[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ، محوطه یا اتاقکیست که در کارخانه ها،ارگانهای نظامی، بیمارستانها ،شهرکهای مسکونی خاص، پارکینگ وشرکتهای بزرگی که نیاز به نگهبانی و کنترل ورود و خروج اشخاص و وسایل نقلیه را دارند،قرار داده شده است.
از آنجا که فردی که داخل کانکس نگهبانی مستقر می شود باید بتواند برای کنترل و انجام بهتر وظایفش ، بر محیط اطرافش اشراف کامل داشته باشد،بنابراین این سازه طوری طراحی شده که شخص را در پیشبرد هر چه بهتره اهدافش یاری نماید.
برخی از کاربردهای دیگر کانکس نگهبانی:

  • با توجه به گسترش روزافزون شهرک های کوچک و بزرگ ،خصوصا در کلانشهرها،نیاز به کنترل و و تامین امنیت جانی و مالی ساکنین،وجود کانکس های نگهبانی الزامی و درخور توجه است.
  • قراردادن کیوسک های نگهبانی و دیده بانی در مراکز حساس نظامی،پادگانها وارگانهای سیاسی
  • دربسیاری از نهادهای خصوصی و دولتی با توجه به میزان اهمیت و نوع فعالیت شرکت از کانکس نگهبانی یا دیده بانی استفاده می شود.
  • دانشگاههای دولتی و خصوصی کشور از این نوع کانکسها برای نظارت بر ورود و خروج دانشجویان کمک می گیرند.
با توجه به اینکه کانکس نگهبانی محلی برای اسکان و زندگی نگهبان یا سرایدار آن محوطه می باشد ،ازین روی کوشش فراوان شده است که نکات ایمنی و عایق بندی مناسب برای سازه رعایت شود تا در سرما و گرما، ساکنین راحتی بیشتری در این نوع کیوسک ها داشته باشند.همانطور که در نمونه های مشابه این کانکسها مثل [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]،[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] ،[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و ... دیده می شود.
قابل ذکر است که در بیشتر موارد برای صرفه جویی در هزینه های جاری شرکتها از کانکسهای دست دوم خریداری و استفاده می کنند.

[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] برای کارگاه ها ، ادارات ، مراکز تجاری ، تفریحی ، آموزشی و غیره به منظور فراهم نمودن بخش نگهبانی بسیار دیده می شود.