[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]: در فصول سرد سال تعداد گردشگران [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بیشتر می شود و این جزیره یکی از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری داخلی است که روز به روز به امکانات و تفریحات گردشگری این جزیره افزوده می شود.


با توجه به این که جزیره کیش، از مقاصد گردشگری کشور محسوب می شود. مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش، در این باره می گوید: بنا داریم یک روز را به عنوان روز کیش نام گذاری کنیم و قطع به یقین روز 20 آبان ماه امسال، اولین روز بزرگذاشت کیش معرفی خواهیم کرد.

وی در این باره ادامه داد با توجه به این که قرار است روز 20 آبان ماه، روز کیش معرفی شود، در این روز شاهد اتفاقات بسیار خوبی خواهیم بود. چرا که ممکن است در این روز، جزیره کیش میزبان برگزاری کنسرت های خیابانی نیز شود.


مدیرعامل منطقه آزاد کیش در ادامه می گوید که قصد داریم جشنواره موسیقی پاپ را در کیش بنیان گذاری کنیم. اتفاقی که تا به حال در کشور رخ نداده است و می توانیم با برگزاری این جشنواره سالانه میزبان جشنواره موسیقی پاپ باشیم. وی همچنین از اهمیت همکاری مجموعه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بیان کرد.


جزیره کیش در بین گردشگران داخلی و خارجی بسیار پرطرفدار است و نام گذاری یک روز در تقویم ملی به نام روز کیش، بیش از همه هویت و سبک زندگی در جزیره را به نمایش خواهد گذاشت. نام گذاری روز کیش در 20 آبان به دلیل این است که در این فصل جزیره کیش میزبان بسیاری از گردشگران است.


گفته می شود در این روز برنامه های متعددی برگزار خواهد شد و تمامی سازمانها، اصناف، بازاریان، هنرمندان، اصحاب رسانه و سایر قشرها در برگزاری این روز بزرگ همکاری خواهند داشت.


در بیست آبان روز گرامیداشت کیش برنامه هایی نظیر برگزاری مسابقه شنای آب‌های آزاد با شرکت صد شناگر از شهرهای مختلف کشور در آب های نیلگون خلیج فارس برگزار میگردد. همچنین برگزاری پیاده روی خانوادگی با ارائه جوایز نفیس از دیگر برنامه های موسسه ورزش در گرامی داشت روز کیش می باشد.


مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم کیش با اعلام خدمات رایگان پلاژهای آقایان و خانم ها در روز 20 آبان برای گردشگران [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] و کیشوندان از تخفیف 50 درصدی کلوپ‌های دریایی در این روز برای علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی خبر داد.