بهترین تعریف برای سئو چیست ؟
سئو SEO (بخوانید : اِس ای اُو) یک علم مدرن با زیرشاخه های فراوان برای بهینه سازی سایت برای کسب نتایج مناسب از موتورهای جستجو است. به عنوان مرجع می توانیم نگاهی به تعریف ارائه شده توسط سایت معتبر searchenginejournal بیاندازیم:
The process of optimizing a website – as well as all the content on that website – so it will appear in prominent positions in the organic results of search engines. SEO requires an understanding of how search engines work, what people search for (i.e., keywords and keyphrases), and why people search (intent). Successful SEO makes a site appealing to users and search engines. It is a combination of technical (on-page SEO) and marketing (off-page SEO).
به پروسه بهینه سایت – و همچنین تمام محتوای موجود در آن – به صورتی که بتواند در نتایج ارگانیک موتور جستجو (از جمله گوگل) رتبه پیدا کند، سئو گفته می شود. سایتی که سئو موفقی داشته باشد هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو محبوبیت دارد. سئو مجموعه ای از عوامل تکنیکی که در داخل و ساختار سایت انجام می شود (on-page SEO) و بخش های لینک سازی و بازاریابی سایت در اینترنت و شبکه های اجتماعی (off-page SEO ) است.


آیا می توانم خودم سایتم را سئو کنم ؟
در جواب این سوال باید بدانید که بسیاری از افراد سعی کرده اند با مطالعه چند مقاله در سایتهای آموزشی یا شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت، سئو سایت خود را انجام بدهند که معمولا نه تنها نتیجه ای نمی گیرند و به موفقیتی نمی رسند بلکه باعث حذف کلی سایت و مطالب آن از نتایج گوگل نیز می شوند.


چگونه باید سئو سایت را انجام داد ؟
قبلا خواندید که سئو یک علم است و زیر شاخه های بسیار زیادی دارد .برای سئو و بهینه سازی یک سایت باید در ابتدا سایت نیاز سنجی شود و سپس استراتژی مناسبی تدوین شود. سپس به مرور زمان سایت را طبق استراتژی های تدوین شده برای رسیدن به هدف هدایت کرد. برای رسیدن به نتایج بالای گوگل و سایر موتورهای جستجو باید از شرکت های حرفه ای و متخصصین سئو موفق با نمونه کارهای قابل استناد استفاده کرد.


متخصص سئو کیست ؟
شخصی که متخصص سئو است با این علم و زیر شاخه های آن به خوبی آشنایی دارد و بر تکنیک های آن مسلط است. یک متخصص سئو باید بصورت مستمر علم و دانش خودش را با علم روز و آخرین تغییرات موتورهای جستجو به روز نگه دارد. این شخص بعد از سالها تجربه و روش های صحیح و خطا روی پروژه های مختلف به خوبی با ابزارهای مورد نیاز بهینه سازی سایت آشنایی دارد و می تواند طبق بازار هدف سایت و سختی کلمات کلیدی مورد نظر، استراتژی سئوی مناسبی را تدوین کند.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]