[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] یکی از بزرگ ترین شرکت های آمریکایی چند ملیتی در زمینه تولید کفش،لباس و ابزار ورزشی است.این شرکت در 25 ژانویه 1946 توسط بیل بورمن و فیل نایت تاسیس شد.
نام این برند الهام گرفته از الهه پیروزی در یونان باستان است و لوگوی این برند هم الهام گرفته از بال های این الهه است. کمتر کسی پیدا می شود که با شهار این برند just do itآشنا نباشد . دفتر مرکزی این برند در شهر بیورتون ایالت اورگان آمریکا قرار دارد.
.
چیزی که برند نایک را از سایر رقبایش متمایز می کند قدرت سرمایه ی این برند است. جالب است بدانید ، ورزشکاران ممتاز دنیا همچون راجر فدرر، سرنا ویلیامز، مایکل جردن، لیونل مسی، کوبی برایانت، ماریا شاراپووا و... برند نایک را برگزیده و از آن حمایت می کنند.
.
نایک در سال 1982 توانست به تولید کننده شماره یک کفش ورزشی در آمریکا تبدیل شود.امروزه نایک یکی از برنرین برندهای ورزشی دنیا است و درآمد سالیانه این برند بیش از 25 میلیارد دلار برآورد شده است.
.
اگر به دنبال جدیدترین محصولات این برند می گردید [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] را هر روزه دنبال کنید.