از کاکتوس‌های بندانگشتی استفاده کرد. همان‌طور که از نام این گل مشخص است، اندازه کوچکی دارد. از همین رو حجم فضای اشغالی آن بسیار کم است. شما به‌ راحتی می‌توانید برای دکور کردن کتابخانه از گلدان‌های بندانگشتی کاکتوسی استفاده کنید. گلدان‌های کوچک آن را به صورت رنگی تهیه کنید و به فضای خود روح تازگی ببخشید. همچنین می‌توانید از باکس‌های این گلدان‌ها استفاده کنید و به‌ صورت ۶ تایی آن‌ها را در قسمتی از میز کار خود قرار دهید و از رشد کردن آن‌ها لذت ببرید. استفاده از گلدان‌های خلاقانه و با مزه برای این کاکتوس‌های بامزه نیز پیشنهاد می‌شود.
کاکتوس سانسوریا رنگی
شما می‌توانید از کاکتوس‌های رنگی که به تازگی وارد بازار شده است، نهایت استفاده را ببرید. برخلاف سایر کاکتوس‌ها که به رنگ سبز در بازار موجودند، این گیاه در رنگ‌های متنوع سبز، زرد، قرمز و سایر رنگ‌های دیگر نیز در بازار یافت می‌شود. ما به شما چند توصیه داریم؛ در ابتدا می‌توانید از این گیاه به صورت تک‌ رنگ با تعداد بالا بهره ببرید؛ مثلاً اگر رنگ اتاق نشیمن شما سبز آبی است، با استفاده چند کاکتوس صورتی در محیط در کنار یکدیگر فضا را زیباتر کنید. حال اگر برای مثال پذیرایی به رنگ سفید استخوانی دارید، توصیه ما به شما چیدمان کاکتوس‌های رنگی در کنار یکدیگر است که رنگ پردازی آن چشم شما را خیره نگه می‌دارد. نکته این کاکتوس‌های رنگی در این است که با توجه به تنوع آن‌ها می‌توان از آن‌ها در انواع فضاها استفاده کرد.
کاکتوس‌های گل‌دار
نمونه دیگری از کاکتوس‌های که به زیباسازی فضای اتاق شما کمک می‌کنند و می‌توان آن‌ها را در لیست جدیدترین مدل گل کاکتوس قرار داد، که مطمئا آن‌ها را در در گل فروشی‌ها دیده‌اید، کاکتوس گل‌دار رنگی است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم در زمان خرید این‌گونه کاکتوس‌ها دقت لازم را داشته باشید. عموماً برخی از کاکتوس‌ها در سه سال اول خود شروع به گل‌دهی می‌کنند. برخی دیگر سی سال بعد و دسته‌ای دیگر از کاکتوس‌ها چیزی در حدود ۶۰ سال زمان نیاز دارد تا به گل‌دهی برسند.


شما به‌راحتی از کاکتوس‌های گل‌دار می‌توانید برای چیدمان اتاق نشیمن و میزهای پذیرایی بهره ببرید. همچنین می‌توانید یکی از میزهای عسلی کنار مبلی خود را تماماً با کاکتوس گل‌دار دیزاین کنید. استفاده از گل‌های با یک رنگ و یا رنگ‌های متفاوت به سلیقه شما بستگی دارد؛ چرا که مطمئنا هر دو این ترکیب‌ها زیبا خواهند بود. البته توجه کنید که گل‌های کاکتوس‌ها برخی مانند عکس زیر پیوندی هستند و برخی نیز گل طبیعی خود کاکتوس می‌باشند.