زمانی که نام اسباب کشی به زبان می آید؛ دشوارترین کارهای دنیا را در ذهن مرور می کنیم. در کل جا به جایی لوازم منزل در قالب دو موضوع انجام می شود، ابتدا برای طراحی داخلی و دیگری به منظور تغییر محل سکونت؛ در این مطلب با ما همراه باشید تا با رازهایی آشنا شویم که به کمک آنها بتوانیم این کار دشوار یعنی اسباب کشی را به آسانترین شکل انجام دهیم.

1- از اسباب کشی غول نسازید
برای موفقیت در هر کار ابتدا باید ترس را کنار بگذارید؛ پس نفس عمیقی بکشید و کار خود را شروع کنید. بعد از این کار به دنبال تهیه لیستی باشید که در طول بسته بندی وسایل خود به چه چیزهایی احتیاج دارید؛ از کارتن اسباب کشی گرفته تا چسب و... . قطعا وجود چنین لیستی در افزایش سرعت شما در عملیات [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] بسیار کارآمد خواهد بود. اینکه لیستی کامل و جامع ترتیب دهید به شما کمک می کند تا ذهن خود را مدیریت کرده و دقیقا بدانید که به دنبال چه چیزهایی هستید؛ بنابراین خیال راحت تری نیز خواهید داشت.

2- لوازم را در هنگام اسباب کشی دسته بندی کنید
بدون شک مهمترین کار در یک اسباب کشی دسته بندی لوازم است، زیرا با این کار نظم را سرلوحه کار خود قرار می دهید. به عنوان مثال ظروف شکستنی در [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] آشپزخانه احتیاج به توجه بیشتری دارند، تا حدی که توصیه می کنیم کار بسته بندی خود را از این قسمت آغاز کنید. با این کار یک تیر و چند نشان زده اید، علاوه بر اینکه سامان و ترتیبی به کار خود می دهید و مانع شکستن ظروف می شوید از صرف هزینه های اضافی در این خصوص نیز جلوگیری نموده اید.برای جلوگیری از ضربه به جعبه های ظروف شکستنی خود، از حوله های بزرگ استفاده کرده و آنها را در کف و دیواره های جعبه قرار دهید. بعد از آن هم می توانید از یک لباس یا حوله دیگری بر روی ظروف در جعبه استفاده نمایید.
نکته: پیشنهاد مفید دیگری که برایتان داریم این است که بر روی جعبه هایی که مربوط به ظروف شکستنی هستند یادداشتی بزنید که یادتان نرود. این کار به شما کمک می کند تا در زمانی که به منزل جدید خود رفتید و خواستید جعبه ها را باز کنید، بتوانید با سرعت بیشتری جعبه مورد نظر خود را باز نمایید.
3- از لوازم مناسب اسباب کشی استفاده کنید


شما با استفده از لوازم مخصوص اسباب کشی، میتوانید سادگی کار خود را چندین برابر کنید. مثلا مانند تصویر بالا که با استفاده از کارتن های رگال دار که مخصوص حمل لباس میباشند، به سادگی البسه خود را جا به جا کنید.6- صندوق امن از لوازم با ارزش

بسته بندی جواهرات و لوازم باارزش از دیگر نکات مهمی است که حتما باید به آن توجه کنید و از آن غافل نشوید! چراکه این وسایل شکننده و حساس هستند. شما می توانید از کیسه های میان وعده و یا طبقه های کوچکی برای نگهداشتن امن طلا و جواهرات خود استفاده کنید.
نکته: این وسایل را به دست پرسنل باربری نسپارید، بلکه آنها را همراه خود داشته باشید و با وسیله نقلیه خودتان، آنها را به خانه جدید خود ببرید.
4- کودکان را در اسباب کشی به چالش بکشیداکثر افراد معتقدند کودکان در اسباب کشی حکم یک مزاحم را دارند که نبودشان بهتر از بودن آن ها است، اشتباه نکنید! دسته بندی کردن وسایل کودکانتان به آنها این حس را می بخشد که در حال کمک کردن به پدر و مادرشان هستند. اسباب بازی ها از جنسی هستند که معمولا به راحتی شکسته نمی شوند. یا این حال شما می توانید آنها را دسته بندی کرده و در جعبه هایی قرار دهید و آنها را درون یک کمد بگذارید.این روش، خیال شما را از سالم ماندن اسباب بازی های فرزندانتان راحت نگه می دارد. علاوه بر تمام اینها، بیرون آوردن تک تک اسباب بازی ها از جعبه در خانه جدید قطعا برای فرزندانتان کار هیجان انگیز و جذابی به نظر می رسد.
نکته: در روز اسباب کشی به دلیل جا به جایی اقلام سنگین و محافظت از سلامتی آنها، مانع حضور آنها شوید.
5- اطمینان از انجام کارها هنگام اسباب کشیبعد از تمام شدن کارتان، کمی استراحت کنید. بعد از آن گشت دیگری در خانه بزنید تا اطمینان خاطر پیدا کنید که چیزی جانمانده باشد. گاهی مرور و نگاهی دوباره، نکات مهمی را به یادتان خواهد آورد. اگر چیزی را پیدا کردید آن را درون یک جعبه قرار داده و با برچسب بر روی آن یادداشت نمایید.اطمینان خاطر پیدا کنید که بر روی تمامی جعبه ها نوشته ای وجود داشته باشد. لیست خود را دوباره چک نمایید.

6- کمک بگیرید

از آنجا که اسباب کشی کار سخت و طاقت فرسایی است، انجام آن به تنهایی تقریبا محال است. پس از دوستان و آشنایان خود کمک بگیرید. البته توصیه ما این است به دلیل تخصصی بودن این کار، از[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] برای جا به جایی خود استفاده کنید.با این کار تمرکز خودتان را می توانید روی کارهای دیگر بگذارید به ویژه تقسیم وسایل که از اهمیت بالایی برخوردار است.

7- تماس بگیرید

در پایان تمام موارد نوبت به سفارش باربری می رسد؛ شما زحمت کشیده اید و حالا می خواهید مرحله نهایی را انجام دهید. همه چیز به این مرحله بستگی دارد؛ نباید بگذارید زحمت های شما هدر برود پس بهترین باربری را انتخاب کنید.نکته: با استفاده از اپلیکیشن بارکو می توانید نزدیکترین و به صرفه ترین ماشین باربری را در اختیار خود قرار دهید تا دیگر نگرانی از اسباب کشی نداشته باشید.